Jump to content
2unlimited

Лампи над номера

Recommended Posts

Здравейте преди два дена си купих CR V 3то поколение имам два въпроса .

1.Как се сменя крушката над регистрационният номер

2.Окото на единия парктроник го няма,възможно ли е от това да не работи целия парктроник

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Честито колега. Дълго и безавариино шофиране! За парктроника не мога да съм 100% сигурен но при мен е счупен преден ляв сензор (аз го счупих на две и сега не е свързан) но като цяло системата си работи, както преди. 

За крушките на номера е малко сложно, по-скоро неудобно. Прозрачното капаче е на щипка. Вземаш плоска отвертка. Бръкваш леко от външната част под периферията и натискаш щипката към корпуса. След като я освободиш идва кофти момента да извадиш цокъла изпод лайстната. Усуква се леко и се получава. После самата фасунга с крушката е на две щипки но вече е лесно да се освободят. 

 

Редактирано от inferno72

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! Плоската отвертка се подпъхва внимателно откъм левия край на плафончетата. Като освободиш законтрящото зъбче, леко издърпваш нагоре, натискаш надясно и изваждаш със завъртане от отвора. Преди да започнеш изваждането изпод капачето с емблемата, виж дали подложката на номера не те ограничава. Ако е така, просто изрежи дъга по ръба й с макетно ножче, за да си улесниш живота. Сглобяването става, като подпъхването и закопчаването започва от зъбчето, което си натискал с отвертката. Успех и търпение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимателно с тези плафончета, че успях  да счупя едното зъбче в опит да освободя плафона за да сменя крушката.Сега едното плафонче се мандахерца свободно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 12 часа, m_ad написа:

Преди да започнеш изваждането изпод капачето с емблемата, виж дали подложката на номера не те ограничава. Ако е така, просто изрежи дъга по ръба й с макетно ножче, за да си улесниш живота. Сглобяването става, като подпъхването и закопчаването започва от зъбчето, което си натискал с отвертката. Успех и търпение!

Не е така, има позиция на плафончето в която излиза свободно (просто трябва да се нацели) :)

 

Ако си фен на лед може да си поръчаш тези - https://www.ebay.com/itm/2-Pcs-18-LED-Lamp-Number-License-Plate-Light-for-Honda-Fit-Jazz-Odyssey-Stream/152846900086?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Светят много силно виж на снимката :)

 

20190206_215128.jpg

Редактирано от Радо82
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моите ги свалам без помоща на отверка или друг инструмент...на самото плафонче от лявата страна има стрелка, която сочи надясно, натискаш плафончето с палец (поне на мен така ми беше най-удобно) надясно - ще усетиш, че леко пружинира - натискаш надясно и към теб, отляво има зъбче на плафона, а от дясно пружинираща пластинка-пластмасова...ако не е свалян отдавна излиза трудно... ето ти клипчета как се прави:

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ставаш зад колата и буташ всяко едно плафонче надясно. Ще го усетиш как пружинира леко и в един момент ще освободи. След усукване на самото плафонче, много псув...и и ще излезе. Ако не си много нежен с пружинирането можеш да счупиш зъбчето и следва варианта с мога... Около 30 лв за брой или китайски ледове за около 40 лв двата. Успех

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По моргите втора ръка са по 10 лева а китайските ледове по 8 лева двата от алиекспрес

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 4.03.2019 г. at 22:40, Радо82 написа:

 

 

Светят много силно виж на снимката :)

 

20190206_215128.jpg

А дали няма стандарт за всяка светлина колко точно силно трябва да свети? Освен Закон има едно нещо като колегиалност.... Предполагам си карал нощем зад някой със светещи светлини за мъгла, или срещу някой монтирал ксенони на изкривен бус... Сещаш се какво имам предвид,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, pln написа:

А дали няма стандарт за всяка светлина колко точно силно трябва да свети? Освен Закон има едно нещо като колегиалност.... Предполагам си карал нощем зад някой със светещи светлини за мъгла, или срещу някой монтирал ксенони на изкривен бус... Сещаш се какво имам предвид,

колега, светлината е насочина надолу няма как да пречи на шофьора зад мен, пий хапчетата и не изпадай в излишни истерии

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Насочена е към светлоотразителна табела, разгледай си снимката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...