Jump to content
emulsia

Джанти HR-V - какви ще паснат?

Recommended Posts

Без да взимам страна подкрепям CARPERA,от опит го казвам винаги има отклонение на всеки сезон,да не казвам,че производителя препоръчва при нови гуми на 1000 км на ново баланс до като се огазят новите гуми....като ви чета сте млади и интелигентни хора и всеки трупа опит от едно или друго,но нека да не забравяме,че силата на този форум е да си помагаме,защото всеки един от вас е препатил в някоя насока и всеки споделен опит е добре дошъл .....Аз мога само да кажа благодаря,че ви има!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Благодаря за полезната информация! Темата е доста актуална за сезона и искам да потърся мнение за джанти от Land Rover Freelander монтирани на Харви. Като параметри джантите са еднакви  , разлика в ЕТ - Хонда -45 ; Ровър -46. И по същественото е теглото, от ровъра са по-тежки, но не знам точно с колко. Има доста инфо относно теглото на джантите, виждал съм Харвита с такива джанти и ми харесват. Теглото на Ровър джантите е съсредоточено около отворите ( за гайките и охлаждането на спирачките) там видимо има разлика в дебелината. И по периферията има със сигурност, но не е като на лицето на джантата. Понеже ровъра е с 400кг по-тежък и желязната джанта е с пет големи дупки за охлаждане, нормално е да има повечко материал. Предварително благодаря за съвети ,мнения и констатации. :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не споделяш какъв е централния отвор важно да не е по малък от 64.1,другото всичко пасва. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвора си е 64,1 ; гайките са си сферични и пасват точно .

Единствено за теглото не съм сигурен. Мисля да им слагам гуми 195/70/15  97Т XL , самата гума е 9,3кг и джантата е 10,3 кг  и не мога да преценя как ще се отрази на Харвиета  , иначе зимните с нейните си джанти са си добре. Като гледам фабрични алуминиеви 16" не ми се виждат много по-леки от тия , затова и разпитвам - някои мерил ли е джанти ....???  Фабрични алуминиеви на CRV 1 също са си масивни ,нищо че изглеждат нежни отстрани. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CRV 1джанта 10,5кг и гума 9,5кг всичко ок

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза Маркони 195/65/15 евтини гуми и си джиткаш,аз сложих джанти 6.5J и ми се струва,че колата стана леко по висока а гумите са същите,зимните джанти са 5.5J ...ако бъркам всичко е възможно,гледай да те кефят джантите и 5х114.3 другото се наглася със пръстена за размера 64.1 .......и най важното вече на каква цена ще ги намериш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет. Джанти от фрилендър с ет 46 не стват за харви , опират отпред на спирачния апарат. Аз съм купувал такива метални джанти и са адски подсилени и тежки. Ориентирай се към други джанти. За  да не стане объркване ще кача снимка на стоманени джанти от фрилендър

 

5e3e3b0d4af5bc3c7651661c5bbb

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега Idos :worthy: М да, радвам се , че стигнахме до катарзис. Точно за същите джанти говоря и аз, кефят ме и си помислих,че със съответната боя Харвиета ще е на токчета ....:D Но няма да са тези.... За инфо ще споделя, че за случая свалих гумата за да я претегля, фабричната железарка без капака (таза ? ) , с гума 195/70/15 97Т XL , не знам на какво налягане точно е напомпана ~2at да предположим, тежи 16,7 кг. Същата гума ,празна и без джанта-тежи 9,4кг . Което означава,че разлика в теглото от около три кила не е малко. Това си е мое мнение и затова констатирам и коментирам, приемам и критики....:) Точно поради същата причина трябва да се внимава и с алуминиевите джанти. 

  • Благодаря 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение модела ви може да се кара с 16 ки 205 60 16, мисля че са предвидени тези 3 и повече кила от производителя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, Румен Иванов написа:

Благодаря ти колега Idos :worthy: М да, радвам се , че стигнахме до катарзис. Точно за същите джанти говоря и аз, кефят ме и си помислих,че със съответната боя Харвиета ще е на токчета ....:D Но няма да са тези.... За инфо ще споделя, че за случая свалих гумата за да я претегля, фабричната железарка без капака (таза ? ) , с гума 195/70/15 97Т XL , не знам на какво налягане точно е напомпана ~2at да предположим, тежи 16,7 кг. Същата гума ,празна и без джанта-тежи 9,4кг . Което означава,че разлика в теглото от около три кила не е малко. Това си е мое мнение и затова констатирам и коментирам, приемам и критики....:) Точно поради същата причина трябва да се внимава и с алуминиевите джанти. 

