Jump to content
Markony

Неправомерно действие на модераторите

Recommended Posts

Потребителят Carpera се оплаква от действията на Модераторите по повод изтрито мнение и отправено предупреждение / Заплашен с Ban от администратор/.

Цитирам мнението:

Тема :Джанти хр-в,втора страница

 

Така и не каза какви са тези гуми M+S

Може би ако повторя въпроса ще го разбереш,

Кой модел гуми караш, марката каза че е Нексен.

Повечето джипови и SUV гуми са M+S.

Моите YOKOHAMА GEOLANDAR SUV G055 M+S 205/70 R15 96H летни са не стават за зимата

Редактирано преди 13 часа от CARPERA.

 

Поста е редактиран от самия Carpera и не знам как е изглеждал в оригиналния си вид.

 

Позицията на Администрацията е ,че твърдението е нищожно и невярно.

 

Моля за вашите мнения относно действията на екипа.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом Администрацията не знае, че твърдението на CARPERA е почти коректно и предприема такива мерки, то Администарцията трябва да си даде самоотвод и никога повече да не се занимава с автомобилни форуми.😂

 

Защо почти коректно? Ами защото коректното изказване (според мен) би било голяма част от SUV летните гуми са с M+S. Това е така понеже производителите искат да укажат възможността за използване на тези гуми в кал (Mud) при офроуд използване на SUV-а. Почти всички, да не кажа всички летни гуми със символ M+S имат нисък скоростен индекс. Точно наличието на този нисък скоростен индекс им позволява да получат M+S. Всичко това е подробно обяснено в много немскоезични източници. Този "проблем" е много голям напр. в Австрия. Където се препоръчва освен надписа M+S през зимата да се използват и гуми със символите за зимни гуми (снежинки и три планински върха), а не само такива с M+S.

winterreifen-test-2015.jpgmarkirovka_22.jpg

  • Благодаря 1
  • Хаха 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро тук темата за дискусия мисля, че може да бъде докъде трябва да се простира цензурата на менията. Извинявам се, но нещо не мога да намеря темата с правилата за ползване на форума.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би трябваше да има тема за тези маркировки

Из нета:

M+S (Mud and Snow/ Кал и сняг): Маркировката индикира, че съответната гума отговаря на Европейските изисквания за гума за “сняг“, но не е била  тествана в зимни условия.

 

Много хора се подвежда че такива гуми заместват зимните.

За това се въвежда символа с снежинката  и три планински върха за зимни гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнението си съм го писал вече - тук теми се трият без причина! Стегнете си малко модраторите, защото това ми го каза човек на живо и в последствие го изпитах на собствен гръб. Думите му бяха-"Не поствам нищо вече в този форум, защото трият мнения - няма смисъл!".

Цензура има ОГРОМНА. По-лошото е, че е почти безпричинна.

 

Редактирано от mcd
Добавено заключение!
  • Нагоре 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, DTEC написа:

Щом Администрацията не знае, че твърдението на CARPERA е почти коректно и предприема такива мерки, то Администарцията трябва да си даде самоотвод и никога повече да не се занимава с автомобилни форуми.😂

Напълно подкрепям Администрацията, а вие двамата вземете да прочетете малко повече за гумите, така бихте разбрали, че M+S попадат в графата всесезонни. 

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да подкрепяш чужди мнения изкажи твоето или нямаш такова.

Осветли ни нас нищо незнаещите за M+S  и къде попадат.

  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се карайте, то и по протекторите си личи. M имат дълбоки напречни канали в протектора и стоят на блокчета. M+S принципно са същите, но в блокчетата има малки прорези за сняг и лед. Летните са с дълбоки надлъжни канали (в централната част), а някои имат и V-образни, или диагонални канали (в периферията или цялостно) за по-ниски аквапланинг и шум спрямо масовите с дълбоките надлъжни канали.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, CARPERA написа:

Вместо да подкрепяш чужди мнения изкажи твоето или нямаш такова.

Осветли ни нас нищо незнаещите за M+S  и къде попадат.

Твоето мнение винаги е точното, в много случаи на повърхностен поглед в гугъла и начина на писане е от най добрите. В дадената тема за гумите мнение се изразява когато си запознат с материята, а не като теб. Смятам че доста дълго те търпят Администрацията ни. 

  • Нагоре 1
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоето мнение пак не казващо нищо и само обиди.

