Jump to content
Петър Киров

Смяна съединител Honda CR V 2.2 i-ctdi

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Има ли някой, който сам си е сменял съединителя на Honda CR V 2.2 i-ctdi 2006 г.? Интересуват ме има ли тънкости и какво се сваля от колата, за да се стигне до него. Ще съм благодарен и на техническа информация или клип по въпроса ако има някъде....аз не открих. Моя съединител си отделя долу, но забелязах, че като е студена колата сутринта и я запаля с натиснат съединител е една идея по-шумна, като след като потегля и след малко каране, шума изчезва. Предполагам е тръгнал аксиален лагер и като загрее малко се оправя. Та за това се интересувам. Благодаря предварително на отзовалите се :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети темата, все ще ти помогне със нещо и обърни внимание на колко километра е твоята кола!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма приплъзване, а само по висок шум, ще кажеш, че за момента отваряш някаква преграда към двигателя и той се чува малко по силно....след малко каране - всичко е наред и няма шумове. Това е само на студена кола, примерно сутринта и само  като натисна съединителя, а като го задържа натиснат шума намалява и впоследствие изчезва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен единствената разлика спрямо някои други автомобили е наличието на така нареченото " Магаре" което трябва да се свали.  За това е необходим задължително подемник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде има ли сервизно ръководство да си изтегля за тези автомобили, в частност Honda CR V 2.2 i-ctdi до 2006 г?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, има ли развитие по темата? Успя ли да смениш съединителя, че   на доста колеги им предстои този филм ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале...не съм видял, че някой е писал...Не съм го сменял колега, той си отделя ниско и нямам проблем. Явно си има някакъв шум, но докато върви....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този шум може и от друго място да идва. Не забравяй, че това е дизел и проблемите дебнат зад всеки ъгъл 😂😂😂

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...