Jump to content
jambo04

Проблем с Honda fr-v

Recommended Posts

Здравейте, днес станах собственик на Хонда fr-v , дизел 2.2, 2009г.

Автомобила е много добре поддържан, личи си.

Докарах го до града в който живея нормално без проблеми.

Бях спрял на едно место и когато завъртях ключа да запаля двигателя, потъна педала на съединители до половината.

Успях да закарам колата до един сервиз на около 200м. от мястото където това се случи. Одеве ми казаха че е заминала помпата на съединителя и понеже няма налична в района ще бъде сменена в петък.

Молбата ми е, след като бъде решен този проблем, какви стъпки да предприема по обслужване, диагностика и всичко останало, понеже се притесних след случката Днес, голям карък съм явно!

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало им се обади да сменят цялата течност  в системата с помпите на съединителя ако са две при теб,казаха ли коя е заминала.

После започваш с масла филтри по колата

ето ти едни добри масла

https://www.ato24.de/en/car/engineoil-aceanbspc2-0w-30.html

маже дори да се включиш в  общата поръчката тук на 19 този месец

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, CARPERA написа:

Като за начало им се обади да сменят цялата течност  в системата с помпите на съединителя ако са две при теб,казаха ли коя е заминала.

После започваш с масла филтри по колата

ето ти едни добри масла

https://www.ato24.de/en/car/engineoil-aceanbspc2-0w-30.html

маже дори да се включиш в  общата поръчката тук на 19 този месец

 

Здравейте, от сервиза казаха че е заминала горната помпа. Утре ще бъде подменена заедно с цялата течност. Другата помпа е здрава но за всеки случай в сервиза са я поръчали. След първоначалния преглед мнението в сервиза е че автомобила е много добре поддържан. След като оправя съединителя следва смяна на масла филтри, течности всякакви, по всяка вероятност верига.....и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Веригата  не бързай ако закараш на читав майстор който знае какво се гледа при Хонда може и да има ресурс доста км.Един от важните  при теб е горивния  филтйр с тази мръсна нафта.Наистина всички течности като на спирачките и хидравликата но изцяло не само да ти сменят в казанчето, много майстори отказват да ги сменят защото не се били сменяли,пълна и истинска лъжа. 

Както и маслото на двигателя не ходи в кварталния магазин и те да гледат в измислените си таблици,ще те накарат да сложиш най -големия боклук или скъпо менте .

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, CARPERA написа:

Веригата  не бързай ако закараш на читав майстор който знае какво се гледа при Хонда може и да има ресурс доста км.Един от важните  при теб е горивния  филтйр с тази мръсна нафта.Наистина всички течности като на спирачките и хидравликата но изцяло не само да ти сменят в казанчето, много майстори отказват да ги сменят защото не се били сменяли,пълна и истинска лъжа. 

Както и маслото на двигателя не ходи в кварталния магазин и те да гледат в измислените си таблици,ще те накарат да сложиш най -големия боклук или скъпо менте .

Благодаря! Мой приятел е ходил в Омбре Хонда София и е много доволен, ще искам телефон и мисля да запиша час за там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако има колеги от района на Враца или Монтана и знаят сервиз в който може да се свърши работа тук или наоколо да пише.

Редактирано от jambo04
пропуск

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите Хонди ги поддържат в http://dina13.com/wp/ 

Малко ти е далечко, но може да ги питаш каквото те интересува. Новият собственик на предишният ми Акорд е от Враца, но пак при тях ходи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, ceco_accord написа:

Моите Хонди ги поддържат в http://dina13.com/wp/ 

Малко ти е далечко, но може да ги питаш каквото те интересува. Новият собственик на предишният ми Акорд е от Враца, но пак при тях ходи.

Това е в Монтана. Не ми е далече изобщо. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...