Jump to content
joretovv

Сменяне гарнитура на глава д14а3 сивик 6

Recommended Posts

Здравейте колеги, много хора ми казаха, че ако искам да живне малко моята каручка(75 коня), трябва да сменя гарнитурата на главата. Въпросът ми е - каква точно трябва да сложа и наистина ли ще живне ... Отделно мисля да махна катализатора, тъй като е вече на 165к км и сигурно му е време вече, та барем са и отпуши малко. Ако имате някакви съвети, как да я накарам да върти предните колела повече, ще са добре дошли.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От гарнитурата на главата няма да ти се промени мощността, а най вероятно имаш впредвид гарнитурата на дросела, която се явява рестрикция на постъпващия въздух, защото е с по малко сечение, спрямо отвора на дросела.

Разликата с Д14А4, която се води 90к.с. е точно тая гарнитура, но коментарите по темата са спорни.

Ползвай търсачката има писано по темата, а гарнитурата на главата не я пипай въобще :drunk:

Виж и темите за миними и как може да се покачи мощността на мотор без втек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Механичната разлика м/у D14A3 (75 к.с.) и D14A4 (90 к.с.) наистина е в гарнитурата на дросела, но само с нея не се вдигат 15 к.с. Има разлика и в компютрите. Разбира се ще има и подобрение само със смяната на дросела, но няма да стане 90 к.с. За да живне още малко може да се смени и изпускателния колектор с 4-2-1 от D16Z6/D16Y8. Това е най-лесното, за повече мощност вече трябва сгъстяване на двигателя и втек глава, редена скоростна кутия и тн и тн.

Редактирано от teodor_tsonev
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, joretovv написа:

Здравейте колеги, много хора ми казаха, че ако искам да живне малко моята каручка(75 коня), трябва да сменя гарнитурата на главата.

Без да обиждам колегата ама такава глупост може да изръси само някой "квартален капацитет". Ако искаш да "живне" малко колата има достатъчно теми за четене.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, joretovv написа:

Здравейте колеги, много хора ми казаха, че ако искам да живне малко моята каручка(75 коня), трябва да сменя гарнитурата на главата. Въпросът ми е - каква точно трябва да сложа и наистина ли ще живне ... Отделно мисля да махна катализатора, тъй като е вече на 165к км и сигурно му е време вече, та барем са и отпуши малко. Ако имате някакви съвети, как да я накарам да върти предните колела повече, ще са добре дошли.

Тая тема умряла, брат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени гарнитурата на дросела и си вземи комп от 90 коньовата и ще стане работата. Втора ръка комп е 30-40 лв, но се появява друг проблем, с имобилайзера. Трябва да го закараш на сервиз, да разменят платките на имо-то в комповете.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И едно мнение от мен.... разликата между 75 и 90 коня е нищожна и не си струва. Не се занимавай с глупости.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е абсолютно невярно твърдение. Имал съм и двете.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компютъра бил различен. Ама не знам колко влияе. Моята е 75 коня. Мой приятел има 90 коня същата. Преди да махна гарнитурата на дросела ме минаваше. След премахване на гарнитурата на дросела започнахме да варвим еднакво. Компютър не съм сменял. Това е практически опит. Какво казват хората които са чели, чули, казал им някой е друга тема. 

Редактирано от Executor
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...