Jump to content
vazzzz

Джанти 10-та генерация

Recommended Posts

  Някой да знае дали някъде има този модел джанти 18" ?

Вчера проверявах друг модел за 17" и ми казаха, че за модификация спорт не стават, защото не са съвместими със спирачните апарати.

 

FB_IMG_1667479218926.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, 

Нов съм в този форум и предварително се извинявам ако питам нещо, което вече е коментирано!

Интересуваме ВТУЛКИ ЗА ДЖАНТИ 16ки за Хонда Сивик (2017г.) какви варианти ми препоръчвате?

Моите липсват... защо така... дълга тема...

Предварително благодаря за информацията!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте!Тъкмо ми слагат зимните гуми.Направиха ми впечатление някакви пластмаси на джантите.За какво служат?Не съм виждал такова нещо до сега.Човека, който ми монтира гумите също не е запознат.

 

IMG_20221121_170825.jpg

IMG_20221121_170816.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резонатори за намаляване на шума.

 

img_01.jpg

 

https://global.honda/innovation/technology/automobile/Noise-reducing-wheel-picturebook.html

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае от къде мога да си купя комплект джанти с въпросните резонатори за намаляване на шума?

От Бултрако сигурно ще искат някаква ненормална сума.Питам за друг вариант.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 21.11.2022 г. at 17:38, Honda_Z написа:

Резонатори за намаляване на шума.

Какви ли не глупости измислят, вместо да сложат една свястна шумоизолация на купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дотук знаем:

На 21.11.2022 г. at 17:25, Беселин написа:

IMG_20221121_170816.jpg

Сивик 10 18 за Северна Америка - имат.

Акорд 10 19 за Северна Америка - имат (свалих си моите наскоро и видях)

Сивик 10 17 за Северна Америка - нямат - виждал съм свалени.

Сивик 10 17 за Европа - нямат. Виждал съм моите, докато бяха свалени.

ХР-В 2 18 за Европа - по-скоро нямат, защото когато бях свалял моите не съм забелязал.

 

На база на това можем да предполагаме, освен ако няма опровергаващи примери, че сигурно се слагат от определен цолаж (18) нагоре и е твърде възможно да е само за Северна Америка.

 

Редакция:

преди 9 минути, inspektora написа:

вместо да сложат една свястна шумоизолация на купето

Да предположим, че последният Ледженд е бил добре обезшумен, и все пак...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не намеря джанти с резонатори ще има ли чувствителна разлика в шума в купето и ще имам ли светещи лампи по таблото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да има осезаема разлика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, 

 

Видях, че сте писали по темата с патериците, та да спомена само да знаете, ако на някой не му се дават много пари:

 

Сам си направих коритото в багажника (имам подробно снимано всичко, ако някой е заинтересован)

 

Гумата е патерица от Мазда 3 2008г. Заспива без никъде да опира, жули и т.н. Пробвана и на предни и задни колела.

 

Пода става перфектно гладък и на нивото на свалените седалки! 

 

Надявам се да ви е от полза! :) 

IMG_20220620_170036.jpg

IMG_20220621_162120.jpg

IMG_20220621_170705.jpg

 

П.С. Трябва да се изреже и кората на пода по-малко и от двете страни! 

 

 

Редактирано от NenormY
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята с фибран-а е лесна за работа.

С какъв спрей го боядиса, защото масовите (ацетоновите, на които пише че са акрилни) го разяждат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го боядисвал, изрязах и залепих с двойно залепващо мокет за под на автомобил. 

 

Пробвах всякакви спрейове.... Всички го разяждат.

 

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно може с нещо да се импрегнира преди спрея.

През телефона не видях че е тапицирано с мокет, което всъщност даже е по-добре за конкретната функция и визия.

 

П. П. Не цитирай мнение, ако отговаряш непосредственно под него.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs1: Ок, не знаех. Да ме прощавате.

 

С мокета стана екстра, въпреки че този който ползвах се оказа малко твърд, но в крайна сметка свърши работа.