Подкрепи твоето мнение с дълбокия  ти опит и задълбочените ти познания по темата и материята. Няколко пъти ти го писах дай ни твоето мнение но явно познанията ти са кръгла 0,затова нищо не пишеш само СПАМ.

Според мен не си от администрацията и не можеш да им даваш съвети.

 

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как да те осветли като именно тя също ми изтри теми. 

Що се отнася до това "Позицията на Администрацията е ,че твърдението е нищожно и невярно." - само посебеси показва цензура. Има достатъчно потребители, които да коментират дали нещо е вярно или не - това е смисъла на форума. Ако той (форума) изразява личното мнение единствено на администраторите то това е БЛОГ под прикритието на форум. А чак да заплашват човека с бан защото мнението му било невярно е просто брутално.  Не искам да наливам масло в огъня, но съм сигурен кой е прав, но в крайна сметка админите колят и бесят - и както споменах съм регистриран сигурно в поне 50 форума ( и международни) - този манталитет е само в БГ. 

Регистриран съм и във форума на опел бг примерно - там за 10 години имам 0 предупреждения и 0 изтрити поста. Тук за 1-2 години ми изтриха 5 поста и даже ония ден ми сложиха предупреждение и ми редактираха и мнение! Кой е виновен? ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, mcd написа:

Мнението си съм го писал вече - тук теми се трият без причина! Стегнете си малко модраторите, защото това ми го каза човек на живо и в последствие го изпитах на собствен гръб.

 

Кога ти го каза този човек и кога си го изпитал на собствен гръб? От над година насам администраторският екип се състои от @Markony, @dindin и мен, а модераторският от @Zlatozator, @kvd74, @ceco_accord, @emod, @vesivanova (която все по-рядко има време да влиза). Триене на мнения без причина е напълно забранено и никой не го прави (има логове за админ/модераторските действия). Мненията, които по някаква причина е трябвало да бъдат премахнати, са всъщност "скрити" и могат да бъдат преразгледани и възстановени. При нарушения, лично аз пращам съобщение (и силно избягвам да слагам наказания освен когато е за поредно провинение), за да не се изненада потребителят. А когато има наказание, се дава причина за наказанието.

 

Така че, кажи конкретно какво смяташ, че е било "изтрито без причина" и ще разгледаме случая, вместо да генрализираш и да обиждаш всички.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, мисля че е време да се охладят страстите ... Отново. :)

 

Първо:

Мисля, че ще е полезно за всеки, който е незапознат или има съмнения относно действията на модератори и администрация да се запознае с "Правилата на форума", с които се е съгласил при регистрацията.

Обърнете внимание на раздел ПРИЛАГАНЕ НА ПРАВИЛАТА.

 

Второ:

Получавали сме доста доклади и оплаквания за постове на колегата @CARPERA, в които има неистинни твърдения (разбира се не предполагам, че е нарочно), с което се заблуждават другите потребители, съответно такива постове най-вероятно са скривани.

 

Трето (може би трябваше да е първо):

Мисля, че всички тук сме големи хора и правим разлика между повод и причина. Всички се хванахте за повода или иначе казано M+S.

Причината е, че стартирайки с колегата @galin_k и не без активното участие и на колегата @CARPERA и други, се заформи доволно количество офтопик, което беше почистено.

 

Четвърто:

Причината колегата @CARPERA да претендира за нещо е, че нарекох неговите твърдения глупости и се обосновах с 1 изречение, а всички знаем той как реагира на такива постове. :)

 

Пето и последно:

Колегата @mcd нека да не суфлира с изкривени през неговата призма "истини за форума", защото мина между капките, а реално трябваше да получи вечен бан за отношението и заплахите към колежката @vesivanova. Все си мисля, че не е късно.

Нека се регистрира в някой чужд форум и си позволи същите неща ...

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dindin Не ми се влиза в полемики, но ще уточня, че аз заплахи към никого не съм отправял, но твоята заплаха за бан си е реална.  Що се отнася до "изкривените истини" - те са неща, които съм цитирал и които могат да се проверят. За чуждите форуми съм написал горе. Аз лично не смятам, че това, че съм изразил отношение по темата е причина за подобна заплаха... както и да е... мисля, че е безсмислено да пиша повече. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VeseliqПоследно част от мнението ми в темата за летни гуми беше изтрито преди няколко дни. Не искам да влизам тука в някакви безкрайни обяснения, но подобно модериране от изолирана група от екипа е брутално. Не е ли тъпо да влезеш да напишеш нещо и някой да ти изтрие половината мнение и вместо да си свършиш нещо полезно да се налага да влизаш в поредната разправия с "модераторите"? 

