Jump to content
smbonev

Педала на спирачката потъва при подаване на газ

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

От известно време, но изключителна рядко, се наблюдава един проблем на колата на жена ми (civic VIII 2.2).

След рязко подаване на газ при последващо натискане на педала на спирачката, той става мек и потъва. Колата спира, но в началото по-трудно, докато не достигне по-долно положение на педала.

Вчера и днес аз бях с колата и пробвах какво ще стане. Всичко беше ОК, докато не реших да я "отпуша" малко и тогава педала хлътна. След известно време с нормално каране (1-2км) пак се оправи и като подам рязко газ на 2ра, отново потъва.

Каква може да е връзката между подаването на газ и спирането след това? Притеснявам се още повече, понеже колата я кара жена ми и не е изключено да стане беля.

 

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Ако се притесняваш директно карай колата в сервиз.

 

Иначе провери ли стандарните неща. Накладките и дисковете износени ли са? Нивото на спирачната течност как е? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Всичко е ОК. В началото на Декември сменях накладки, а дисковете има хляб да изкарат поне до следваща смяна на накладките.
Спирачната течност също е сменена.

Днес ще я закарам да я видят. Принципно няма връзка между подаване на газ и спиране ама ей на...

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.04.2019 г. at 13:57, smbonev написа:

 

Здравейте колеги,

 

От известно време, но изключителна рядко, се наблюдава един проблем на колата на жена ми (civic VIII 2.2).

След рязко подаване на газ при последващо натискане на педала на спирачката, той става мек и потъва. Колата спира, но в началото по-трудно, докато не достигне по-долно положение на педала.

Вчера и днес аз бях с колата и пробвах какво ще стане. Всичко беше ОК, докато не реших да я "отпуша" малко и тогава педала хлътна. След известно време с нормално каране (1-2км) пак се оправи и като подам рязко газ на 2ра, отново потъва.

Каква може да е връзката между подаването на газ и спирането след това? Притеснявам се още повече, понеже колата я кара жена ми и не е изключено да стане беля.

 

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

 

 

 

Най-вероятно някъде се губи вакуума от системата скъсан маркуч или мембрана на серво усилвателя.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...