Jump to content
vazzzz

Джанти 10-та генерация

Recommended Posts

Здравейте. Нов член съм на форума :) Скоро ще ставам собственик на нов Сивик. Разрових се, за да проуча какви джанти мога да взема (като втори чифт със зимни/летни гуми, не съм сигурен с какви гуми ще ми я дадат). По принцип за 17-ките пише по спецификации, че са 235/45/17. В темата за джанти във форума, обаче има съвсем друга информация относно размерите на споделения линк https://www.wheel-size.com/size/honda/civic/2018/#sel=199:1,199:1 (1.6 DTEC). 17-ките са 215/50, а 235 размера ги пише че са 18-ки. Предполагам, че Хонда не са си сбъркали брошурата (235/45/17), но ми се иска да попитам дали някой си е купувал други 17-ки (мисля че всички версии са с един размер 17-ки). Дали пасват от по-стари модели Сивик ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се отваря. Дава грешка-This attachment is not available. It may have been removed or the person who shared it may not have permission to share it to this location

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, vazzzz написа:

Не се отваря. Дава грешка-This attachment is not available. It may have been removed or the person who shared it may not have permission to share it to this location

Дай e-mail 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, DanielDenev написа:

Дай e-mail 

Качи го някъде, ако не става във форума. Примерно https://filebin.net/ качва се и се споделя за 5 секунди. Ще го видят повече хора, ако имат нужда след време, ще ти благодарят :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, vazzzz написа:

Качи го някъде, ако не става във форума. Примерно https://filebin.net/ качва се и се споделя за 5 секунди. Ще го видят повече хора, ако имат нужда след време, ще ти благодарят :)

 

 

https://filebin.net/so6xiifr8rnmk6jo

 

Пробвай 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Неотдавна и аз търсех подходящи джанти за моя автомобил - сивик седан 1.5. Предполагам, че ти се интересуваш за хечбек. Почти съм сигурен, че ще я купиш с гуми 235/45/17 и джанти 17x8J ET50. Това го има както в брошурите (не само от Бултрако), но и в https://www.wheel-size.com/ :

image.thumb.png.b387716c5741ae1bda757c1c16777195.png

 

Попитай в Бултрако за джанти, вероятно ще ти предложат 08W17-TGL-600 (с размери 17x8J ET50). Цената по спомен е 450лв на джанта. Имаше и варианти за 18 цола.

 

По принцип има вариант да се ползват и джанти от други модели на Хонда, но трябва да се внимава с размерите. Например за седан 10-та генерация гумите са 215/50/17 с джанти 17x7J ET45. Близък размер до този са джантите от 9-та генерация 17x7J ET50. Но промяната на офсета не е добра идея. Разбира се, може да се сложат 5мм фланци и по-дълги шпилки ... ако ти се занимава.

 

Ако имаш време, може да се полюбуваш на разнообразни експерименти с гуми и джанти на колегите от щатите: https://www.civicx.com/threads/post-your-aftermarket-wheel-tire-set-up.3356/

 

image.png

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията DanielDenev.

Взех колата. tedynaidenov общо взето точно това ми предложиха в Бултрако (да, хечбек е). С летни гуми е, така че има време докато ми притрябват други джанти и гуми. 

Ще търся резервна гума като по-спешно нещо. Чувствам се по-спокоен с нея отколкото с ремонтен комплект. За информация цената в Бултрако беше малко безумна - над 1000 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цена за патерица над 1000лв? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Предполагам целият комплект (ключ, крик, патерица). Но просто като ми казаха излиза над 1000 лв, ако искате ще проверим точно колко и ги спрях. Не ги питах какво точно включва

Редактирано от vazzzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все с патерици да ходят. То бива, бива, ма ча па толку е вече твърде ... !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сравнение в Англия комплекта с патерицата е към 160 паунда. Не проумявам как може да сипват толкова тука в България

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.coxmotorparts.co.uk/honda-shop/genuine-honda-civic-spacesaver-wheel-kit-2017-onwards/

 

Аз обмислям покупка (преди да е минал брекзит :) ). Тук има много нужно ОЕМ за сивика. 218 паунда са около 490 лева ...

 

Колегите ,които обаче са със Спорт версията , няма да могат да си затворят мястото което е предвидено за резерваната гума.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук https://www.glynhopkinpartsonline.co.uk/products/honda-civic-1-0-1-5-temporary-spare-wheel-kit-17-inch-06421-tgg-506za. Със шипинга и кода за остъпка, който имат идва към 200 паунда. Оттам съм се насочил засега (шипинга идва доста, близо 40 паунда). Май намерих и един човек в България, който уж има патерица за нашите сивици. Чудя се дали да рискувам. Малко ми е съмнително че никъде ги няма, при него има една.

