Jump to content
Trapp

Хонда Акорд 2.0 2007 вода в багажникА.

Recommended Posts

Здравейте, надявам се да ми помогнете, от скоро взех да намирам вода в багажника, където е резервната гума. Първият път си помислих че е от конденз, но сега като го видях... Вътре можеше рибки да си пусна. Ако някой може да помогне от какво може да е. Не мисля че е нормално да се оглеждам дали минават хора, докато изхвърлям вода от багажника си. Благодаря

Редактирано от Zlatozator
Колега, пълен член в ед.ч. мъжки род ("ът") се използва, когато се членува подлог в изречението. В случая, багажникЪТ не е подлог, а подгизнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни вентилационни клапи от страни, зад подкалниците, ако са блокирали, може от там да влиза вода.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, щом си Executive е вероятно да имаш шибедах - доколкото знам има дренажни тръби които минават през багажника. Другото нещо което ми идва на ум е ако имаш газов инжекцион и дупките за тръбичките са на кофти място, и съотертно водата да прониква през тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем го имам отдавна, беше и на предния, дизеловия акорд...Писал съм и друг път, съветите бяха както сега, но не открих точно...

При мен чак при резервната гума няма вода, но зимно време голяма влага в купето. Втора година карам с махнати кори за да видя от къде идва...Вода има в левия калник, но последното което установих е, че е от белите пластмасови клипсове които държат бронята и се показват вътре.Може би евентуално и от рамката на вентилационния отвор, който е пак там... Не ми се сваля бронята,за да го направя както трябва, писна ми да се занимавам и вероятно ще го уплътня отвътре със силикон колкото може.

Може и да е от уплътнителя на багажника, може и от стоповете...

За да видиш откъде е, сваляй корите и карай така докато установиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще пробвам, и ще тествам. Кво им става на тези акорди, вода във багажникът... Надявам се някой дренажен канал да е запушен. Но и аз гледах, няма признаци да е влезнала вода от някъде. Все едно някой ми е исипал 2 литра вода при резервната гума. Ще наблюдавам, благодаря. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е, трудно се открива...и определено част от акордите имат проблем, но собствениците не знаят. Аз го открих, защото зимно време на паркинга, само на моята прозорците отвътре постоянно изпотени. Слагах влагомер- 80-90% влажност...А може и в купето да влиза малко някъде, което не виждам...

Дренажните канали/тръби лесно може да провериш, сипваш вода около шибидаха, сваляш корите и гледаш около тръбичките в багажника. Вода трябва да изтича и от тръбички отпред някъде пред предните врати/подкалници.

Все пак винаги е било странно как водата отива до легена на резервната гума, защото водата влиза някъде отстрани и трябва да преодолее изпъкналости за да стигне до там...вероятно е много и при движение се лиска...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сутринта, като тръгвах за работа, отворих багажникът и нормално взе да се стича вода по задният прозорец и така по страничните канали на багажникът. Погледнах да видя но нямаше нищо. Покарах  до работа, отворих пак да провррявдигнах кората за да погледна и видях от къде влиза водата. Точно от страната на задната броня, от тази страна влиза вода. Бях го забърсал и се виждаха отчетливо капките по ламарината. Явно след каъо тръгне да се оттича водата от страничните каналчета на багажника, от някъде влиза. Предстои да разбера и да яз също имам влага на задният прозорец, но предполагам след като разреша проблема с влизането на вода, няма да се случва повече. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Trapp написа:

 Бях го забърсал и се виждаха отчетливо капките по ламарината. Явно след каъо тръгне да се оттича водата от страничните каналчета на багажника, от някъде влиза. Предстои да разбера и да яз също имам влага на задният прозорец, но предполагам след като разреша проблема с влизането на вода, няма да се случва повече. 

Ами ако откриеш как влиза, пусни някоя снимка...не се разбира точно. Странични каналчета имаш предвид до уплътнението? Ми тя водата си върви надолу и стига бронята, как ще прескочи уплътнението, още повече, че отзад то е хоризонтално и издигнато спрямо ламарината по която се стича?

Аз имах съмнение и в задното стъкло, напълних канала м/у него и ламарината със силикон, но промяна нямаше.

