Jump to content
Pavel_Pavlov

Диск за навигация за префейс

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам оригинален диск, който изгдежда понадраскан и двд-то не го чете ("DVD disk is reading an error" мисля, че даваше). На стария РОМ и на новия е същото. Може ли някой да ми прати линк за сваляне на ISO-то на оригиналния диск, да изпека едно двд на ниска скорост и да пробвам да си влезна в настройките? Поразрових се във форума, но не намерих.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руснаците са пуснали тук орязана версия без карти колкото да ти работи дисплея. Не съм сигурен дали може да чете обикновено DVD или задължително трябва да е двуслойно.

https://rutracker.net/forum/viewtopic.php?t=2913364

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря, колега. Ако някой може да посъветва и за типа ДВД, което да купя, ще се радвам. Иначе ще е проба–грешка.

 

Иначе дисплея си работи – климатик, радио, няма ядове. Проблемът ми е сверяването на часовника основно :)

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно знаш, но пробва ли да почистиш лазера на ДВД.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старото го разглобих доколкото мога, но не успях да стигна до окото, за да го почистя. Новото не съм го разглабял.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналния диск е двуслойно DVD, за да го запишеш трябва такъв диск и такава записвачка (идеята е че двуслойния диск е по-голям и събира картите). Ако записваш само файла без картите от руския тракер предполагам ще стане и с обикновено DVD. Пиши по темата ако пробваш този вариант.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах днес точно да запиша на обикновено еднослойно DVD+R само файла от форума и 5–10 секунди след като го вкарах в колата ми даде същата грешка като преди. И така два пъти. Не съм откачал акумулатора, не съм задържал копчета за влизане в ъпдейт-менюто. Днес направих копие на оргиналния диск (рома на компютъра изглежда няма проблем с четенето му). Тия дни ще го запиша на двуслойно двд и ще пробвам така.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

За да работи навигацията, диска всеки път ли ми е нужен ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако не стане с руското исо, мога да пробвам да рип-на моят диск.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не стана с исо-то. Аз също направих рип на моя, още не съм купил двд, да изпеча, да тествам. Мерси иначе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ъпдейт, изпекох копие на оригиналното ДВД върху двуслойно ДВД и навигацията не тръгна – същата грешка. Предположих, че записвачката на компютъра е съвместима, тъй като записа всичко и не даде грешки. Ползвах програмата ImgBurn. Ако някой има съвет, ще се радвам да получа. Ако някой има работещ такъв диск, и време и желание да се срещнем в София, да пробвам, също ще съм благодарен. Да изключа РОМ-ът като проблем.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На коя скорост го записа? Има тук във форума разни теми, в които се обсъжда, че трябва на първа да се записват DVD-тата. Аз пробвах ей така за спорта да си направя копие на DVD - диска, но го записах на по-висока скорост защото оптични устройства, които да пишат на 1 вече трудно се намират. Ама не стана - каза ми, че имало грешка. Иначе по някакво чудо си намерих едно много старо DVD което поддържа писане на 1 скорост ама не може да записва двуслойни и се чудя ако изтрия навигационната информация от диска дали пък няма да стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записах на най-ниската възможна, която беше 3.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...