Jump to content
Executor

Мнения за летни гуми ROSAVA

Recommended Posts

Здравейте, днес гледах че са пуснали летни гуми ROSAVA. Цената е доста ниска. Пише че са украински. Някой карал ли е с такива гуми. До сега карах с HANKOOK - изкарах 5 години. Минал съм около 60 000 с тях. Но вече свършиха. Чудя се за тия ROSAVA дали и те ще могат да изкарат толкова време !?

РОСАВА.jpg

Редактирано от Executor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видинки няма от доста години, пробвай ако изкараш над 10х.км са по добри. 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел си взе гуми в този ценови клас, но китайски. Бяха 62лв с включен монтаж. Драмата им е, че по начало са с по-малък грайфер (мисля, че бяха 6мм), а сега закона не позволява да караш с гума под 4мм.

Отделно на една от гумите му се отлюпи някакво парче отстрани. Ако оставим това настрана, не са супер зле. Не са шумни, ако не изпадаш в някакви екстремни ситуации предполагам ще са горе долу ок. 60 000км няма да изкарат никога, още повече ако като чисто нови са с 6мм грайфер. Провери го това ако можеш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Един колега си е купил зимни такива грайфера е бил 10 mm. Каза че са супер като държание на пътя, но ги е купил преди 4 месеца и не може да каже нищо повече и най-вече за живота на гумата. Защото ако ще трябва да ги сменям след 3 години по-добре да взема пак HANKOOK. Разликата е 30 лева на гума ама поне знам че държат. Затова и писах във форума ако някой има повече опит с тези гуми да каже. ;)

Редактирано от Executor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го мисли много и си купи Hankook. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото видях из нета, модела е нов (от миналата година) и е рано за ресурсен анализ, а и не е известен у нас. Чети братушките. Лошото е че нямат евро етикиране и не намерих класовете за консумация на гориво, спиране на мокро и шум. Иначе изглежда добре и е с новите технологии.

https://mastershina.com/article_test/1052/

http://www.utp.com.ua/videos/testirovanie-shin/test_shiny_premiorri_solazo_s_plus/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що си правите експерименти с гумите? Всички китайски и руски пръчки стават само за саксии пред блока. 

  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа, не така. Колата ми дойде от Швейцария 2015-та с някакви китайци от нечуваната за мен  марка GOODRIDE. Еми, глупава и носеща на бой гума 17", страхотно държи на студ и мокро, на сняг е добра, вече на лед е като всяка друга (да си мислил преди завоя). :) Есента си взех 2 чисто нови от Румъния на цената на 1 "маркова" от среден клас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всичките коли слагам винаги Hankook или Continental (ниските им класове). Последните 2-3 години, като гледам какви са надценките на авточасти, масла, техника, храна лошо ми стана. Амортисьор за багажник на кола 60 лева, складова цена 40 лева. СЪЩИЯ но за легло 5 лева. Купих тоя от 5 лева - сложих му главите от стария, който е изтървал, за да може да се монтира на багажника и вече 3 години. В този ред на мисли не знам дали украинска гума за 90 лева не е същото качество, като маркова за 140лева и разликата не е заради надценки, и самата марка.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Гуми

Росава, летни гуми повече няма да си купя! Гумите стават само за суха настилка , при дъждовно време няма спиране!!! Не се лъжете по цената... евтиното излиза скъпо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старата кола на сестра ми беше със зимни гуми Росава. Купихме ги чисто нови за зима 2014 и колата се продаде с тях в края на зима 2019. Колата се караше малко и не знам дали имаха и 10 000км пробег. Понеже паркираме във вътрешен двор, който не се чисти мога да кажа, че копаеха стабилно докато излезе на улицата. На чист асфалт бяха шумнички, но като нови имаха 9-10мм грайфер, може и от това да беше. Със сигурност бяха по-добро решение от нещо "марково", но втора ръка.

Редактирано от xatamoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...