Ако не откриеш мястото, може да се наложи да влезеш в багажника с фенерче и някой да залива с вода... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпуска от тапите и клипсовете, които държат бронята за престилката отзад и за калниците.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Малко ъпдейт, днес след работа махнах лявата кора и се беше понасъбрало малко вода. Поливах и в улейчетата на задното стъкло,не видях да влиза вода. Отворите не са, сухо беше покрай тях. След като измъкнах цялата кора, на снимката се вижда една, тъмно кафява препаска. Като гъба е от другата страна. Долният ръб от единия до другият край е мокър, та чак до задната седалка. Само нея нямах време да сваля, но не вярвам чак до там да се разпространява. Та отворите са сухи, през които се оттича водата, не е от тръбичките за шибедаха. Какво остана да свалям задната броня ли? Оставил съм кората само на една клипса, че да мога да следя положението, надявам се да разреша проблема скоро. Накрая ще отида на водоструйка, и направо влизам в багажникът на отворени седалки и така.... Има и добра страна, ако не разреша проблема, ще си отглеждам рибки в багажникът.... Благодаря все пак за  отговорите

IMG_20190319_165003.jpg

 

Междодругото сега ми хрумна. Ще направя един кръг, ще видя от какъв материал ще е, покрай резервната гума, ще го залепя и просто ще видя от кой край се мокри. Как мислите би ли ми помогнало това, поне да се ориентирам на някъде. 

Редактирано от Trapp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се събира вода под отдушника на твоята снимка и тече от белите клипсове. Понякога има малко вода в една елипсовидна кухина на задната стена над бронята в десния край до стопа. Имам само в дясната страна и се вижда само с фенерче на дъното и, не съм установил от къде идва, не е винаги и не е много, но има...

Като искаш да залепиш кръг около резервната гума, добре е да е от парчета цветна.амбалажна хартия, тогава личи къде е мокра...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

и аз да попитам дали някой е намерил решението. защото аз от скоро карам 8 ген седан и установих че имам вода при резервната гума и най-вече се стича отстрани (там където колегата е посочил) не съм махал корите но пипнах отдолу и бяха мокри. не мога да разбера от къде влиза и какво да направя за да го премахна да не се получава.

при дъжд нищо няма, когато е мия на автомивка винаги има и се мокри там отстрани след което се стича при резервната гума.

ще съм благодарен за съвети от къде може да е, нямам шибидах 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.03.2019 г. at 15:04, kvd74 написа:

Изпуска от тапите и клипсовете, които държат бронята за престилката отзад и за калниците.

 

На 19.03.2019 г. at 20:26, JapCar написа:

При мен се събира вода под отдушника на твоята снимка и тече от белите клипсове.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, kvd74 написа:

 

 

а къде са тези тапи и клипсове, както и отдушника къде е

какво мога да направя в случая и как за да не се получава така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, JunkieXL написа:

не съм махал корите но пипнах отдолу и бяха мокри.

 

Явно трябва да махнеш корите за да огледаш ламарината и клипсовете, където се виждат, за да видиш нещо повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, JunkieXL написа:

а къде са тези тапи и клипсове, както и отдушника къде е

какво мога да направя в случая и как за да не се получава така?

Както казва колегата без да махнеш корите, няма да разбереш. Аз цяла година карам със откачени кори за да имам достъп/изглед и още не съм се справил.

След като замазах клипсовете и отдушника отвътре със силикон, водата отдолу силно намаля, но не изчезна напълно. Никога не ходя на автомивка, тук няма кал,   много прах, та не се налага често...с 2-3 лейки вода, с четката 2-3 пъти в годината и съм готов... ( а и дъжда маха праха):) . Тогава не съм установил теч, заливам подозрителните места по-обилно, но не става. Има вода след продължителен дъжд, очевидно теча слаб и май има значение как е обърната колата (улицата има съвсем лек наклон...)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се нещо което може да ви е от полза. Аз съм с комби, но съм забелязал че като завали (особено обилно) след минутка от предните и задните части на праговете (отдолу) веднага потича по 1 солидна струйка. Предполагам и при вас е така отпред, но за отзад не знам къде са ви водоотводните канали. Вижте някоя схема, защото ако нейде не тече под колата, значи някъде се събира. Не вярвам да влиза при автомивка през отдушниците (отстрани под задната броня), защото клапите им са еднопосочни, а и колко вода може да влезе през фугата между калника и бронята.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а те не са ли много ниско за да се качи водата до резервната гума?

в събота може да огледам отдолу как е и дали някаде се изтича водата, но незнам реално дали може да се качи до горе тази вода. а и не намирам къде се отича водата като се стича около задния капак (на седана). няма никаде канали или нещо и незнам къде отива водата като влезне покрай капака на багажника? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, ceco_accord написа:

 Не вярвам да влиза при автомивка през отдушниците (отстрани под задната броня), защото клапите им са еднопосочни, а и колко вода може да влезе през фугата между калника и бронята.

