Jump to content
Лазарини

Скърцане при завиване

Recommended Posts

Колеги, при навиване на волана на дясно се чува едно дразнещо скърцсне в предна част на купето... Сменени са предни амортисьори и прахоуловители.... тампоните на макверсона не са сменяни, тъй като изглежда ха доста добре и са оригиналните.... Съмнявам се че скърцането може да е от тях, дали може да е от рейката?... Чува се потропване от нея, но не е нещо фрапиращо, при навиване на ляво няма скърцане, сменени са и кормилните накрайници

Редактирано от Лазарини

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горните шарнири как са?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е 7-ма г., няма такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да е от кормилните накрайници, т.е. да не са добре сложени или са некачествени.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега Лазарини,

 

Неангажиращ съвет:

 

Ако си сигурен ,че не са тампоните на макферсона и няма влезнали боклуци (почисти отгоре), провери си втулката на кормилната рейка или накрайници и елементи по нея.  Може да се наложи малко грес и пак се затварят скобите на маншоните ,внимателно, за да не се прецакат или счупят и скърцането спира (ако е от там твоя проблем).

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, VTEC написа:

Здравей колега Лазарини,

 

Неангажиращ съвет:

 

Ако си сигурен ,че не са тампоните на макферсона и няма влезнали боклуци (почисти отгоре), провери си втулката на кормилната рейка или накрайници и елементи по нея.  Може да се наложи малко грес и пак се затварят скобите на маншоните ,внимателно, за да не се прецакат или счупят и скърцането спира (ако е от там твоя проблем).

 

 

Благодарство за съвета... по принцип рейката со потропва при неравности, не знам дали ще може да се смени тази втулка и да се свалят маншоните за евентуално смазване без да се демонтира рейката. Искам и се да пробвам на първо време само смяна на втулка и смазване и ако няма промяна тогава да мисля за рециклиране, но ми се ще да я пипа човек който с е е занимавал с рейки на хонди, но тук при нас май няма такъв, освен да питам в Хонда Бургас

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачи си маншоните на рейката от двата края и напълни с графитна смазка -има писано по въпроса из форума .Слайдера не знам как се сменя без сваляне на рейката -чувал съм че някои са го правили ,но как, не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога точно се появява скърцането, ако е към крайното положение на волана, то с голяма вероятност е от тампоните на стабилизиращата щанга. Ако нямат луфтове просто ги свали, измий ги с вода и сапун и ги намажи със силиконова грес. Само не знам дали се свалят на канал или с подемник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, Rakeem написа:

Кога точно се появява скърцането, ако е към крайното положение на волана, то с голяма вероятност е от тампоните на стабилизиращата щанга. Ако нямат луфтове просто ги свали, измий ги с вода и сапун и ги намажи със силиконова грес. Само не знам дали се свалят на канал или с подемник.

ОК, ще го имам предвид

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...