Jump to content
borko 30

Ако имахте машина на времето

Recommended Posts

Какво бихте направили ако имахте машина на времето и защо  -връща назад и прехвърля напред  ?На теория е постижима ,на практика я няма все още .

Аз примерно се връщам във далечната 1969 г ,директно на фестивала в уудсток ,да гледам и слушам  на живо Джими Хендрикс и всичките други тогавашни звезди ,стане ли ,не смятам да се връщам в настоящето -оставам си там и продължавам от тази точка .Таман следтова ще видя и кво става с криидънсите :

 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И преди да дадем амнистия на Japanese подозирам. :D:D

А пък по времето на онзи Woodstock не е бил роден даже. Идилия!

Редактирано от dindin
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

dindin ,нещо като игра е това ,ей така да сподели всеки за какво мечтае и какво би искал да направи с помоща на такава машина ,някой може би иска да отиде много напред  когато ще има върхови технологии ,друг като мен ще иска назад да се върне -без нет ,без измами ,без много други излишни неща товарещи ежедневието ни .Няма нищо общо с джапанезе или други хора -всяка прилика с реални лица е напълно случайна -както пишат по филмите .

Ти лично какво би направил с такава машина -тя може и да те върне след пращането в друго време ?Дори и да си доволен от сегашният си живот -къде би искал да отидеш даже и за кратко ?

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи ...

На колко "връщания" имам право? 

Само едно или без ограничение?  :)

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 20 часа, borko 30 написа:

друг като мен ще иска назад да се върне -без нет ,без измами ,без много други излишни неща товарещи ежедневието ни .

Разбира се че бих искал,в не далечното минало...:) и аз оставам там..:punk::D!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dindin ,няма никакви ограничения ,използвайте въображението си ,споделете фантазиите си .

Ето примерно JHM ,също като мен иска да се върне в недалечното минало и да остане там ,машината винаги може да ви върне в настоящето -аз лично ,няма да ползвам тази и възможност .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Началото на демокрацията е прекрасно време....няма закони, пари бол,знам точно какво да направя ,че да не работя цял живот.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Markony написа:

 

Началото на демокрацията е прекрасно време....няма закони, пари бол,знам точно какво да направя ,че да не работя цял живот.

 

 

Eдин познат (Бог да го прости), казваше:

"Краят на 80-те и на началото на 90-те, Бог ходеше по земята!"

 

Повечето тогава лапааа мухите, ходеа по митинги и бичиха здраво айляк. Дали тези са били по-честни от другите или по-мързеливи е въпрос с Вселенско значение.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един в казармата говореше за нещо подобно. Искало му се да разбере какво е да си мъртъв и в затвора, обаче да можело да се измъкне когато станело напечено.

Аз, ако ще връщам назад нека е по времето на великите ни царе. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, като е малък, чака с нетърпение да порасне, та да живее както си иска. Като стане - разбира че по-добре си е бил като дете. :)

Ако можех да сваля 20-тина от годините си, бих се разхождал напред / назад из годините и териториите - просто на екскурзия.

  • Нагоре 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директно бих се върнал в 1984 но на този акъл, сега няма къде да си спра колата а тогава играехме на народна топка на улицата и имаше най-много 1-2 автомобила по нея.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, така е, замогнаха се хората. 2004-та като се пренесох в Монтана, бях един от малцината с 4 годишен Акорд (кола по която си "чупеха вратовете") и можех да паркирам където си искам. Сегашният спи в гаража, а аз движа с колело, понеже градът се напълни с автомобили и вече е непрактично да ползваш кола, но повечето си ги имат и настоятелно упражняват правото си за стандарт на живот.

Добре си беше едно време - коли имаха само тези на които са разрешили и децата бяхме "шапка на тояга". Мнозина сигурно не помните 70-те, но тогава го нямаше понятието "оглеждай се като пресичаш улицата". :)

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето всички искат да се върнат все назад във времето ,и то преди 1990 г -това говори ли ви нещо ?Пък аз и още по-назад ,както споделих ,тогава не е имало хонди ,ама някак хората са били по -рахат от сега .Мисленето им е било някак друго тогава -сега пълно с тарикати и измамници .

Интересно ,че никой не поиска да види напред във времето -аз лично не искам да видя бъдещето ,щото не искам да разбера кой кога е починал .

Дерзайте колеги ,споделете фантазийте си .Никой няма да ви прави забележки за нищо -темата е с развлекателна цел ,да се отпуснем малко от натовареното ежедневие и да си помечтаем -имаме си машина за тая цел 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях изключил за тази тема. Та, охоо, разбира се, че ще искам да пообиколя доста и назад и напред.

