Jump to content
JunkieXL

Вода в багажника (седан)

Recommended Posts

Здравейте днес устнових нещо странно. Имах вода в багажника при резервнага гума!

акъла не ми побира как се е озовала водата там. Ходил съм на автомивки и сам съм е мил с водоструйка. Но тапицерията не е мокра отгоре. 

А само в леглото на резервната гума имаше вода около 2 пръста което си е много. 

Някой да знае за евентуално от къде може да е или какво да направя за да не се появи от отново. 

Става въпрос за Акорд 2010 седан

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евентуално някакви дупки за отичане да са запушени или нещо друго. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше подобна тема за 7-ма генерация. Потърси я и виж да не би и при теб да е аналогичен проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, JunkieXL написа:

Евентуално някакви дупки за отичане да са запушени или нещо друго. 

Скоро сменях зимните гуми с летни и при оглед на окачването и спирачките ми направи впечатление,че има дупки за подкалнична кора за задната ос.Кора няма и тапи също,дупките си стоят така и се замислих,че при едно миене или шофиране при силно дъждовно време от там може да влезе вода,а те са си около 10 мм. Имам няколко модела поръчани за другите коли които са точно за подкалнични кори но нито една не става.Ще трябва да взема шублер и да измеря фито и да поръчам от сайтовете точният размер,не може да стои така отворено.

Моето мнение колега,че водата влиза отдолу а не отгоре.багажника да не е "канче".

Аз съм комби ти си седан и е възможно при теб колега да не е точно така.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще видя дали има вода след снощния дъжд. Надявам се да няма и после ще мина една автомивка да проверя дали не е от подкалниците

надявах се някой да се е сблъсквал. Но може и при мен да е севтето ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях. След снощния дъжд няма вода при резервната гума. Видях едни малки дупки при задните гуми като за щипки. Ама не ми се вярва да влиза вода от там. Ще е измия на автомивка и ще пробвам. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, JunkieXL написа:

Сега видях. След снощния дъжд няма вода при резервната гума. Видях едни малки дупки при задните гуми като за щипки. Ама не ми се вярва да влиза вода от там. Ще е измия на автомивка и ще пробвам. 

 

Точно!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като поогледах забелязах следното. 

Уплътненията си имат малки дупки (но смятам са фабрични)

в момента подкората в дясно и в ляво като махнах щипката и пипнах отдолу е мокра изолацията. А иначе отгоре всичко е сухо. 

И незнам как може да се е получило това. 

Ето и снимки на кората за която Ви говоря и дупките на уплътнението. 

 

C40ED718-7391-485B-97B2-14C1442D9DB7.jpeg

4F1A2355-789C-4C7B-9B53-7A5441D0235F.jpeg

87C8CFE4-B48C-43C7-8030-558E9F799989.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Митко Йотов написа:

Точно!

 

 

Ама дали тези дупки не са фабрични при гумата за оттичане на вода и т.н. 

Като се запушат може да пречи евентуално на нещо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама стоят странично някак си, даже една от тях е доста високо.Аз нямам съмнения за какво са.

Забравих да снимам,иначе и други колеги можеше да споделят мнение.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И вие ли имате такива дупки при уплътнението на багажника

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това трябва да го има,иначе ще се сцепи.Лятно време материала от който са направени отделя газове и ако ги няма ще цъфне.

Иначе тапите за които говоря и не им стига малко са това :

Тези са ф10 ,значи осмица ще станат. Остана и кори от щатите да намеря и ще приключат нещата.

56890495_383667362479823_8019084918116057088_n.jpg

56968343_373800189890730_868902197859975168_n.jpg

57154862_1326646220810141_2642052877345882112_n.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали има нужда от тапи, колегите който имат този модел могат да споделят дали имат тапи на задните калници зад гумата. ако и те нямат и не им се пълни с вода, значи не е от там.

гледах в каталога, но не се вижда нищо да има там като тапи. но не се вижда и дупка де :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма вода в багажника и не твърдя,че от там влиза вода а,че може да влезне.

Вода от горе няма как да влезне,според мен е само от долу или странично нещо.

Покрай стоповете,бронята да не е дупчено нещо и около задните гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо. 

Два дни валя никаква вода в багажника. 

Днес е измих и веднага забелезах малко вода. Но странното е че не се стича отгоре. А все едно влиза отдолу през двете гуми който има на дъното. Само там беше малко мокро и съответно черната замаска (която е нещо като изолация) в страни нямаше нищо. 

