Jump to content
PODLECii13

Интервали за включване на чистачките

Recommended Posts

Колеги, търсих и не намерих дори подобна тема ! Колата е 1.8 2006г. Със сензори за светлина и дъжд.

Така, вали дъжд и наглсям лоста след off следва auto ! Значи на авто режим чистачките включват и изключват както има дойде на акъла (вали по силно те работят през интервали и бавно. Намаля валежа те полудяват от време на време, като ненормални дори започват да скърцат от сухо ) а врътката по навътре към волана “уж” за по бавно и по бързо, все едно никакъв ефект от завъртяното нагоре и надолу. Натискам лоста още едно надолу и започва непрестанно чистене на бавна степен. Без пресъсване за 2-3 или 4 сек. да кажем. И последната позиция работят на бързо. 

Това нормално ли е или имам проблем с тях ? 

Опитвах какви ли не комбинаций да ги настроя както повечето марки коли, да работят през интервал от сек. да кажем. Като от най вътрешната врътка да регулирам през колко сек. да се мятат по стъклото.

А все едно няма такава опция ? Или аз бъркам някъде ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези, които са с Авто, май нямат възможност да си настройваш интервала, а само да настройваш чуствителността на сензора с врътката. 

Проверил ли си дали чистачките достигат сензора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не, не съм проверил дали достигат сензора, но мисля че няма накъде по-голяма лява чистачка. А дясната, ако сложа по-голяма ще се стане мазало на стъклото. Сега се разминават на един пръст разстояние. Но ще видя дали хваща датчика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стандартно тези Хонди идват със 65см чистачки. Колите със сензор за дъжд трябва да имат минимум 67.5см чистачки, като масовия размер е 70см. В момента карам с 65см чистачки и се държат по същия начин, но като цяло тези сензори са леко неточни. В повечето случай използвам еднократния интервал, защото не ме дразни. Ако стане много ги пускам на непрекъснат режим и така докато не сменя чистачките с по-големи :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако чистачка не изчиства стъклото в областта на сензора няма как да се очаква авто режима да работи адекватно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По каталог размерът на чистачките е 700мм на 575мм. Аз съм с такива и нямам проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...