Редактирано от NenormY

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах, дали ако сложа джанти без резонатори ще ми светят аларми по таблото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма активни датчици, така че няма какво да свети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От коя марка гуми сте доволни? Взех едни летни фулда, но нещо твърдичко вози или така ми се струва. 
от къде мога да взема 17” джанти  , ей такива 

3A07043C-892F-4051-8F44-ABDA9CE14E7D.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Унироял. Пак като Фулда са втора линия марка, но те са не на Гудиър, а на Контитентал. За мен доста комфортна гума, спрямо всичко друго, с което съм карал. Като недостатък им дават бързото износване, но аз до такова не съм стигнал, защото никоя от колите не се кара много.

 

На 12.10.2023 г. at 0:57, bultra написа:

ей такива

Това са европейските джанти за хеча. От кола на части или случайна обява. Няма място, където да се продават регулярно, изключая реплики, но мисля, че те не са с тъмния лак и 8J.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.10.2023 г. at 0:57, bultra написа:

От коя марка гуми сте доволни? Взех едни летни фулда, но нещо твърдичко вози или така ми се струва. 
от къде мога да взема 17” джанти  , ей такива 

3A07043C-892F-4051-8F44-ABDA9CE14E7D.jpeg

За гуми си залагам на премиум марките аз. Нищо конкретно не мога да кажа. Комфорта е доста относително/субективно нещо.
Последно преди 2 год. съм минал на 235/45, и след няколко месеца като взимам нови, дори мисля да мина на малко по-висок борд - 225/50 ;)

А оригинални джанти с (летни) гуми, имам една стара тема за продаване -> 

Ако искаш звънни/пиши, да измислим нещо :P 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 10/13/2023 at 8:10 PM, scyberboy said:

За гуми си залагам на премиум марките аз. Нищо конкретно не мога да кажа. Комфорта е доста относително/субективно нещо.
Последно преди 2 год. съм минал на 235/45, и след няколко месеца като взимам нови, дори мисля да мина на малко по-висок борд - 225/50 ;)

А оригинални джанти с (летни) гуми, имам една стара тема за продаване -> 

Ако искаш звънни/пиши, да измислим нещо :P 

Мерси. Оглеждам се още. Тези с които съм в момента ще си ги оставя сега за зимата тъй като са по “очукани” но ще разгледам за летните да видим , ако изкочи нещо интересно и добро …

също търся и гумена стелка за багажник. Нещо в БТ бая са се оляли с цена 😁  

И да Ви питам … щипките с които се защипват стелките за пода са излезнали и са нестабилни. Как е най-добре да се застопорят отново ? 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.12.2021 г. at 10:41, scyberboy написа:

Абе ще я пробвам патеричката дали влиза и отпред, дано да е така :)
Ако не, поне ще знам, че е само за отзад (както съм чувал за други марки/модели)

 

Да рапортувам, че патеричката си става и отпред. Изпробвано ;)

@misho

 

Друго инфо за гумите (Bridgestone A005 Weather control 235/45 R17 97Y, произведени 8 седмица на 2021 год) - май са скапани, защото за 2 год. и няма и 20 хил. км. са вече пълно дърво :(

Вчера размених предни и задни, отзад вдясно имаше видимо повече износване от вътрешната страна на гумата. Колата не е имала инциденти и се кара съвсем нормално.

Днес минах на реглаж, пича каза че всичко е ток, имаше някаква микроскопична разлика между ляво и дясно на задния мост, но абсолютно не може да е причина за това странно износване.

Ще ги карам сигурно догодина до есента, ама после си минавам на Мишлен/Гудиър. А насрания ни размер 235/50/17 е кошмар откъм цена - 100 лв. нагоре от "нормална" 17ка :o

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този сивик  не е ли 215/50/17 стандартния размер...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но аз съм с опционални (оригинални) джанти и ползвам размера на хеча ;)

 

Като цяло може да минеш на всякакъв размер (гума/джанта), стига мястото да го позволява и разликата с оригиналния да не е фрапантна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналният на хеча е 235/45/17 и не бих казал че е рядък и допълнително оскъпен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно така е @roje в момента съм с него.

