Jump to content
lelemale13

Глоба ремонт кола на улицата

Recommended Posts

На скоро едни добри съседи викнаха полицията за един познат но той си прибрал инструментите малко преди това и така разбрал че глобата е 300лв.

Та търся текста на закона.

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако мястото е в София, то нарушението може би е по чл. 71, т. 3 от Наредбата за управление на отпадъците и поддържане и опазване на чистотата на територията на Столична община - забранява се "миенето, гресирането и ремонтирането на моторни превозни средства, с които се замърсяват улиците, тротоарите, паркингите, площадите, зелените площи, междублоковите пространства, местата за отдих и край поречия и водоеми". Ако това е нормативния акт, то глобата, която се предвижда за това нарушение (поне друго не открих) е по чл. 82, ал. 1 от Наредбата (за други нарушения) и е от 100 лв. до 5 000 лв. за физически лица или от 700 до 20 000 лв. имуществена санкция за юридически лица или ЕТ.  Т. е. няма такова нещо като фиксиран размер от 300 лв. - минимумът е 100 лв. (ако нарушителят е физическо лице). Това първо. А второ - "ремонтирането" в  София трябва да замърсява. Не така е в Сандански например - в местната наредба няма такова "условие" - ремонтът да замърсява, а глобата е от 50 лв. до 500 лв. Т. е. във всеки град, в който такава разпоредба действа,  глобите могат и да са  различни, нарушенията също...

Редактирано от desap
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пояснението, тоя каза че закона бил приет тихомълком но явно е доокрасил нещата, това му е в характера. Ако това е текста той не включва смяна на масло ако не потече по тротоара :) а в софия не мога да намеря смяна масло под 25лв. А аз си го сменям сам в работата ако не намеря за 15лв максимум

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ми казаха че столична община е забранила ремонтите на коли на общинска собственост, от съвсем скоро било но не мога да намеря какво гласи закона или по скоро наредба.

Редактирано от lelemale13

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво се има предвид "ремонт"? Текста на наредбата не уточнява.

Ако си сменя въздушния филтър пред блока, или свещите, или крушките на фаровете (без да замърсявам), в нарушение ли съм? :blink::blink::blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е по наредба на общината

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом трябва да ти вземат парите ,ще намерят винаги причина!

Редактирано от mysticchannel33

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен напълно дали не ме лъже въпреки че е работил за общината и затова искам да намеря наредбата да видя точно какво пише. Че да не стане като с задължителните зимни с 4мм графер а реално в закона няма думата зимни гуми а предназначени за зимните условия гуми или над  4мм грайфер. За зимните гуми до колкото знам е 1.6мм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разчитай на закона за личната си безопасност!

Гуми с под 4мм са опасни при много вода, или киша, заради внезапен аквапланинг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При достатъчно висока скорост и 8мм грайфер няма да те спасят. Най добре всяка година да си копиваме нови гуми че е по безопасно 😵  и гумата старее, а с  верижен трактор още по добе но моята заплата не 10000лв. Затова тази зима ще карам с 3.8мм а догодина живот и здраве с нови. Гумите ги сменям като усетя че са стари и не работят достатъчно добре.

С това искам да кажа че в днешно време почти на никой не може да се вярва а за безопасността най важно е задкормилното устройство. А гумите на 3г. без значение грайфер са зле да не говорим на 4тата но не при всички марки е точно така.

Off Topic

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време гледах един тест на премиум гуми с такива ниско бюджетни и се указа, че премиум на 10 години не са загубили нищо от качествата си като чисто нови и са пак в пъти по добри от ниско бюджетните нови.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаждаха се в софийска община, казаха че не са чували за такава наредба или закон. Тоя дето ми каза тая почти с сигурност лъжа имат проблем с един в блока дето трупа татарски и по някой път ги ремонтира, доста е шантав да не кажа друго. Но тоя ми падна в очите.

За гумите в мен две по сериозно се загнездва убеждението че гумите произведени за нас са с по лошо качество и това не е само от моя опит.

Чудя се дали тия дето ги поръчват от германия са произведени за техния пазар?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шерифи колкото искаш. Имам подобна случка с един пияндурник в Софийски квартал.

Един приятел се беше въртял с колата зимата и спукал броните от удар. Купи си нови пластмасови брони от автоморга и отидхме пред блока да ги сменям.

На 10тина метра от нас бяха седнали на импровизирана маса група мъже, наливаха се и ни гледаха. След около час може би, идва един клатушкайки се и ни пита (държи ни сметка) какво правим, чия е тая кола, да си дадем личните карти, дали сме знаеили кой бил той, че бил инспектор "Едикойси" (показа някакъв документ) - всичко това докато се клатушка. Не му обърнахме сериозно внимание и инспектора каза, че ще звънне на колегите. Дойде една патрулка след малко и ми се стори, че полицаите се засрамиха (от състоянието му) като го видяха . Просто ни провериха документите и си тръгнаха. Даже им представихме касовата бележка за закупените брони от автроморгата. 

 

Като се сещам сега, ми напомня на Волен докато "раздава правосъдие" на публични места.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нагледен пример!

Заради изложените причини в по горния пост, никога няма да има управия в тази ТЕРИТОРИЯ!

Имаме нужда от Диктатор (с морал) тип Хан Крум!

Докато всеки си прави каквото си иска и не му дреме за закона, а проверяващите са пияници и насрани полицаи, нищо добро не ни чака!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Всички диктатори са идвали на власт "на крилете на народната любов", а после ...

А относно държавата и контрола:

Питали кучето защо пешката му е отпред, а топките отзад, а то рекло - Кое ли ми е наред, че и топките ми да са отпред?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...