Може ли отдолу нещо да е запушено и да се пълни с вода и от там да влиза?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е отдолу. Ето от тук влиза. Но как се задърж там вода и защо не се отича някаде незнам. Ако някой има решение да пише ще съм благодарен. 

 

8AED1D39-43AF-42EE-A83E-32D5EF0F07E8.jpeg

8E47CCCE-3725-4ACC-832F-21F3D63B61CE.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се замислих има ли накаде отводни канали около задните гуми на нашите модели. За да проверя дали не са запушени и ако има къде са. 

Цялата вода все пак трябва да се оттича някаде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След доста време по автомивки проблема липсваше. 

Но след тези няколко дни с обилни валежи отново се пълни от двете страни зад стоповете под кората на багажника. 

И вече наистина нз дали някой може да го реши този проблем. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

майстора днес ми каза, че влиза водата между стопа и калника (самото уплътнение било старо) и сега сложил някакво уплътнение и би трябвало да е наред всичко.

надявам се това да е бил проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема все още си е налице. Вода влиза там само след силен и продължителен дъжд и то ако има силен вятър. 

Така и незнам от къде влиза или какво са направя за да не влиза. 

По-лошото е че и майсторите незнаят какво да направят. 

Ако някой знае ще съм благодарен за съвет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Според мен влиза от уплътнението на стоповете .Ако е била натискана отзад и деформирана престилката ,или сваляни стоповете,се получава този неприятен ефект с водата .

пс Имал съм този проблем с друга Хонда преди време

Редактирано от policeman
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, policeman написа:

Според мен влиза от уплътнението на стоповете .Ако е била натискана отзад и деформирана престилката ,или сваляни стоповете,се получава този неприятен ефект с водата .

пс Имал съм този проблем с друга Хонда преди време

И аз така си мислех. Но няма никакви деформации отзад. А уплътненията са наред. 

Водата влиза само когато е в големи количества. Само при автомивка не се пълни с вода, при нормален пролетен дъжд също не влиза вода. Само като валеше като изведро и беше много силен и продължителен се пълнеше с вода и то не от двете страни а различно или от едната или от другата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиквай колега, за съжаление това е. Аз съм с Акорд 7-ма гемерация, какво ли не правих. Кори махах, така седя 1 месец и нищо, със специална боя съм мацал и пак си е тая. Вземи си няколко рибки, едно лед осветление и си ти... Аз за съжаление си мислех че проблема е решен, докато не видях 2 пръста вода след 1,2 месеца... Разочароващо е но е факт, успех.  Само да кажа, че аз нямам запушени тръби, канали и прочие. Дигнал съм ръце вече, за съжаление съм в Англия и през някой месец си слизам с една чашка, и един топ вестници и си го подсушавам... Лошото е че хора минават и не върви някак, да исипваш вода от багажника. Успех с решаването на проблема. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем случайно попаднах на тази тема. И аз имам подобен проблем с Хонда ЦРВ 3 ген. Болта който държеше резервната гума беше заял....след като го счупих (без да искам) и махнах резервната гума видях, че отдолу има вода. Търсих, оглеждах и така не успях да видя от къде влиза тази вода. Според мен влиза отдолу някъде.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и какъв беше проблема при мен. 

Вода влизаше през шипките на държачите на задната броня (реално самите държачи се захващат за купете чрез щипки директно в ламарината) и от там малко оливаше вода и влизаше вътре. Но не това беше основни проблем. След като ги изолираха с някакъв силикон отново влизаше вода и се оказа че кабелите за парктроника минават от купето към задната броня през една от ревизионните тапи долу под левия стоп. Тапата е срязана и през нея са прекарани кабелите. След което са е изолирали отвън с нещо като силикон, но с времето се беше размекнал и след като е извадих тапата видях че оттам влиза водата. 

Решението беше и тази тапа да е силиконизират и сега вече не се пълни с вода. 

Дано да съм полезен на някой друг. 

Ето и малко снимки

026A32D3-23E7-433E-A535-8ED2B798F84A.jpeg

4A6864CD-8D68-496A-A7E2-C0C0B60312C9.jpeg

C3661B7F-5DF6-4719-B19D-47DD9720C97F.jpeg

6053C549-2CD8-4709-B8C2-689D83A07256.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...