Не влиза през клапите, това са го предвидили, а покрай корпуса на клапите (там би трябвало да има отвън уплътнение, но е остаряло...)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, JunkieXL написа:

а те не са ли много ниско за да се качи водата до резервната гума?

в събота може да огледам отдолу как е и дали някаде се изтича водата, но незнам реално дали може да се качи до горе тази вода. а и не намирам къде се отича водата като се стича около задния капак (на седана). няма никаде канали или нещо и незнам къде отива водата като влезне покрай капака на багажника? 

От каналите около уплътненията на багажника си отива някъде долу зад бронята. При мен не влиза при резервната гума, но мнозина се оплакват от това, ако идва някъде отстрани, не знам как прескача, че да влезе при резервната гума... Имам някакви подозрения, ако уплътнението на багажника не опира добре в капака, дали не подлизва от капака. май трябва да проверя с парче хартия и затваряне/отваряне, навсякъде ли опира добре/плътно в капака. Отдолу няма как водата да прескочи от канала прага на уплътнението, дори и да не е много плътно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, ceco_accord написа:

 Аз съм с комби, но съм забелязал че като завали (особено обилно) след минутка от предните и задните части на праговете (отдолу) веднага потича по 1 солидна струйка.

Такива струйки отпред и отзад има от тръбичките които идват от канала около капака на шибидаха. Сипвал съм вода там и си тече, а задните тръбички  в багажника се виждат (при свалени кори). Не знам по пътя си дали са цели или имат съединения, които могат малко да пропускат нейде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз незнам колко да е остаряло това уплътнение. все пак колата е на 9 години. много ми е странно и незнам дали и как ще открия решение.

до колкото разбирам още доста с този проблем не са открили решение, но явно ще трябва да проверя поне там където мога.

аз нямам шибидах и незнам дали имам отводни тръби в праговете. само незнам къде са отводните канали в задната част на колата. къде трябва да проверя дали не са запушени.

някаде около задните гуми или зад тях, има ли дупки някакви който да прочистя? някой ако знае, защото може и те да са запушени и като се събере вода да връща в багажника при резервната гума, иначе наистина е странно да влиза вода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.03.2019 г. at 17:22, Trapp написа:

Малко ъпдейт, днес след работа махнах лявата кора и се беше понасъбрало малко вода. Поливах и в улейчетата на задното стъкло,не видях да влиза вода. Отворите не са, сухо беше покрай тях. След като измъкнах цялата кора, на снимката се вижда една, тъмно кафява препаска. Като гъба е от другата страна. Долният ръб от единия до другият край е мокър, та чак до задната седалка.

IMG_20190319_165003.jpg

 

Междодругото сега ми хрумна. Ще направя един кръг, ще видя от какъв материал ще е, покрай резервната гума, ще го залепя и просто ще видя от кой край се мокри. Как мислите би ли ми помогнало това, поне да се ориентирам на някъде. 

Колега, поясни или маркирай на снимката коя е тази препаска..., не се разбира.

До къде стигна с изследванията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен говори за кората която се вижда, но тя от къде се мокри пак е странно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, JunkieXL написа:

според мен говори за кората която се вижда, но тя от къде се мокри пак е странно

Е защо я нарича препаска и то кафява? Ако е това, не е чудно, че нещо потопено във вода е мокро...

Кофти, ако вече е отстранил проблема и вече темата не му е интересна...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го имам същия проблем, макар че моята е сивик 5ген. седан. Проблема го реших с бормашината долу до газовата бутилка две дупки. Най много вода влиза когато е паркирана някъде от стоповете, не мога да го хвана точно. Сега ми хрумна една идея, някой колега навива гаджето или жената да влезе в багажника с фенерче а той отвън с маркуча, но иска доста вода да имитира порой. Моята е стара, няма да се навие да влезе вътре:D, пък и на сивика багажника е по малък. 

Редактирано от vespa
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз писах на колегата на лично ако случайно е решил проблема. За вода през стоповете мисля че при мен не е защото около тях не е мокро но знаи ли се. А и каквото и да е не мога да си обясна от къде влиза. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали не влиза вода през пластмасовата капачка до стоповете. Там където трябва да се махне за да се махне стопа. 

Защото точно зад тази част се мокри и после се стича при резервната гума. 

Някой проверявал ли е?

и имат ли моделите ни отводни канали някаде и къде са те. Като се мокри нали водата трябва да се оттича от някаде. Може и те да са запушени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, JunkieXL написа:

А дали не влиза вода през пластмасовата капачка до стоповете.

