Jump to content
Scorpion_91

Колата бие силно към дясно!

Recommended Posts

Здравейте!Карам 2.2 дизел 8ма! От няколко месеца забелязвам,че колата все повече бие надясно! Преди 2 месеца счупих макферсони и бях при майстор!Пружините са здрави, предница, всичко!Сменях и дискове и накладки и бях на стенд! Нещата не се оправиха!Смених зимните с летните гуми вместо да ги въртя!Усещам напрежение във волана, дори когато го държа постоянно наляво една идея пак бие надясно!Джантите ми казаха, че са ок уж...!Айде хора моля ви се, четох много и вариантите са 100!Кажете от къде да започна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, Scorpion_91 написа:

 Преди 2 месеца счупих макферсони 

Как точно ги счупи,и от коя страна,би ли споделил. При мен шенкела така даде фира ,и колата теглеше постоянно наляво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това би трябвало да се види на сходимост на разпечатката, ако е крив шенкела.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Mkilla написа:

Това би трябвало да се види на сходимост на разпечатката, ако е крив шенкела.

Има неща които не се "хващат" на сходимост. Прост пример със старата ми кола : волана се извива на дясно със всеки изминал ден, майстори, прегледи, огледи, мнения 101, все "безобидни". Накрая носача ми се откъсна от моста докато карам:заводски дефект, мостовете гниеха от вътре на вън. Без никакви видими външни признаци. Тъй че компетентен майстор и съвестен оглед на автомобила. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола ходи на три стенда и си ядеше задните гуми. Вървеше направо но ядеше гумите. Докато на четвъртия стенд не "забелязах" че задно ляво колело бяга с 1.3 градуса. Нов употребяван мост, нови гуми, и засега всичко е ток. Така че не е лошо да се иде на качествен стенд, на който работят хора който реално знаят какво да гледат. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега,

 

Успя ли да намериш решение на проблема? При мен има същия казус.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,
И аз до скоро бях така. Смених зимни с летни и забелязах, че колата тегли на дясно. Качих я на стенд и момчето ми каза, че всичко е в границите, а и така се виждаше на монитора. Понеже гумите бяха стари(дадоха ми ги като купувах колата) ги смених с чисто нови летни. Колата продължи да тегли настрани. Отидох на реглаж отново и отново всичко беше нормално. Техника промени наклона на предна дясна гума с малко под градус, но все още в допустимите стойности и сега колата спря да тегли настрани. Друго интересно при мен беше, че волана също беше завъртян с 2-3 градуса настрани. На реглажа го изправиха. В момента следя, дали има неравномерно захабяване на гумите, но до момента не съм забелязал. Минал съм около 1000 километра, но разлика няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...