Jump to content
hahy

DVD Navi живее собствен живот

Recommended Posts

Здрасти ви, от сума време ми прави впечетление и нерви описаното в заглавието. Отзад в багажника DVD-то - бачка, всичко добре, ама работи - работи час време, по някога и по-малко и спира - изплюва съобщение че има проблем. Взех си диск за почистване, ама не е от това проблема. Явно позагрява с времето на работа и спира (Не винаги) ама 95% от случаите. Някой да го е борил тоз дерт?  Щото едвали за сефте на мене ми се случва това нещо ... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвори двдто и почисти хубави ,ръчно лазера със спирт/ракия и клечка за уши

Ако пак не тръгне,на лазера има 1-2 тримера.Мн са малки за това внимателно с тях.От тях се "фокусира' лазера,понякога с тях се закърпва положението

Трета стъпка смяна на лазера,едва ли е повече от 50лв или смяна на двдто

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то напрвао мисля ново DVD да взема ако продължава така, то след 30 и нагоре минути работа го прави тоя номер. Не е нещо фатално де, просто ми прави впечетление, то е така от година време. Сега се присетих просто :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах следния проблем преди време. Самия лазер се задвижва от една пласмосва скоба закачена за червяк. Че въпросната скоба се беше начекала с мръсотия и прескачеше позиции и отново даваше грешка. След почистване и леко огъване на пластината която я претиска към червяка сега работи без проблем.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тва е полезна информация, ще се разглобваме да се видиме с карантията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...