 

 

Мисля ,че от маздите стават джанти за харви , и са на по-прилични цени. Търсиш 5х114,3 ет-то да е 45 или по-малко такова , но не по малко от 30.

 

Централния отвор да е мин. 64,1.  Аз карам лятото с гуми 205 70 15 или сходен рамер близък до оригиналния(195/70/15) е 205/65/15.

 

Ще се радвам ако успея да ти помогна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 21 часа, CARPERA написа:

При положение модела ви може да се кара с 16 ки 205 60 16, мисля че са предвидени тези 3 и повече кила от производителя. 

Предполагам, че колата излиза фабрично с поне два вида алуминиеви 16-ки. Бих се радвал ако някой колега, като сменя гумите, сложи една на кантара и сподели килата. От някъде знам.....от форума най-вероятно, че ЕТ е от 37 до 45 препоръчително, кой какво слага- на негова отговорност :) След опита с джантите от Freelander мога да кажа, че трябва доста да се внимава с джанти от други коли, дори и сходни по размери, задните стават със сигурност ...:) Според терена и стила на каране (пък и джоба) всеки си избира гуми, аз предпочитам високите и размера 205/65/15 ми допада, дори намирам, така да се каже- бюджетни решения..:) Ама според тия : https://www.primex-bg.com/polezno/shirochina-na-djantata   излиза, че за тази гума трябва 6j ширина на джантата. Сигурно и това трябва да се има предвид. Някой дали знае ширината на фабричната ламаринка 16-ка...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма "фабрична ламаринка 16"... Само 15-ка е, а 16-те оригинални са верно само 2 модела...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Широчина на джантата (в инчове)Минимален размер Препоръчителен размер Максимален размер

5,00              155 mm       165 - 175 mm       185 mm

5,50              165 mm       175 - 185 mm       195 mm

6,00              175 mm       185 - 195 mm       205 mm

6,50              185 mm       195 - 205 mm       215 mm

 

Аз съм сложил на 6.5j  195/65/15  демек ми препоръчват размер гуми от 195-205

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То може да се натика и нещо различно при 6.5j-195-205 но само с тази широчина се гарантира че гумата и нейната шарка ще ляга оптимално на асфалта и най добре ще работят характеристиките на самата гума. 

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извадка от оригиналния каталог на Нонда хр-в за аксесоари за модела. 

Honda.png

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@rascal Много готина находка :) Мен ми е интересно преди фейслифта какъв е бил асортиментът от предлагани фабрично джанти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем,ето ти снимка от каталог "HR-V 3dr / 5dr Options and Genuine Honda Accessories 1998 - 2001YM"

Honda.png

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завършек на темата, днес  боядисах ме за повече естетика 

IMG_20190422_141914.jpg

IMG_20190422_141926.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харвито в целия си блясък

IMG_20190422_141945.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@emulsia отпред си с по-големи дискове или така изглежда? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто отзад спирачните апарати не са дискови.☺

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, galin_k написа:

@emulsia отпред си с по-големи дискове или така изглежда? :)

Така са по каталог,сменяни са чисто нови,но и старите бяха същия размер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, CARPERA написа:

Просто отзад спирачните апарати не са дискови.☺

дано новите модели харвита като дойде момента да са със дискове....и така не е лошо, почистени и боядисани...дилемата беше жълти или червени,вече е факт червени:)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сега като се загледах може би от самата джанта изглеждат големи предните дискове, и тоя баланс  не е ли много близо до спирачния апрат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, CARPERA написа:

Да сега като се загледах може би от самата джанта изглеждат големи предните дискове, и тоя баланс  не е ли много близо до спирачния апрат.

Близо е да нямам на идея защо е сложен там,аз не правим офроуд и мисля,че няма да падне...това е летния комплект, за зимата ще ползвам старите хондови

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@emulsia сега видях че си с 15" джанти, затова така изглежда. Аз съм с фейсовите 16". Иначе размерът на гумите при мен на вратата е написан 195/70/15 или 205/60/16. 

