Jump to content
stanislavnba

Смяна на крушка къси, пасажерна страна

Recommended Posts

Здравейте, вчера ми изгоря дясната крушка на късите. 
И гледах уж едно видео как се сменя, не успях да си вкарам ръката от страната на хидравличния мъркуч, ама дадох пълен ляв на волана, мръднах кората под калника и от там стигнах до буксите. IMG_20190325_105934.thumb.jpg.5bced24059ed6fe195440bbbd10ffd3b.jpgIMG_20190325_105922.thumb.jpg.1e6519e386204a034a5805a9f04461ef.jpgНа едната букса, която си мислех че са късите я извадих и от там само кабели излязоха. После извадих другата и изкарах Лед крушка Приложена на снимките. Това ли ми е за късите? То няма за какво друго да е ама да питам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това е колега 🍻

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, отивам да купя и да сменям. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре, че питаш! Това, което си показал на снимката е лампата за габарит. Лампата за къси светлини е по-голяма, метална е и ляга в метален цокъл. Колегата доста неприятно те е подлъгал, като ти е казал, че е това. Та така, не е това.  Това е габарит, модел W5W. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 20 минути, ogi28b написа:

Е добре, че питаш! Това, което си показал на снимката е лампата за габарит. Лампата за къси светлини е по-голяма, метална е и ляга в метален цокъл. Колегата доста неприятно те е подлъгал, като ти е казал, че е това. Та така, не е това.  Това е габарит, модел W5W. 

 

А къде се намира тогава крушката за късите ? Че имам дълги, мигач и тази . Другата букса както казах, като я извадя и излязоха кабели а не крушка.  И като проверих W5W крушката в Гугъл и магазините, няма нищо общо с моята. А нормалните 55W крушки за ХОнда , цокъла им е същия като на моята ЛЕД крушка.  

Редактирано от stanislavnba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Бъркаш сериозно. Крушката на късите се намира точно там, където вижда, че не свети, като сравниш с другия фар. (Освен ако и на двата фара нямаш къси и досега си карал така). Ако погледнеш десния фар отпред, най-външно е разположен габаритът - това, което си снимал на твоите снимки. След него е късата. Трето е мигачът, четвърто - дългата светлина. Виж прикачената картинка в края. На това място - второто - ще видиш лупа, подобно на прожектор. Погледни фара откъм гърба му там и ще видиш голяма кръгла капачка. Тя се сваля и се открива изглед към лампата и буксата ѝ. Сваля се буксата. Около лампата има метална скоба, която я държи на място, ако е H1. Скобата се сваля, лампата се вади, после всичко, начело с новата, се слага по обратния ред. 

 

За да махнеш капачката, най-добре е да махнеш гърловината на казанчето за чистачки. 

 

Това, дето си проверил за W5W изглежда различно, защото това е оригиналната стъклена лампа, а ти си снимал и си показал LED-заместител, който е за същия цокъл. 

 

Мисля, че щом с толкова елементарно нещо се затрудняваш и не можеш да го разбереш само с поглед - по-добре е да посетиш сервиз. Има особености по слагането, които ако не спазиш - лампата хем няма да свети на пътя правилно, хем е възможно да заслепява насрещните автомобили много сериозно. 

 

Успех, все пак. 

 

 

45f152d1f45d1e7c92cd0277368eb8cdada13d21.thumb.jpg.5aac214dfdc47d53f9df6b4476cb38d5.jpg

 

-------------------------

 

Сега прочетох отново цялата тема, само да уточним - на теб какво ти е изгоряло и не свети: 

 

а) късата светлина, посочена със зелената стрелка на снимката или 

б) светлината за габарит, която ти си снимал в първото мнение и си показал, и я наричаш "къса"? 

 

Редактирано от ogi28b
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И габаритите се оказаха че не ми светят. Те са в5в и те са лесни за смяна. Н1 на други коли съм сменял не е проблем. Проблема ми е махането на голяната черна капачка. 

Редактирано от stanislavnba
Грешка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих се. Капачка та се отвори с 300 зора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, извинявай. В бързината въобще не съм прочел, че става въпрос за къси светлини. 😟

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...