Jump to content
Hanchko

Монтаж на преден булбар...

Recommended Posts

Колеги здравейте, 

Сдобих се с такъв булбар като на снимката, но нямам идея как се монтира. maxresdefault.thumb.jpg.25fff581792854e1487e0f62eee7deb1.jpgАко някой е слагал и има опит нека сподели. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам време сега.

Накратко - има си заводски монтажни планки под бронята, които са само при JDM-ките. Бронята на JDM-ката е различна от европейските, ще трябва да правиш отвори в твоята.

 

edit:

Има и специална метална рамка, която е между бронята и булбара.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което имам е следното:

Заедно с булбара пристигнаха 4-ри допълнителни планки, предполагам, че те са тези които ми трябват.

Имам и тази метална рамка на която са закрепени всички други детайли и пластмаси(това е конструкцията на булбара).

 

Сега предполагам, че ще се наложи да свалям планки от моята кола и да монтирам тези, който са с булбара. 

Опитах се да потърся някакво ръководства за монтаж, но немога да открия.

Сега се опитвам да събера повече информация преди да пристъпя към монтажа. Някой ако има снимков материал или документация ще е супер.

Благодаря за съдействието.

Редактирано от Hanchko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имаш всичко необходимо.

Горните планки са по-скоро кутии. Ако тези, които имаш не са, значи са правени допълнително, което не е грешка. Долните планки са си обикновени планки.

Не трябва да махаш планки от твоята.

Сваляш бронята и зспочваш монтажа. Горните планки се монтират горе/долу от двете страни на номера, под вътрешните краища на фаровете. На роговете трябва да има конструктивни отвори със заварени гайки в тях.

Долните планки се монтират на роговете в двата края на тръбата, която е под радиаторите. За тях също има отвори с гайки.

Налагаш твоята броня и я изрязваш, където трябва.

Монтираш бронята.

Монтираш металната рамка на булбара.

Накичваш декоративните пластмаси на булбара.

;)

 

п.п. Този т.нар. булбар е само за красота (въпрос на вкус), не се надявай, че ще помогне при удар. Не ме питай, откъде знам. :D

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за информацията...

Добих си представа какво трябва да се прави.

Двете планки са точно като кутии и на тях си пише R (дясна) и L (лява). Другите две са с ушета, мисля че и моята кола има подобни планки, но при монтажа ще сравнявам. Идеално...

 

И да, определено е за красота. :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,

Вчера малко се позанимавах и успях да монтирам Булбара. Ще опиша накратко процеса, ако някой занапред мисли да си поставя такова нещо :) Доста занимавка си е, а и доста неща се свалят за да монтираш новите крепежни детайли:

1. Като за начало се сваля бронята, след което металната греда зад нея на която са закрепени тромбите.

2. Сваля се пластмасовата кора и тръбата, която се намира под бронята(Предкартерната защита).

3. Демонтират се двете планки на които е закрепена тази кора.

4. Монтират се новите планки които са като кутии на мястото на гредата зад бронята.

5. Монтират се новите планки за закрепване на булбара в долната част(планките ги оглеждайте предварително дали са прави понеже, аз ги монтирах след което разбрах, че са доста изкривени и се наложи на место да ги изправям).

6. Монтира се бронята без да се налага никъде да се реже или пробива.

7. Монтира се булбара.

8. Ако нямате инсталация за халогени трябва и тя да се направи. 

 

На кратко това са стъпките. Прилагам и няколко снимки. 

DSC_0093_1.jpg

DSC_0094_1.jpg

DSC_0098_1.jpg

Редактирано от Hanchko
  • Нагоре 3
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...