Jump to content
Stanimir Paunov

Cruise Control - не работи

Recommended Posts

Здравейте колеги! Отдавна не съм писал по казуса. Не съм стигнал до отстраняване на проблема. С течение на времето отказаха всички Ел. Неща по волана. Оказа се лентов кабел. Поръчах, смених и се отстраниха с изключение на проблемния автопилот. Скоро ще му дойде реда и ще тествам първо с подмяна на бутоните и след това софтуерни манипулации. 

Има ли нови колеги с същия проблем?!?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.06.2019 г. at 23:29, iliuminati написа:

Колеги, имам още една същата само,че 2006г. Втората генерация пак дизелова. Там също има автопилот, който го ползвам със здраве и не само по магистралата, а където си пожелая( в градско с 50 км, извънградско, магистрала и т.н.).  Та, смея да твърдя че знам как се ползва и ползвам редовно. На проблемният cruise control съдействам по същия начин. Днес прегледах,  свалях, чистих датчиците на педалите ( съединител и спирачка) като пробвах и различни начини да видя дали изключва от някои датчик. Почти съм сигурен, че не е от тях (99%). Пробвах всевъзможни начини докато работи круиза натискам спирачка, после пак го включвам и работи, съединител и пак работи. Различни скорости пак така. Един път изключва когато е на баир. Друг път на равно, и надолу при спускане. При 45 км, при 70 тоже. Днес даже при един от възможните проби ми светна pgm-fi. Изчистих я тази грешка, но проблема с круиз контрола е същия. Нямам в момента налични Т30 за да го сваля модула да видя да няма някакви усуквания на лентовия кабел. И ми остава бъг в модула или софтуерен проблем. Някъде четох в някакъв американски форум за втора генерация, че имало някакво реле на круиза което може да прави проблем, но не откривам до този момент такъв при мен. 

Vespa изключва се със cancel после пак се включва и в един момент когато си караш то си решава и изчезва/изключва.

Emicha това е друг подход за размисъл за ДПФа може и да си прав. Не съм го гледал и може вече да е мяу. Може би трябва да го закарам на някой да го види, че не са ми наясно.

бТВ закачах я но недаде никаква грешка за круиза и майстора сподели ,че според него е лентов кабел. Ама за мен няма логика. При положение , че работи и без дупка да тръсне или да е мърдан волан или крак или какво и да е движение от моя страна просто си изключва.

 

Борбата продължава.......ако има колеги със същия проблем моля, да коментират!

 

Благодаря на отзовалите се.

колега и аз съм с абсолиутно сущия проблем

така я взех без дпф и катале за софта незнам.нямам много километри кум 500 но регенерация не е искала

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свилене, гледам имаш мнение по доста теми, ама с това неграмотно писане няма кой да ти обърне внимание.

Лошото е че така сваляш нивото на целия форум!

 

Да не се повтаря!!!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега-pp1349.Толкова мога,толкова пиша,а и ако видиш от каква клавиатура ще паднеш.

А това дублиране на постовете как ги правя и аз не знам още.Повярвай ми старая се.

Също се опитвам и да помогна на някой колега с нещо което съм изпатил лично по автомобилите,а те не са малко.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...