А задните барабани си ги чистил само или ревизирал изцяло? Питам че на моите не съм правил интервенция откакто съм купил колата. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам със 195/65/15 само заради големия и евтин избор на гуми,ревизия на задния барабан беше направена  още преди година когато е купих и смених задните накладки,нямаха ръб вътрешен ...явно австриеца ги е престъргал или нови е купвал не знам....сега само със телената четка леко да падне пръста и после леко със пърцала обърсах ме и боядисване,за задните барабани ми казаха според кой как натиска спирчаките между 20-30 хиляди км и да се сменят накладки,така съм чул мойте са на 17 000 км почти като нови са

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.04.2019 г. at 21:42, Румен Иванов написа:

Предполагам, че колата излиза фабрично с поне два вида алуминиеви 16-ки. Бих се радвал ако някой колега, като сменя гумите, сложи една на кантара и сподели килата. От някъде знам.....от форума най-вероятно, че ЕТ е от 37 до 45 препоръчително, кой какво слага- на негова отговорност :) След опита с джантите от Freelander мога да кажа, че трябва доста да се внимава с джанти от други коли, дори и сходни по размери, задните стават със сигурност ...:) Според терена и стила на каране (пък и джоба) всеки си избира гуми, аз предпочитам високите и размера 205/65/15 ми допада, дори намирам, така да се каже- бюджетни решения..:) Ама според тия : https://www.primex-bg.com/polezno/shirochina-na-djantata   излиза, че за тази гума трябва 6j ширина на джантата. Сигурно и това трябва да се има предвид. Някой дали знае ширината на фабричната ламаринка 16-ка...?

        Не се бях замислял за теглото. Като търсех втория комплект джанти.  Та днес на вулканизатора с кантарчето . Оригиналната 16" с 205/60/16 Фулда кристал.....2 зимна 

Общо тегло 18.00 кг.

    Летните Китайски същия размер с универсални алуминиеви Борбет на j 7 -20.5 кг. От една страна  най-вероятно китайчетата  са по-тежки, но според мен и jто колкото е по голямо ще рефлектира върху теглото  на джантата.  За возията  мога да споделя,че е една идея по-добра. Малки неравности по настилката почти не се усещат. Не зная обаче  за задвижването Как ще е. 

Редактирано от pet71
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се знае и внимава когато купувате други марки джанти ако ЕТ то за вашия модел Хонда е примерно ЕТ50 ,и това на другата е също ЕТ50  има голяма вероятност или почти сигурно ще опира в челюстите на предния спирачен апарат.Може да се избере ЕТ 48 или ЕТ 46 но колкото се отдалечаване от оригиналното не е добре за окачването.

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТ 40 на 16 цола 7J джанта закачаше в предния супорт с нови дискове и накладки на същото HRV.

Снимка има в другата тема... "Какво направи днес...".

ЕТ48 или 46 абсурд да стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    При мен е същата ситуация ет40/7j ,но няма никакъв проблем. За втори сезон ги карам. Дисковете са сменени есента,не усещам да опира в супорта. 

Редактирано от pet71

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен вече не опира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, s.s.d.d. said:

ЕТ 40 на 16 цола 7J джанта закачаше в предния супорт с нови дискове и накладки на същото HRV.

Снимка има в другата тема... "Какво направи днес...".

ЕТ48 или 46 абсурд да стане.

При условие че оригиналните джанти са ЕТ50 и ЕТ 40 да опира и то при  16ки,това трябва да са някъкви джанти с странно издадени навътре спици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Дали е 50???IMAG0307.jpg    

Редактирано от s.s.d.d.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това какво ЕТ го пише вътре на някоя от спици те. 

Това 16 ка ли е.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам къде го пише...:lol:

16-ка, ЕТ 40.

ЕТ 50 няма как да стане.

Къде видя, че "оригиналните джанти са ЕТ 50?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ET45 е на 15" и 16".

Аз по принцип от този сайт гледам размерите на джанти и гуми.

Всичко си пише - размер, скоростен и теглови индекс на гумите, междуболтово разстояние, централен отвор, даже нареза на болта/шпилката и гайката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 16 алуминиеви(с 5 лъча)с стари гуми и си търся 15 алуминиеви но с някакви  гуми за hr-v ако някой има да свирка става въпрос за бартер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...