Обаче искам да мина на малко по височко и затова гледам 235/50/17 ;)

 

Седан -> https://www.wheel-size.com/size/honda/civic/fc-2016-2019/eudm/#trim-x-fc-2016-2019-15-vtec--180

Хеч -> https://www.wheel-size.com/size/honda/civic-5d/2018/#trim-x-fk-2017-2022-15-vtec--180

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

235/50/17 е размерност гума за Ледженд!

Не че не го знаеш, но тоя размер, освен "куц" е и за по-тежки от Сивика возила, така че товарният му индекс е по-висок и не вярвам да има като за 1.5 тона МПС. Тоест, комфорта от возията си заминава, освен ако не ги караш под предписаното налягане, но тогава пък те ще си заминат. Самите гуми също са по-тежки, а това също има значение.

Знам че караш спокойно и имаш подходящата кола, а хеча е с 235 просто заради по-добър хандлинг - нещо като опит за малко повече "Хонда усещане". ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

235/50/17 ще стане много високо и извън позволените граници за този автомобил.

Интересно ми е дали някой е слагал джанти от хеч на седан и обратно. Дали стават?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размишлявайки, май по-добрия вариант ще е 225/50/17, нищо че е долната граница за 8J джанти -> https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=235-45-17X8ET45&wheel2=225-50-17X8ET45&fcl=50mm&scl=50mm&wcl=30mm&sr=0mm

 

@PiToMeN защо да не стават джанти от седан на хеч (и обратно) - централния и между-болтовото е същото, евентуално офсета да е леко различен (43, 45, 50...). Според мен няма никакъв проблем ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, различен е офсетът и дебелината на джантата. За това се чудя дали някой е експериментирал, защото мен лично този размер 215/50/17 ме дразни, предпочитам 235/45/17.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 13.01.2024 г. at 18:31, scyberboy написа:

Размишлявайки, май по-добрия вариант ще е 225/50/17, нищо че е долната граница за 8J джанти

Това е зимната конфигурация на сивика.

IMG_20240127_201621.jpgIMG_20240127_201605.jpg

И аз се чудех заради пределната ширина на джантите, но се реших. Гумите са с борд и видимо не изглеждат тесни на джантите.

 

Сложих и тъмни гайки и секрети, че джантите го изискват. Летните 18-ки са в същия нюанс. И да - 235/40/18 е заводския размер за цолажа.

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22.01.2024 г. at 14:41, Беселин написа:

Тези джанти https://www.olx.bg/d/ad/18-dzhanti-za-honda-accrod-civic-crz-cr-v-fr-v-CID1243-ID9iApA.html

 

Ще станат ли за гуми 235/40/18 ?

Да, при ширина на джантата 7,5 няма проблем да сложиш гума 235. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 4.04.2023 г. at 13:15, NenormY написа:

Здравейте колеги, 

 

Видях, че сте писали по темата с патериците, та да спомена само да знаете, ако на някой не му се дават много пари:

 

Сам си направих коритото в багажника (имам подробно снимано всичко, ако някой е заинтересован)

 

Гумата е патерица от Мазда 3 2008г. Заспива без никъде да опира, жули и т.н. Пробвана и на предни и задни колела.

 

Пода става перфектно гладък и на нивото на свалените седалки! 

 

Надявам се да ви е от полза! :) 

IMG_20220620_170036.jpg

IMG_20220621_162120.jpg

IMG_20220621_170705.jpg

 

П.С. Трябва да се изреже и кората на пода по-малко и от двете страни! 

 

 

Да ви върна пак на " патериците  "  :)

NenormY,колко цола е тази патерица от Мазда 3 и става ли на предните и задни апарати.

И някой знае ли други такива (със същите размери от други марки),които ще станат на Сивик 17 цола ?

На 17-ка патерица и искат много левове !

Редактирано от Н.Колев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко пък да е скъпа, колега?
245 GBP (даже и с нов под/тапицерия) -> https://www.coxmotorparts.co.uk/honda-shop/genuine-honda-civic-spacesaver-wheel-kit-2017-onwards/
Нали си в УК :)
Сигурно даже и втора ръка от някоя морга може да изпадне за 20-30-40 паунда...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...