 

Този страх да не поглеждам в бъдещето ми звучи като изказването на братовчедка ми по повод едно много важно писмо, което чаках от властите в Англия (че и личната ми карта беше вътре).

Тя го върнала с аргумента, че можело "да има глоба вътре" ... Все едно глобата ще спре да съществува. :D

А някои хора не ходят на лекар, че можело "да излезе нещо". Но може и те да са си прави.

 

Обаче съм привърженик на тезата, че съществуват безкрайно много паралелни "минало" и "бъдеще" и че времете не е линейно. :) Но да кажем, че се движим по правата линия на времето, което уж познаваме.

Кой не би искал да се разходи сред динозаврите?

 

С риск да бъда нахулен, но се обръщам към колегите, които искат да се връщат в недалечното минало - много тесногръдо, колеги ... Съмнявам се любопитството ви да се простира само до там. :D

 

Може да играем на "какво би станало ако ... ".

Например ако не бяха стигнали Кортес и Колумб до Америка. Или нацистите бяха спечелили войната. Или пък ако не бяхме влезнали в Евросъюза. :P

Или ако Соичиро не беше създал Хонда. КАКВО ТОГАВА ЩЯХМЕ ДА КАРАМЕ, ПО ДЯВОЛИТЕ?! Ето това си е страшна мисъл.

 

Поздрави!

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, dindin написа:

 Съмнявам се любопитството ви да се простира само до там. :D

 

 

Явно не си разбрал младежо:D колегите мечтаят да се върнат в годините, в които се е живяло най щастливо на майката планета. А пък аз искам точно 1990 год. за да се опитам да поправя грешката на целия ни изтормозен народ. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа, напротив, аз това милеене по онези дни го разбрах. :D Ма няма да задълбавам.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бъркайте нещата! Милеенето не е по онези години, или по оня строй, а по онова детство - поне от моя страна. Близкото минало всекиму е мило по определени откъслечни спомени, както и близкото бъдеще е ясно - понеже, кой каквото си е посял, това ще жъне.

Още от малък ме влечеше повече фантастиката, отколкото историята, и на драго сърце бих "скокнал" напред и няма да придирям за политически и ли социални аспекти, а просто да се порадвам на напредъка в определени области (които иначе не бих видял със стандартното времетраене на живота си).

По повод АКО-то има 1 лаф - "ако баба ми беше мъж, ... ". :) В историята няма "ако".

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dindin ,може да се обединят нещо нещата с твоето предложение и началната тема ,както предложи -какво би станaло ако ..... имаш машината на времето и имаш възможност да отидеш навсякъде и направиш каквото решиш .

Какво щеше да е сега ако някой от нас се върне и предупреди навреме Бай Тошо какво му готвят  и предотврати преврата 1989г ?

Илиеви ,дали щяха да са бачкатори в някое предприятие ?

Онази щуротия -адронния колайдер ,точно затова я направиха ,тя е началото на такава машина ,оттам нататък зависи докъде ще могат да докарат .

Добре че се разби някой и  друг космически кораб на земята миналото столетие ,че да видим как се правят транзистори и процесори ,инак още щяхме да си пращаме гълъби с писма ,базата е важна ,така нареченото ноухау ,после изучаваш авангардната технология детайлно и с времето постепенно надграждаш до по високо ниво .Основата е важна ,силиция винаги го е имало на земята .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелите споделят по въпроса ,че биха се върнали в 1990 г и заминават директно за друга държава от европа -без значение коя ,с еднопосочен билет и никога нямало да се върнат в България ,по никакъв повод .

Всички са добре с парите в момента ,но при случай навремето биха емигрирали в чужбина без да му мислят .

 

 

  • Харесвам 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес всичко се е юрнало нанякъде. Като ми кажат „Ще ходя в Германия или Швеция", питам „Що?". Отговарят „Щото там е хубаво". Чакайте, бе хора! Там не е било вечно хубаво, направили са си го. Което ще рече „Абе, копелета, дайте да запретнем ръкави, и при нас ще стане хубаво".

Джоко Росич

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте да го направим ,ама никой не ще .Затова бягат .Тука смятайте 500 години робство българите са се държали и не са се предали ,пък сега за 30 години свобода и демокрация ,сумати хора се отказаха от държавата си ,едни напуснаха ,други се опитват -аз също бих се махнал от тук ,имам ли пак шанс както преди години ,отивам и си паля личната карта -българската ,за да не мога да се върна обратно .

И да ,бих се върнал в 2008 като трябваше да се кача на самолета за лондон ,предлагаха ми работа по моята част ,ама аз разчитах че все някога ще се оправят нещата тука -това няма да стане никога .

