Jump to content
Mironch0

Смяна на предно стъкло

Recommended Posts

 Колеги, трябва ми спешно напътствия от препатили и знаещи ... сутринта осъмнах с една хубава пукнатина по стъклото (на тихичка улица съм и движение с повече от 5км/ч е немислима, но въпреки всичко ей го на...)

Звънях на Кобра и ми казаха, че имат китайско и европейско ... за китайско и дума да не става!

За европейското - 220 лв. + още някой и друг лев за лепила.

Мислих и за втора употреба - оригинално, но реално всичките ще са на песъчинки, каквото е и моето, та май отпада...

Та - напътствайте за автосервизи за смяна на стъклото, че то не всички са с добро реноме.

 

IMG_20190305_115737.jpg

IMG_20190305_123013.jpg

Редактирано от Mironch0
липсваща буква

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво им е на китайските? Триплекс са като оригиналните. В Перник при кафе Съни на Пашов са стъкларите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох доста теми за китайските, ставали за една две години, пукали се лесно, драскали се лесно и избледняват за няма и две години, затова не ми се ще. Иначе проетох за типа стъкла
===

Разликата между ТРИПЛЕКС и СЕКУРИТ:
TРИПЛЕКС - това е двупластово стъкло, което при удар се напуква, но не се разпада на парчета.

СЕКУРИТ - това е еднопластово стъкло, което при удар се разпада на малки парчета.

====

но не знам какво ще слагат, трябва да питам на място.

Аз въпреки, че живея в Перник, не ми е ясно кое къде е *^_^* ще се поразтърся да видя къде са

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих до Пашов,  но май съм влезнал в грешната стъкларница и си излезнах (поискаха ми 160 лева за китайско стъкло...) и се прееб@х с Кобра ... 

Предистория:
-направих 4 или 5 обаждания, за да направя резервация, за смяна на предно стъкло на ACCORD-еона ми,  като за тези обаждания, се разбрахме (с човека, който ми прие обаждането), че в събота (09.III.2019г.) в 09:00ч. ще ми бъде приета колата за смяна на стъкло, като:
1. ще съм първи;
2. ще присъствам на смяната
и
3. ще си избера на място дали ще се поставя 'европейско' или 'китайско' стъкло, въпреки, че на първото обаждане, се разбрахме да е европейски...
В съботата, дойдох първи, но:
1. оказа се, че ще приемат друга кола вместо мен;
2. не ми дадоха да присъствам на смяната;
3. имаха само европейско стъкло...
Отказах смяната и уговорихме следващо посещение в понеделник, в 08:30ч., като вече ми обясниха каква е разликата между 'китайско' и 'европейско' и се оказа, че колата ми е със сменяно стъкло, което е 'китайско'(три години съм карал с него и беше цялото в точици от тирове без калобрани...), та уговорих смяна със 'китайско', че исках задължително да има сенник, а европейското нямаше...
В понеделник си оставих колата и към обяд си е взех.
До тука - нищо фрапантно... Проблема беше, че след като си я взех, колата вътре- салона, беше в метални стърготини и гумени изрезки... искам да знам, така ли наистина се работи и всички ли си взимат колите в такова състояние, както аз?
1.
https://youtu.be/a0b-GgVyr_k
2.
https://youtu.be/q7tWRA6QRDk
3.
https://youtu.be/Oehv74EprdY
4.
https://youtu.be/IeLgzl69rho
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И колко излезе стъклото в София? 

Голямо пилене по рамката, и голямо ръждясване ще има, но явно така се прави бизнес. 

Шурика ми сменя по същото време на "Пашов" за 120лв.на Нисан Примера, изглежда като истинско. :D

IMG_20190308_183159.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 129лева за китайско и 226 за европейско, това им бяха цените, а тамкъдето ходих (на Пашов) ми казаха - 160 лева за китайско ... отделно каза, че и европейските имали сенници, което ме отказа тотално, понеже с много питане, се оказа, че няма европейско със сенник... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @Mironch0, преди седмица и аз минах за смяна на предно стъкло. Направих го на друго място в Перник, когато ти писах не се бях сетил за там, но цените и разясненията им бяха почти едни и същи. Обясних твоя случай с флекса и поисках да присъствам на демонтажа и монтажа, съответно се съгласи човека. Така се случи обаче, че не можах, хванах само монтажа, но видях края на демонтажа на друга кола. Няма метални корди, като по Ютуб клиповета, само едно острие от макетен нож монтирано на някакво удължение и яко ждрулене отвътре докато се пререже силикона. Явно и напъна на стъклото е голям през това време, защото беше цялото напукано. 

Та беше грундирал стария остатък от силикон с някакво спец. мазило и нанасяше силикона върху рамката. После няма вендузи и др. сгоди, с момчето от съседното ателие за мебели изнесоха стъклото и го шляпнаха. Малко помогнах и аз. Смени горното гумено уплътнение на стъклото, сигурно върви със стъклото. Та така, откраднах каквото можах от занаята и най- вече снимах материалите, които ползва. 135 лв.кит.триплеск , 220 лв. евр.пр., примерно Филингтън, тово за Сивик 6 ген. Китайското като марка го слагали Волво и Форд, не знам дали е вярно, според думите му по един и същ начин се супели и европийските и китайските.

IMG_20190425_185333.jpg

IMG_20190425_145146_1.jpg

IMG_20190425_164503.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, ей сега стана интересно ... добре, значи всичко е в реда на нещата, но някак си оставам с едно гадно чувство, че всичко се върши малко "лаишки" от професионалисти :-(

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

p.s. изтрил съм клиповете от you-туба, че да не стават гафове....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 30.04.2019 г. at 16:54, kvd74 написа:

Филингтън

 

Пилкингтън? 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментираните цени по-горе са само за стъклото или са с включен монтаж, понеже на мен ми обявяват сходни цени само за стъклото. Отделно 48-67лв. за монтаж и ако се наложи смяна на някаква лайсна още 67-75лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Цената беше с включен монтаж, въобще не са ми казвали какви са цените без монтаж (само на стъклото), отделно на акорд 5 лайсните не се сменят понеже са си на щипки, та там нищо не са казвали.

Редактирано от Mironch0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Mironch0 написа:

Цената беше с включен монтаж, въобще не са ми казвали какви са цените без монтаж (само на стъклото), отделно на акорд 5 лайсните не се сменят понеже са си на щипки, та там нищо не са казвали.

 

В крайна сметка си сложил китайско при Кобрата? Каква марка е точно имаш ли представа и някакви забележки към него? Мерси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- да, сложих 'китайско', понеже:

1. -само 'китаските' имаха 'вградено' затъмняване в горната част на стъклото;

2. -казаха, че няма никаква разлика в 'китайски' и 'европейски', че и двете са били правени в азиатски държави...

3. -не успяха да ми обяснят защо 'европейското' е по-скъпо от 'китайското'

И тетака си взех китайско :)

 

Untitled.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...