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също сериозно обмислям да се снабдя с подходяща резервна гума. Чудя се дали 16 цолова патерица от предишната генерация ще стане. Някой дали е пробвал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка намерих решение за резервната гума. Благодарение на един юнак от UK, се сдобих с това: https://www.glynhopkinpartsonline.co.uk/products/honda-civic-1-0-1-5-temporary-spare-wheel-kit-17-inch-06421-tgg-506za

 

за една разумна цена. Гумата е с размер 125/80/16.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен, 
Собственик съм на Хонда Сивик Спорт + с ръчна скоростна кутия. Заводските джанти (17ки) ме дразнят и се чудя дали да не си купя други. 

Имам няколко въпроса и се надявам да има човек, който е опитал, за да ми каже с точност. 

 

1. Интересува ме дали да мина на 18ки или да си остана с 17ки. Много ли по-твърда е возията? Имайте предвид, че като искам да стегна окачването имам бутон за втвърдяване на амортисьорите, който действа перфектно. Дали няма да разбия возията и колата с тези 18ки и гуми с височина 40 (вместо заводското 45)

 

2. Независимо дали 17ки или 18ки, някой знае ли какви точно джанти да купя. Спрял съм се на марка Enkei модел T6S - http://enkei.com/shop/wheels/tuning/t6s/, но нямам идея какъв размер (отделно то това да са 17ки или 18ки).

 

Бялата хонда е моята - можете да видите сегашните и джанти. Червента е с джанти, които ми допадат.

 

Благодаря предварително за съветите и информацията.

Поздрави, 

Коста 

 

image.png

image (1).png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз лично бих останал на 17ки на нашите красиви пътища.

 

Някой има ли идея, защо Седан-а и хечбека излизат с различен размер гуми? Доста бях изненадан като видях. На всичко отгоре не е от най-разпространените размери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,някои знае ли дали резервната гума от хонда сивик 8/9 става за нашата 10 генерация?

Редактирано от Dionis162

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Наскоро пуках гума и с компресора и бозата нищо не стана.

Докараха ми патерица от 16" от ФР-В 2007 година - не влезе в апаратите.

 

Като колегите отгоре се разтърсих за комплект патерица - в Бултрако, в УК-ски сайтове, в ОЛХ... навсякъде греда, или няма или искаха само за гума с джанта 200-250 лв.

Първоначално неадекватния чичко за частите от Бултрако ми разправяше същото, джанта - 1000+ лв, гума - 400 лв, и т.н. което е абсурдно.

 

Свързах се с пичовете от Coxmotorparts.uk за цена с доставка на това което имаше на техния сайт (06421-TGG-506ZA) за Сивик седан 2017+ и те ми върнаха че по ВИН не излиза, но според тях правилният артикул е 06421-TEZ-E11HE (като за тази кола в Англия)

Разговорих се пак с Бултрако и младежа който ми продаде колата и отговаря за аксесоарите там - Сашо Авджийски каза че могат да го поръчат. Цена 600 и нещо лв.

Което сравнено с 220 паунда от УК ми се стори ОК и я поръчах.

Днес дойде (за 1 седмица), всичко е точно - вече си имам патерица с крик и ключ.

 

Причината че БТ говорят глупости е, че явно системата им е смотана а и леко ги помързява да проявят изобретателност и да се свържат с централите на Хонда в УК, Белгия или където трябва.

Но все пак съм доволен, че свършихме работа, макар и аз да направих повечето от проучването и комуникацията :)

 

Та, който е навитак - да поръчва смело от тях или от УК (06421-TEZ-E11HE

 

 

 

П.С. Изненадващо за мен, джантата е 16" (но явно е направена така че да влиза в нашите апарати)

Ще пробвам тези дни, когато ми пристигнат новите гуми - всесезонки Bridgestone A005 Weather control 235/45 R17 97Y ;)

IMG_20211218_133623.jpg

IMG_20211218_142856.jpg

IMG_20211218_144244.jpg

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между тези на етикета ти и поръчаните е -4 мм в диаметър, което си е ОК, но между тях и "патерицата" 125 80 16 е -37мм, така че определено е само за задния мост (за да няма разлика в предния и диф-а му да се върти постоянно), а там калипера е по-навътре и вероятно ще стане.

Моята "патерица" (оригиналната) също е с по-малък диамерър и не знам как ще работи на SH-AWD-то, а и не ми се е налагало да я ползвам. Случайно да си имал впечатления по казуса с Ледженда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ще я пробвам патеричката дали влиза и отпред, дано да е така :)
Ако не, поне ще знам, че е само за отзад (както съм чувал за други марки/модели)

 

На легендата само 1 път съм слагал патерицата (отзад) за да стигна до гумаджията (500 м.), че бях набол пиронче и не е имало проблем. За по дълго разстояние не знам, но пак предполагам че няма да е фатално за техниката...

