Jump to content
Акорд2007

Вибрации при автоматична скоростна кутия

Recommended Posts

Здравейте , карам Акорд 2007 2.4 автоматична скоростна кутия  . Наскоро забелязах вибрации във волана когато колата не се движи (най -често на светофар) когато е на D  или R и държиш на спирачка. Също така се чува и лек шум като от потропване. Четох из форумите както българските така и английски и установих , че доста хора се оплакват от този проблем..някой тук има ли го .. Маслото на скоростите е сменено преди 1000 километра като вибрациите ги имаш и преди и след това ...

Редактирано от Акорд2007

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си тампоните  на двигателя всичките един по един,част от тях са точно успокоители на кутията,ако има скъсан вибрациите може да са от там.

Намери читав майстор с диагностика на авт кутия да я прегледате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли читав майстор за диагностика или в Бултрако трябва да се ходи ?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 4.04.2019 г. at 17:37, Акорд2007 написа:

Здравейте , карам Акорд 2007 2.4 автоматична скоростна кутия  . Наскоро забелязах вибрации във волана когато колата не се движи (най -често на светофар) когато е на D  или R и държиш на спирачка. Също така се чува и лек шум като от потропване. Четох из форумите както българските така и английски и установих , че доста хора се оплакват от този проблем..някой тук има ли го .. Маслото на скоростите е сменено преди 1000 километра като вибрациите ги имаш и преди и след това ...

Аз съм със същия проблем, вибрациите са най-силни когато колата работи на място и съм изключил всички консуматори (например фарове). Вибрациите се усещат във волан и седалка и не са никак приятни. Когато имам вклщчен консуматор оборотите отиват на 750 (от 650-700) и вибрацията леко намалява.

Това , което аз ще направя е да сменя преден и заден тампон на ДВГ. Ще сложа 2-ра употреба, защото оригинален преден тампон е от порядъка на 450 лв.

Ето това намерих в нета:

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес смених преден и заден тампон на ДВГ и с огромно облекчение ви информирам, че това  е проблема с вибрациите в купето при мен.

Така, че ако имате вибрация в купето, бягайте за тампони. Сложих втора употреба, тъй като оригиналните са сериозна цифра.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А старите бяха ли видимо за смяна ?! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ги снимам утре, и ще прецениш сам. Твърде е вероятно и само с преден тампон да се оправят нещата, но аз смених и задния. Като цяло не беше омаслен или разтекъл се, но явно вътре е прецакан, защото разликата е чувствителна.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ето снимките на тампоните, които смених. Видимо не е протекъл, но явно нещо в него е повредено, защото сега положението е много много по-добро.

57486287_2603780889695012_7481137962189586432_n.jpg

57373113_264661500973500_7187707441499340800_n.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

той няма да протече, но от долната страна има 1 тръбичка стигаща до мембрана (вътре в него). Ако тя не държи вакуум, значи е бил за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакъв начин за проверка на този вакум има ли ?! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали съм разбрал добре ?! Ако има проблем , сваляме тампона , махаме пружината и лепим добре да стане "вакума " после връщаме и не е нужно нов тампон ако не е скъсан ?! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така може, стига да можеш. Аз го смених със здрав -  втора употреба.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...