Затова просто не го коментирах ... и сигурно има още такива дето им е писнало да коментират всяко подобно действие. 

 

Що се отнася до въпроса ти - каза ми го човек, който вместо да пише в темата, в която коментирах ми писа на лично съобшение и с когото се видях по-миналата есен. Сам разбираш, че от това единствено губи форума, защото хората си пращат лични съобщения, защото им писва да ги модерират и да се разправят и вместо да създават съдържание, което да е полезно и за другите и за форума, ползват форума като форма за личен чат.

Редактирано от mcd
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как екипа изисква от потребителите да спазват някакви правила, след като самите членове на екипа неглижират правилата?!?

 

Типичен пример - първия пост в тази тема и

Цитат

Правило 1 - За езика:
 

1.1. Във форума се пише на КИРИЛИЦА. Забранено е писането с латински .

 

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@DTEC За какво е сега тази заядливост и дребнавост? Че @Markony не е използвал хубавата българска дума "бан" ли? :)

Хайде всички да пишем на шльокавица сега, щом "управата" си позволява такова нещо. :D

 

Или може би трябваше в правилата да пише "Забранено е писането на немски"?

 

На 8.04.2019 г. at 10:59, DTEC написа:

1) Хонда - 50/50 Angebot

 

На 9.04.2019 г. at 23:31, DTEC написа:

4) lithium ion batterie

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, mcd написа:

@Veseliq Последно част от мнението ми в темата за летни гуми беше изтрито преди няколко дни. Не искам да влизам тука в някакви безкрайни обяснения, но подобно модериране от изолирана група от екипа е брутално.

 

За търговската си тема ли говориш? Имаш 3 отговора в нея в рамките на един ден и те са били изтрити. Цитирам правилата, с които си се съгласил:

 

Off Topic

4.4. Всеки потребител ( с изключение тези с платени теми ) имат право да подновяват информацията в темите си 7 дена след последното такова
4.5. Тема за даден продукт независимо дали се продава, купува или заменя може да бъде повдигана само по един път за една седмица /7 дни = 168 часа/, всякакви други комбинации за пускане на теми за едни и същи стоки постоянно, ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им санкционирани.

 

Ето ти ги и мненията:

https://www.dropbox.com/s/susbfap0mn1bxfm/Screenshot 2019-04-12 16.04.06.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/1m92abd287h7tew/Screenshot 2019-04-12 16.07.41.png?dl=0

 

Разкажи пак моля те как е "брутално", че изчезват мнения и колко несправедливи са модераторите към теб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не се заяждам за нищо.

Но когато се започне така:

Преди 1 час, dindin написа:

Така, мисля че е време да се охладят страстите ... Отново. :)

 

Първо:

Мисля, че ще е полезно за всеки, който е незапознат или има съмнения относно действията на модератори и администрация да се запознае с "Правилата на форума", с които се е съгласил при регистрацията.

Обърнете внимание на раздел ПРИЛАГАНЕ НА ПРАВИЛАТА.

се предполага, че ще има реакция.

 

Аз съм си позволил да пиша на латиница, защото екипа си е позволил да го прави в правилата:

Цитат

Нека няма купища SPAM из форума и километри безсмислици.

Може и така:

Цитат

Кое е спам, вулгарно, непристойно и др., е по тяхна преценка, а не по преценка на потребителите.

Ама защо единия път е SPAM, а другия - спам?

 

Аз когато поставям правила в моя екип, ги спазвам и аз, като част от екипа.

 

Жалко е заяждането на екипа с потребителите. Вместо да се вслушате в мнението на другите и евентуално да подобрите себе си, то се нахвърляте върху тях. Винаги съм се старал, когато критикувам, критиката ми е да е градивна. Посочвам проблем и поне един начин за неговото решаване.

 

П.П.: Поне си оправете Правилата. Премахнете правописните грешки, и "писането с латински". Сполай ви!

  • Нагоре 1
  • Хаха 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да преценя дали това горното е резултат от немската школа или от българските корени.

 

преди 17 минути, DTEC написа:

Премахнете правописните грешки

Да коригирам ли правописните грешки във Вашия пост или сам ще го направите?

Когато приемам критики (лично или като част от екип) очаквам отсрещната страна да направи същото.

 

Жалка е единствено тази неочаквано подета атака от Ваша страна.

 

Реакция е нормално да има, тъй като подозирам поне 80% от потребителите не са отваряли правилата, камо ли да ги прочетат.

