Jump to content
Misho75

Имам проблем с охладителната система!

Recommended Posts

Смених термостат датчик капачка но продължава да загрява

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв  термостат сложи за модела работи на определена температура .Кой датчик смени този в корпуса на термостат включва вентилатора,има друг показва температурата да не лъже той.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

понеже не е описано подробно условията при които загрява, проверихте ли дали се включва вентилатора? Ако не, каквото и да сменяш друго, ще си загрява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смених термошланг но продалжи да грее някои имал лие такав  проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Я и двамата да вземете да си научите да питате.Кое грее камината в къщи главите ви ли.

Може ли малко повече да обясните или ви мързи толкова. ТРЯБВА С ЧЕНГЕЛ ДА ВИ МЪКНЕМ ОБЯСНЕНИЯТА.Такива и отговори ще получите. 

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз смених три термостата и две капачки, докато не разбера, че радиатора се е запушил.

Купих нов и го смених и всичко се оправи, а стария го отворих и вътре само бетон дето нямаше.

Около 10-15% беше чист всички други канали бяха задръстени.

За да разбереш дали е от радиатора, като започне да загрява пусни парното на топло и на max, ако стрелката почне да пада до нормално ниво, сменяй радиатора запушен е.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега ще пробвам и това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Газена" уредба да си слагал скоро? Ако си, търси проблема там. Газаджиите не знаят от къде да вземат отопление за редуктора или изпарителя и затова загрява.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да най големите неграмотници сред газаджиите да ти вържат отоплението на изпарителя на мястото на U образно то съединение,защото там е най лесно и ще спести някой лев.Такива просто трябва да ги затварят.Но си мисля че когато е вързана там реално е по висока температурата на главата а ти не го забелязваш.

Но така или иначе никой от питащиите не написа какво как и кога го прави,какво показва стрелката на таблото.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колегите правилно са порицали автора на темата. Има няколко теми и обсъждания за това, лично мои две. А иначе може да загрява от  газова уредба(монтирана лошо),термостат, датчик, радиатор, спукан маркуч, гарнитура глава и т.н.

 

Ако искате съвет задайте правилния въпрос, после може да пишете за решаването на проблема, общо взето за това е форума.

 

От мен Успех с ремонта.

Позрави.

Редактирано от doni
правописна грешка
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.продължавам да имам проблем с охладителната система смених всичко радиатор термостат термошланг водна помпа но колата продалжава да загрява.Някой имал ли е такъв проблем дайте съвет какво друго може да е.Благодаря

предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гарнитура на глава.

 

Газова уредба.Неразбрах с газова ли си

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Misho75 написа:

 

Да с газова съм но досега не съм имал проблем

 

Вече година я карам и несъмнено имал проблем

 

Не съм имал проблем с газовата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Като си я карал година какво пречи сега да е за гарнитура? Какво е термошлнаг.? Духнала е гарнитурата. Отоплението на изпарителя къде е вързано? 

Залагам на 2и 3 цилиндър ако е духнала. Губи ли течно как се държи колата. В изречение на пост няма как да стане. 

Редактирано от fenabg
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не губи течност върви си много добре не пуши отзад.А термошланг е датчикък който включва перката на радиатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зравей колега,

 

Всички симптоми клонят към гарнитура на главата. Не е задължително да пуши и да губи много течност, това е постепенно. За да си сигурен направи проба за газове в охладителната система (около 25 лв). Друго което се сещам и "души" охладителната система е свързването на газовата на "У" образният маркуч, повечето газаджии го свързват там, а това е доста неправилно.

Надявам се да се окаже нещо дребно, но това е моето мнение.

П.С.  Минах през твоя филм и ти говоря от опит.

 

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, Misho75 написа:

Не губи течност върви си много добре не пуши отзад.А термошланг е датчикък който включва перката на радиатора.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега ходих и на газаджия добър майстор каза че всичко е нормално вързано понеже била заводска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Форума е основан на правила на взимопомощ и мнения. Мисля, че ако искаш помощ е хубаво да постнеш снимка, няколко по-подробни описания на проблема. Имам чувството че ти "Вадим с ченгел думите" а, ти ни даваш само констатации-заводска газова- ми добре, ама какво от това- разбираме ли къде е вързана охладителната система -не. Загрява -колко? до край е стрелката? Връща антифриза в казанчето и прелива? Никой не разбра.

Въпреки желанието да помогна, аз съм  дотук.

 

Успех с твоя ремонт.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, Misho75 написа:

Здравей колега ходих и на газаджия добър майстор каза че всичко е нормално вързано понеже била заводска.

 

Хонда - и заводска газова!?! 

Ти вярваш ли на това?

Ако да, ще продължи да грее!

Ако не, намери темите тук, как правилно се връзва газовата (ако вече не е късно), защото следващата стъпка е гарнитура на главата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей колега и аз подобен проблем със загряването още от миналото лято, но дойде есента и когато е на топло завъртяно парното не вдига никаква температура. Та и аз смених термостат, датчик на температурата( беше за друг проблем но го смених така ли иначе) и радиатор понеже мислих, че е запушен понеже като завъртя на топло и градусите падаха, Но проблема продължи. Та с едно OBD свързано към телефона почнах да следа градусите от компютъра дирекно, а не какво ми показва стрелката на таблото.  Забелязах, че от 85 градуса до 103 стрелката на таблото седи в едно положение и не мърда, но качи ли над 103 почва вече да реагира и се покачва. Моята газова и на баща ми( едни и същи CR-V-та ) съм ги вързал на това въпросното U маркуче, понеже помислих колко ще попречи на термостата ако толкова мине през изпарителя първо, ами достатчно много му пречи, Оказа се че когато е вързан там температурата играе от 82 до 107 градуса при мен, а при него от 80 до 103 затова при мен видях някакви признаци на загряване, а при него не. В крайна сметка върнах този U маркуч и температурата си закова 88 до 92  нито нагоре нито надолу. Сега при теб незнам къде е вързана понеже не видях да си написал, но ако е там по-добре върни въпросния маркуч на мястото му. Знам, че ако е гарнитура е за смяна при студено палене почва да надува маркучите предната ми кола беше така, ако искаш пробвай. С това мога да помогна. 

Редактирано от Ra6ko
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...