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По данни разминаването в диаметъра (според гумения калкулатор) е -18мм - предполагам е съобразено с трансмисията, и поне също е 17-ка, та вероятно ще влезе и отпред - не че бих карал с патерица там. На око диаметрите изглеждат релевантни, но никога не съм я слагал, та мерси за споделеното.

Кво нещо е съвременната икономика (икономия). Хондите ми от миналия век си бяха с 5 еднакви гуми/джанти, а от тоя са "на патерици".

IMG_20211219_111431.jpg

IMG_20211219_105922.jpg

IMG_20211219_105640.jpg

IMG_20211219_105233.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че темата се е обърнала на патерици, но все пак, ако на някой му е интересно, аз оригиналните 17-ки с гуми 215/50/17 ги оставих за зимни. Летните порастнаха малко до 19" съответно с гуми 235/35/19. Возията не се прецака, но колата стана много по-приятна за мен за управление. За окачването в момента не ми се мисли.

IMG_20220325_130936.thumb.jpg.5613ce55c2bda8b1e078bf7a296d6364.jpgIMG_20220325_130929.thumb.jpg.024a4fb3ba1b08e90c124d48ea8b383c.jpgIMG_20220325_130953.thumb.jpg.80b87c923e58a2580904159fbd958023.jpg

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що в една чуждестранна група във Фейсбук прочетох, че трябва да се направи ъпдейт на VSA ако се смени размера на джантите.Има ли такова нещо?Някой знае ли?Моята кола дойде от Канада с джанти 18". Мислех за зимата да си купя 17" в комплект с гуми.Размера на гумите не помня в момента, но си спомням, че проверих и диаметъра се променя съвсем минимално.Озадачен съм.Не бях чувал такова нещо до сега 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо. Аз пробвах миналата зима и бях сложил 16 ка за 2 месеца. Но си взех и зимни 18 ки и ги махнах 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше българска фейс групата, щяхме да им се изсмеем, ама нали е чуждестранна - друго е...

 

Глупости, бих казал аз. Лятото съм с 18-ки, миналата зима с два вида 17-ки карах (7J - > 8J). Никакъв проблем. И каквото и да значи ъпдейт на VSA...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 18.12.2021 г. at 22:58, scyberboy написа:

Bridgestone A005 Weather control 235/45 R17 97Y

@scyberboy, тия гуми на колко широки джанти ги слагаш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че сега има продължение.Става дума за преминаване от 16-ки на 19-ки джанти.

По принцип и на мен ми се струваше доста съмнително, но реших да попитам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@PiToMeN ей на тези 08W17-TGL-601 (8Jx17 ET45)

 

Виждат се на една от снимките в carspending ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, че мисля да пробвам същия размер на 7,5J широчина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, искам да си взема джанти за зимния комплект гуми.Харесах един модел, но е 16".Аз искам 17.В интернет обявите моделите са силно ограничени.Търся този от снимката.

 

IMG_20221005_210137.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За седан или хечбек? Има малка разлика в офсета, иначе всичко 5х114.3 с централен отвор 64.1 или по-голям и офсет ET45 става за седана. Аз днес махнах 19-те и сложих нови 17-ки на летни, модел MAM RS4, снимки утре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като стандартно хечовете са с по-широки гуми: 235/45/17, офсетът е ET50. При нас е 215/45/17, ET45.

От много чудене и на края бързане, от всички цветове на тези джанти, поръчах сякаш най-неподходящия по погрешка:

image.thumb.png.5653cee105b4dcceb1e46fe09db970b8.pngimage.thumb.png.b9a25966874d65b7b5015d83fbf80e96.png

 

Това ми струваше 480 Евро + 125лв за доставка от Германия, че тукашните търговци много са си повярвали.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм стандартно с 18"  235/40/18 . Купих абсолютно същите джанти и за зимните на 900 лв и ще сложа 225/45/18 малко по висока да стане.

IMG_20220403_112832.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде ги купихте на тази цена?Аз гледам този модел джанти 17" за 1250лв.Става въпрос за нови.

Втора употреба няма нищо по сайтовете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От България ги взех, от колега от форума. Даже вече ги вече им сложих  зимни гуми 235/40/18 какъвто размер и дават. Реших да не експериментирам. 

IMG_20221024_120030.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И 15 цола да сложиш ще станат което ценово е по добра алтернатива за зимата . Даже гледам че колега продава с оригинални джанти за хонда.Зимни гуми с джанти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...