Jump to content
e4omir

Смяна на тампони заден шенкел и задни горни щанги с шарнири

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

след преглед на ходовата част се оказа, че имам луфт в задните горни шарнири, които си вървят с щангата и тампона след нея. Също така са се прокъсали вече и тампоните в горната и долната част на самия шенкел. Проблема и чуденето сега е какво да сложа като алтернатива. Моля ако някой се е сблъсквал с подобно нещо да сподели. В Бултрако цената на щангата с шарнира е 211 лв/бр (парт номера е 52390-SEA-013 като от coxmotorparts.co.uk ми казаха, че е променен от хонда и вече е 52390-SEA-901). За сега успях да намеря NAKAMOTO (май са Тайвански) за около 85 лв/бр и FEBEST за 60 лв/бр.

Малко по-сложно се оказа това с тампоните. Те са част от шенкела и ги няма като отделен парт номер, а в Бултрако цената на шенкела е 400 лв. Като алтернатива намирам за сега само на FEBEST за цена 30 лв/бр тампон, като трябва да се избиват старите. Чуденето ми е, колко ще изкарат новите, при положение, че Хонда не са ги отделили като отделна част? На снимката съм оградил тампоните и щангата. Благодаря предварително за всяко мнение.

 

image.thumb.png.e93605190cad29611ba9fc5b0e672d9f.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, има тема за това нещо.( пиши страничен наклон в търсачката) Горната щанга с шарнира регулира страничния наклон на колелата( камбър) . Има отделни регулируеми камбър китове , които се продават и се слагат , когато са омекнали тампонът или шарнира. В общи линии регулажът на заден мост ти казва , кое накъде е. Ако наистина има проблем със страничен наклон, слагаш регулируеми, цената им пак е горе долу същата 80-90 лв. Аз лично имам лек проблем , с няколко минути извън спецификацията и още не съм се насочил към смяна. Обаче ти препоръчвам да ти погледнат регулажните болтове ексцентрици.Те регулират сходимост, но ако ги раздвижиш ще ти променят и страничния наклон. По принцип се режат и се слагат нови, понеже са се заварили. Аз лично бих сложил и фебест-а(той не се регулира), все пак е 60 лв. Колкото до тампона на шенкела, ако намериш кой да го избие , нямаш проблеми.. все пак 30 лв. Колко да карат... не знам, обаче колкото и да карат си заслужава пред цената от 400 лв.  Това ,че хонда не са ги сложили като отделна част , нищо не значи. По същия начин се сменят тампони на предни носачи и шарнири на преден шенкел и носач, а и те не са обособени като отделни части :). Успех!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,

поръчах Фебест-та и като ги сменя само времето ще покаже. Относно другата тема при мен не се забелязва никактв наклон на гумите. Най-вероятно това е следващото нещо, което ще стане ако не се сменят. Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2.04.2019 г. at 8:37, e4omir написа:

Здравейте колеги,

 

след преглед на ходовата част се оказа, че имам луфт в задните горни шарнири, които си вървят с щангата и тампона след нея. Също така са се прокъсали вече и тампоните в горната и долната част на самия шенкел. Проблема и чуденето сега е какво да сложа като алтернатива. Моля ако някой се е сблъсквал с подобно нещо да сподели. В Бултрако цената на щангата с шарнира е 211 лв/бр (парт номера е 52390-SEA-013 като от coxmotorparts.co.uk ми казаха, че е променен от хонда и вече е 52390-SEA-901). За сега успях да намеря NAKAMOTO (май са Тайвански) за около 85 лв/бр и FEBEST за 60 лв/бр.

Малко по-сложно се оказа това с тампоните. Те са част от шенкела и ги няма като отделен парт номер, а в Бултрако цената на шенкела е 400 лв. Като алтернатива намирам за сега само на FEBEST за цена 30 лв/бр тампон, като трябва да се избиват старите. Чуденето ми е, колко ще изкарат новите, при положение, че Хонда не са ги отделили като отделна част? На снимката съм оградил тампоните и щангата. Благодаря предварително за всяко мнение.

 

image.thumb.png.e93605190cad29611ba9fc5b0e672d9f.png

https://www.ebay.de/itm/Honda-Accord-2003-2007-Rear-Arm-Wheel-Hub-Knuckle-Bushes-Bushing-x2/222049184830

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...