Jump to content
vladoe

Hr-v прекъсва само в ниски 1.6 105hp

Recommended Posts

Да прилича горния отвор сякаш е пълнен с някъква грес,аз мислех че е непочистена мрежичка но като гледам снимката на нов там няма такава.

Колегата да каже повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да с това зеленото е напълнено

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та днес отново го смъкнах колегата маркони каза най добре да се накисне в обезмаслител. Смъкнах киснах го изтърках го ръснах го с вд40 както той каза никакви масла само вд 40 събрах я палнах и пак същата работа студена добре кат позагрее дига оборотите. Ядосах се и по метода на изключване дръпнах буксата на IACV то паля държи си обороти. Сложих я дръпнах на TPS-a  предполагам понеже са два този който е откъм купето паля и оборотите нормални 🤗. Та въпроса ми е дали си е заминал тоя датчик или нещо друго го командва🤔

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е моя след като го лъснах днес

IMG_20190310_085036.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Quote

Да с това зеленото е напълнено

Какво е това зеленото с което е напълнено.

 

ето какво е казал Маркони ТУК

Quote

Markony

Главен Модератор

Report post

 #59

Posted August 31, 2017

Добре ,че питаш.Наистина не е добра идея.Вътре има мотор,който ще се напълни с вода по време на чистенето.Нека да ползва меглио и изплакване на течаща вода.Подсушаване с въздух и смазване с технически спрей.

 

Но под понятието технически спрей излиза всякъкав вид спрей.Може би трябва да се уточнява,

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заводско си е явно има други модели които са отворени съвпада на дросела

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар че прилича на пластелин сънфикс при вас не е ли така 🤔

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е какво е това зеленото и защо този отвор е запушен,направи по ясна снимка според мен не трябва да има нищо там но fenabg е отварял повече да каже.

 

HRVNGNGF.thumb.jpg.4696cf9ad84f536c82ee6f28bd9b1788.jpg

там трябва да е чисто защо при теб е запушено

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме учуди, но е твърдо все едно е със сънфикс пластелин запушено 🤪. Сега ме замисли, че май някой е побългарявал нещо ушким нов внос, но явно са пипнали тук там 🙁

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Screenshot_20190310-103141.pngНе трябва да е така, там ти е проблема. Релно колко и да чистиш иацвето вече не работи, с тая тапа там. 

Редактирано от fenabg
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А имаш ли на идея защо като откачих ТПСа се нормализираха оборотите 🤔. Интересното е че колата като я взех работеше на изгасване докато загрее предположих че ще е нещо дребно. След като почистих дросела и iacv то държи 1300 оборота и след като го откачих се оправи 🤐

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е че е имало някъква намеса с цел прикриване на проблем и спиране работата на IACV клапана.

Пробва ли да го отпушиш  да видиш как работи колата, или не става, и трябва да се купува друг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става то е като камък ще търся втора употреба. Интересно че ТПСа сега вдига оборотите завърта дросел клапата като го откача се нормализират и върви перфектно, но пък като е студена неможе хич да ги държи като загрее е супер 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига пипа тпс. Той няма общо в случая това, че мърдат обороти е защо компа спира да го чете и се опитва да компенсира смесите. 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тези да не са слагали цимент вътре....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз го откачам понеже колата държи високи обороти и градако се мъчи и пуска перката като го откача си падат на 900 и работи добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Добър завършек на темата. Благодаря така се приключва тема искаш инфо после даваш и ти,де да бяха всички колеги така.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така трябва и аз прочетох доста недовършени подобни теми и никой несподели накрая как се е оправил дано помогне на някой като мен решил сам да си оправи елементарен проблем. Все пак благодаря и на вас понеже бях се заблудил, че е заводско така запушено и нямаше да стигна до извода че проблема е в побългаряване :)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...