Не е ясно за къде говориш...особено за хора които не ръчкат постоянно там. Една снимка с телефона е повече от 5 изречения обяснения...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, JapCar написа:

Не е ясно за къде говориш...особено за хора които не ръчкат постоянно там. Една снимка с телефона е повече от 5 изречения обяснения...

ето за тези пластмасови капачета говоря и си мисля че под тях може да влиза вода евентуално

stop.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на 7та са подобни, но мисля, че те са само декоративни, външни, не уплътняват нещо... Ако там отвътре ти се мокри, може да е от уплътненията на стоповете. Можеш да подсушиш хубаво отвътре и да поливаш отвън дори при отворен капак и да гледаш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на другата ми кола влизаше вода под десния стоп, където ламарините на купето са заварени една за друга и между тях - лепило/силикон за уплътнение. Претърпях удар отзад и явно от удара е изпуснала някоя заварка + разлепване на лепилото и започна да влиза вода. Доста се чудех откъде точно влиза, но успях да го забележа едва зимата, защото беше влязло вода + сол и солта си личеше на повърхността. Като е само вода - изсъхваше и трудно се забелязваше. 

 

Само че при мен влизаше и при обикновен дъжд, колата на място, т.е. дори обикновено поливане с шише пак се виждаше къде влиза. А тук в някоя от темите казахте, че при дъжд не се мокри, а само в движение, което значи, че гумата облива някъде. 

 

Също така на оная кола (хеч-бек) имаше много сериозен проблем есенно и зимно време, като е много влажно - при рез. гума оставаше винаги много студено и там имаше обилен конденз. Не се е стигало чак до локвички и условия за плуване на рибки, но беше подобно на ледена бира в топла баня. 

 

Дано това инфо да е от полза за някого. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен незнам наистина от къде влиза, няма никакви пропуквания на уплътнения, няма размесване и удари по купето. всичко си е наред. от както забързах тази вода която имаше и подсуших отстрани под мокета на багажника е валяло много но вода няма. не съм ходил още на автомивка отново, защото мисля събота да сваля корите на багажника отвътре и да гледам къде се мокри като е поливам с вода. много ми е чудно наистина от къде може да е това влизане на вода. дано да го открия някой ден.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах вода, изкарах уплътнението и хубаво в ъглите напълних със силинон, после натиснах здраво да изплюе. Посл навих малко рампоните на багажника да ляга по-долу. Засега нмам проблем. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Nikito82 написа:

И аз имах вода, изкарах уплътнението и хубаво в ъглите напълних със силинон, после натиснах здраво да изплюе. Посл навих малко рампоните на багажника да ляга по-долу. Засега нмам проблем. 

Аз изказах по-горе предположение, че подлизва по капака над уплътнението, ако не е притиснато добре...

Ти предполагайки, че минава отдолу, си сложил в ъглите, защо не в целия канал по цялата дължина в канала на уплътнението? И как водата се изкачва по борда в който ляга канала на уплътнението? Или идеята е да надигнеш уплътнението да опира по-здраво в капака?

Под "рампоните" сигурно имаш предвид тампоните.

Даде ми идея, проверих с листче хартия колко силно уплътнението се притиска в капака на различни места- ми издърпва се доста леко. Махнах тампоните въобще, същата работа... Регулирах по-ниско П образната кука на задната стена на багажника където се заключва ключалката- затваря се по-трудно багажника, но в горния/задния край на капака около пантите, притискането почти няма разлика, по-стегнато е долу хоризонтално, около ключалката, от където едва ли може да тече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Митко Йотов написа:

Не е от горе.

Е ако е отдолу, водата как прескача праг над сантиметър, върху който е уплътнението?

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам и аз се чудих, но когато всичко бе във вода, махнах корите в багажника влязох вътре и накарах един приятел да полива с маркуча. От двата ъгъла горе протече. Гледам и уплътнението е там захабено. Най-вероятно силикона е навдигнал уплътнението. Логичмо е да не може да премине водата от ръба в който влиза уплътнението, но аз трябваше да опитам с нещо, понеже цялата резервна гума беше във вода. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е при теб е било от уплътнението (гуменото) на багажника?

Ако е капело от ъглите как не е намокрило самия багажник а минава водата под корите и отива при резервната гума. 

И реално какво да направим за решаване на проблема. 

Ти с вадене на уплътнението и силикон в ъглите оправили си теча? Вече всичко е ок?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Направо си капеше по кората която вдигаш за резервната гума. Тя и страничните кори, както и дунапрените под тях бяха подгизнали. Миналото лято, след зверски дъжд, по случайност видях водата в багажника. Сега почти година няма и грам вода. До колко ще издържи, не зная. 

Редактирано от Nikito82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...