Jump to content
katri71

Масло MOTUL SPECIFIC CNG/LPG отзиви

Recommended Posts

Мисля да налея на моето CR-V от въпросното масло: http://bparts.bg/avtomobilni-masla/68/

Пише, че е специално разработено за двигатели , работещи на LPG, а аз карам само на газ с довпръскване на бензин.Дали е добра идея, какво е Вашето мнение?Някой ползвал ли е вече въпросното масло и има ли отзиви за него?

В момента колата е с оригинално масло HFS Engine Oil Honda 5W-40, заредено в Бултрако.Интересното е ,че за 10к километра се наложи да долея около 700гр. от същото масло, което ми се вижда голям разход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста е изписано за маслата 10 хил ако процентно градското каране е повече  ,този разход е нормален.

Лично аз мисля че тези масла точно за газ  са 100% само реклама.Тема по нагоре в раздела по номера на двигателя можеш да видиш с какво масло може да караш като вискозитет.Вече е пределно ясно че Бултрако насипват каквото си искат но не и това което е за твоя двигател.

Има и по добри масла от тази  марка

https://www.ato24.de/en/car-motul.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо си мислиш ,че е само реклама?Motul  едва ли се нуждаят от реклама.

Чисто и просто ми се иска да получа отзиви за маслото от колеги, които са го използвали вече - дали са доволни от този избор или не.Иначе, знам масло с какъв вискозитет се препоръчва за моя двигател.Изчел съм почти цялата информация във форума.Най-малкото в manual-а на колата си го пише и е поместена графика, като вискозитета се определя в зависимост от температурния диапазон.Изборът на масло само по визкозитет не може да се прави еднозначно.Има и много други фактори, които оказват влияние.Конкретно характеристиките,които дава производителя за въпросното масло са следните:

Viscosity grade SAE J300 5W-40Density at 20° (68°F) ASTM D1298 0.848

Viscosity at 40°C (104°F) ASTM D445 85.2 mm²/s

Viscosity at 100°C (212°F) ASTM D445 14.2 mm²/s

Viscosity HTHS at 150°C (302°F) ASTM D4741 3.6 mPa.s

Viscosity index ASTM D2270 172

Pour point ASTM D97 -39°C / -38.2°F

Flash point ASTM D92 214°C / 417.2°F

Sulfated ash ASTM D874 0.78% weight

TBN ASTM D2896 7.3 mg KOH/g

Между другото - в "Бултрако" има и кадърни хора, които знаят какво правят и аз "случайно" съм попадал на някои от тях.Най-големият недостатък на "Бултрако" са цените им, които в повечето случай са неоправдано скъпи.Това е мое мнение, не ангажирам никого с него.

Редактирано от katri71

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля колегата да насочи въпроса към темата за обсъждане на масла.

 

https://forums.hondabg.com/topic/107095-faq-3двигателни-масла-обсъждане-3-част-трета/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...