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще кажа само, че има хора, които се опитват да променят ситуацията ни към по-добро. Около мен има немалко такива. С мрънкане как всичко ни е зле правим само обратното. А за заминаващите с еднопосочен билет – всеки си решава. Аз реших за себе си и се прибрах след няколко години в чужбина. Видях „лесния“ път, но и компромисите. Очевидно зависи къде са ти приоритетите.

 

В отговор на темата: не бих се възползвал от машината :D бих си останал тук и сега

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приоритет на всички е да правят пари-нали затова работим в крайна сметка ,но и да намериш начин в България да правиш добри пари ,намира се някой да те спъва -институциите ли ще са ,конкуренти ли ще ти правят зулуми ,все се намират хора за тая работа .Накрая или те докарват до фалит или други неща се случват лоши -няма закони да те пазят ,пък и да има ,все едно ги няма ,как да си спокоен в такава държава ?

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.12.2019 г. at 0:30, borko 30 написа:

Затова бягат .

Всеки "бяга" поради различна причина, си мисля аз.

На мен ми е второто "бягство". След първото се върнах, даже доведох още няколко с мен.. и решихме, че ще "променим ситуацията". Аз лично загубих 7г от живота си в опит да променя нещо. Докараме инвеститори в България. Отвориха се няколко фирми. Развиха се технологии, откриха се около 500 нови работни места, петима станаха милионери.. почна се с типично "българските номера".. поне 500 човека имат добра сигурна работа.

За мен - положението е неспасяемо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен човек може да допринася за подобряване на ситуацията и без да чака резултат. И да не се отказва като не вижда промяна. Примери и с дреболии могат да се дадат много – да платиш покупката на бабата зад теб в магазина; да дадеш пример как се реагира в различни ситуации и от сто човека на един да му направи впечатление и да се замисли следващия път; да гласуваш, а не да казваш „няма смисъл“; да вдигнеш боклук от улицата или да защитиш човек в нужда на улицата вместо да го подминеш…

 

Относно за какво работим – всички работим за пари защото са ни нужни да живеем. Но не на всички ни е „приоритет“. Аз имам нужда от пари колкото да покрия някои нужди и да не мисля да купя най-евтиното в магазина или как ще си платя сметките + някоя екскурзия/почивка. Всичко отгоре ще ми се трупа в банката или ще се изяде/изпие или ще се вложи в някоя вещ, на която ще се радвам някакво време и дотам. Приоритет са ми други неща.

 

За един такъв, за мен добър живот, поне в София, мисля, че не е трудно да се изкарват пари. Имам много примери около мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, странно..

 

Когато платих сметката на една жена във Фантастико, защото си беше забравила портфейла и тя се оказа, че е "новата" комшийка от 3 ет. и на следващия ден платих сметката на една баба, която се оказа от съседния вход ... и след няколко дни тъщата ти каже, че и други комшийки пенсионерки се оглеждат кога аз пазарувам, за да се наредят около мен.

 

Да си единствения, който "дупче билетче" за една спирка,.. да си единствения който обръща внимание на сляп човек, като му помага да се качи в автобуса,.. 

Да пътуваш 300км, за да гласуваш, .. да избереш да гласуваш за български евродепутати, вместо за немски и да видиш, че българите гласували в чужбина са на коренно различно мнение от тези, гласували в България..

 

Да си написал повече мейли/сигнали/предложения към държавни институции, вкл. различни парламентарни комисии, спрямо 90% от потребителите на този форум.

 

И не, не искам да живея в София..

Искам да живея в родния ми областен град и със законни приходи да "покрия някои нужди и да не мисля да купя най-евтиното в магазина или как ще си платя сметките + някоя екскурзия/почивка". За съжаление след като завърших ТУ и се върнах, получих неустоимото предложение да започна със стартова заплата - МРЗ+20лв (защото съм инж.) и след изпитателния срок още 50лв. Като студент изкарвах два пъти повече в големия град.. И колкото и да бягах от София, започнах във фирма, която ме прати командировка в .. София. И т.н., т.н.

 

Сега мога да кажа, че спокойствието да живееш в предградие, в къща с изглед към полето и гората, при пълно спокойствие е незаменимо. Всяка година за няколко седмици слушам лаещи кучета, поп-фолк в невероятни децибели с викове "един живот се живее", "един път имам рожден ден", "наздраве, е..л съм му м.....а" до 02:00-03:00 часа. После едни други започват от 06:00-07:00 с форсиране на двигатели, свирене на гуми и т.н.