За момента единствената реакция по повод правилата беше Вашата и не беше никак, ама никак конструктивна.

 

П.П. Радвам се, че не съм част от Вашия екип.

Редактирано от dindin
Още някои дреболии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Veseliq Не, не говоря за тази тема - написал съм коя, и не разбирам и повода за сарказма ти дори и във посочената от теб тема. Нещо нередно ли виждаш - освен, че господина от недоглеждане беше решил, че искам да прецакам някого с по-висока цена? Питаш ме - отговарям ти - нужен ли е сарказъм и лаконичност? Не може ли да водим някакъв нормален диалог?

 

За да не ровиш повече, ще ти уточня, че ето този ми пост:

 

беше редактиран и беше изтрито изречение в което споменах, че в секция продава съм пуснал нови гуми и който иска да погледне обявата ми - престъпление ли е? Нито съм търговец, нито съм фирма - спам ли е, реклама ли е, какво е?

 

Форума си е ваш... трийте и правете каквото искате. Аз казах вече, че това ваше поведение се коментира и извън този форум и е единствено във ваша вреда. 

 

Няма да пиша повече, че ми става вече досадно. Опитах се да дам обективно мнение - явно и това не може.

Ние сме кривите...като спрат всички да пишат няма да има нужда от цензура и триене и проблема ще бъде решен.

 

Редактирано от mcd
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, dindin написа:

Да коригирам ли правописните грешки във Вашия пост ...?

С удоволствие.

преди 15 минути, dindin написа:

Жалка е единствено тази неочаквано подета атака от Ваша страна.

Атака - няма. Защо изведнъж минаваме на Вие? Как да го разбирам - дистанциране или проява на уважение? Защо от днес, от този момент?

 

За добро или пък лошо, пътищата ни няма да се пресекат никога.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека вземем стъпка назад и успокоим страстите. Извинявам се от името на екипа. Грешка е, че се повдигат конкретни проблеми с конкретен потребител пред всички. Ще го обсъдим вътрешно и ще се постараем да не се случва.

 

Хората, които се чувстват ощетени от модераторски действия имат пълното право да повдигнат въпроса като пуснат тема или пишат на някой от екипа. Ще го разгледаме. Но това, че не са доволни от някое решение, не значи задължително, че са прави. Модераторите и администраторите понякога правят грешки, но никой от хората в този екип няма наклонности да си търси повод за заяждане или безпричинно триене. В огромният мажоритет - модераторска намеса е била необходима. Тъй като модераторите няма как да четат всичко - обикновено някой обръща внимание след като е получен "доклад". В същото време да се използва тази конкретна тема, за да се правят генерализации или да се заяждаме за технически детайли, със сигурност не помага.

 

@DTEC целта на цитираното от теб правило е да се забрани писане на шльокавица. Не да се избягва писането на каквито и да е думи на английски - @Markony напълно разбираемо е написал "ban" на латиница, ти си използвал "Angebot" също разбираемо. Комуникацията не е била нарушена. Наистина ли е необходимо да формулираме правилото различно или просто се заяждаш?

 

@mcd пиши ми (лично, извън темата) конкретните неща, които смяташ, че сме сбъркали и ще обърна внимание. Като генерализираш, е трудно да се вземат конкретни стъпки, с които да се реши какъвто и да е проблем. За конкретната тема, която си цитирал и в която си наказан, е изтрит търговски пост. Търговски постове извън търговските раздели са абсолютно забранени и модераторската реакция е била напълно адекватна. Нещо повече, постът е бил докладван и скрит като нежелан спам:

https://www.dropbox.com/s/kwmb1ljgx3mfgrl/Screenshot 2019-04-12 17.52.11.png?dl=0

 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня че редактирането или скриването на пост не е цензура, а опит за невъвеждане в заблуждение на аудиторията и се отнася естествено до конкретния случай или факт, а не е априори насочено към когото и да било от участниците в този форум. Всяка редакция не е само право, а и задължение на модераторите в полза на всички. Естествено, всички сме хора и всеки има свръх компетентност по определени въпроси, а щом е в екипа и достатъчна по много други, но безгрешни хора няма. Възможно е да възникне спор, но е добре да бъде в рамките на "добрия тон". В този ред на мисли, персонални нападки и грубости към когото и да било от членовете на мод. екипа е нетолерантна (чисто човешки), а служебно е и необоснована, тъй като "ако можеш по-справедливо и коректно да модерираш - заповядай да го вършиш и ти". 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...