 

В квартала си имам детска градина, начално у-ще, автобусна спирка, спортна зала, на 5км влакова гара, на 15км магистрала. Като допълнение, недвижимото ми имущество в Германия е по-евтино от това в София. В Германия си паркирам колата в гаража ми без да я заключвам с оставен ключ в нея и с отключен гараж, в София - на платен паркинг, и я намирам със следи от съседно паркирал автомобил.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е дълга. За много неща имаш право, затова и всеки си прави своя избор. Жалко, че в малките градове не е като в големите, но темата, която коментирах, беше България и чужбина.

 

Иначе аз не се чувствам будала като правя неща, виждайки, че никой друг не ги прави или се възползва от това, че аз ще съм му полезен така. Мисля, че ако по-малко хора мислят за това „кой какво ще си каже, ако…“ (и производните му) ще сме в малко по-добро място. Спирам с офф-топика в офф-топик темата :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Германия,Англия,Америка и тн.,всички(повечето) ще си отанете там!Въпроса е,ще се запази ли една частица българско,в поколенията ви или всичко ще се претопи?

Това май зависи от ВАС...:no::(!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че всички ще останат там. Много хора около мен се прибраха след няколко години. Даже повечето българи, с които се запознах там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, JHM написа:

Въпроса е,ще се запази ли една частица българско,в поколенията ви или всичко ще се претопи?

Зависи кой какво разбира под "частица българско". Защото масовото "българско" днес е много по-различно от масовото "българско" от преди 25-30г.

Според мен претопяването си върви и в България с огромна скорост, особено след влизането на страната в ЕС.

  • Харесвам 2
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хора се прибират обратно -едни щото мислят че там ги беряли парите по дърветата ,други защото не са успели да се лансират там по това което могат-навсякъде се плаща за работа ,даже и в чужбина искат да се работи за да се дават пари -някои хора не го разбират все още това .Аз от доста години работя занаята си и печеля каквото заработя -няма заплата тука ,донесат телевизор ,микровълнова или друга техника ,трябва да я ремонтирам успешно ,инак няма пари ,клиента като е доволен -това ми е бонуса ,освен парите за ремонта разбира се .Ако не донесат нищо в сервиза цял месец примерно -няма пари никакви ,но осигуровки и другите разходи вървят ,никой не ме пита има ли работа .

Така както я караме ,скоро няма да го построим ......,както казваше башмайстора !

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събота вечер -онзи ден ,комшията 64 годишен ,здрав прав мъж ,води го жена му вечерта с личната им кола  в 23 часа в бърза помощ -40 градуса температура и силни болки в гърдите ,след прегледа му изписват някви прахчета да си купи от аптеката за грип ,връщат се вкъщи ,ляга човека на леглото и умира за минути от масивен инфаркт,днес го погребаха .Брех майка му стара ,тези доктори все за пари ламтят ,ми да вземат да ни обръщат повече внимание като умираме -ние им плащаме заплатите ,обърнаха ни здравето на печалбарство ,пък на среща нищо не предлагат -само некомпетентни органи назначават ,пък в загубен град като нашия да не ти се налага да влизаш в болница -излизаш с краката напред !

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запомни посланието от сайта ,това е истината и правия път ,пътищата божии са неведоми .

Вярвай в бог и той ще ти покаже верния път ,ако си съгрешил ,преди това ще те подложи на изпитания ,минеш ли ги ,ще царуваш .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D може да оставим религията извън дискусиите във форума.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да я оставим извън дискусиите ,той казва кога да счупим шарнир и да се пребием на път за Албена ,всички случайни  работи не са случайни -писано ни е там някъде какво ще стане ,отърване няма ,каквото ти е на  етикета това ще стане -рак катастрофа или спин ,само той знае .

Само не нам последните 30 години ,той ли ни наказва за нещо или ние сами  се наказваме .

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по друг начин виждам нещата, ама айде, честита нова година :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят бог е материя на възприятия и подсъзнателна имплементация, чувставайте се здрави и благополучни, и за много безаварийни години. :)

ПС. Последното с Хонда си е участ :) 

Редактирано от Rakeem
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сигурен че видях движеща се във въздуха някаква жена на третия етаж на вилата в Албена посред нощ около 2 часа ,като ходих до тоалетната -замръзнах на място ,тя ме погледна и отмина и изчезна някъде ,аз като се осъзнах и се върнах на втория етаж в леглото си и не мигнах цяла нощ ,това беше преди около 10 години .Явно наистина съществуват някакви такива чудесии,щото аз го видях това нещо пред мене ,съвсем истинско и ми взе акъла -видение ли е или дух -не го познавам ,жена с дълга коса и ефирна роба -прозрачна .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...