Jump to content
Accord 8

Виене на маслена помпа след добавка Хадо

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Преди две седмици сложих така хвалената керамична или нано добавка  Хадо. След 10км се появи това виене , което напомня на виенето на 2,2 ictdi. 

Преди няколко дни смених отново маслото което беше на 700км с надеждата това виене да се махне но разлика няма , остана си .  Ходих на два Хонда сервиза да я чуят и казаха , че не е от ролките , динамо , компресор климатин или водна помпа. 

Аз мисля , че е от маслената помпа . Какво да правя ?  Трябва ли да се приготвя за смяна на маслена помпа?  

Много е скапано уж за хубаво да му сипнеш една уж добра добавка , а накрая така да се прецакаш 🙄

Помагайте...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ролки и пистов ремък сменял ли си, прави впечатление, че виенето почва при високи обороти и звукът много наподобява на ролки и ремък. За да изключиш всичко свързано с ремъка, ролките и компонентите, които задвижва, свали пистовия ремък, запали колата и виж дали това виене ще изчезне, но като го правиш то трябва да е за кратко и колата трябва да е студена. Ако виенето остане, тогава вече можеш да търсиш проблема в маслената помпа, има едни о-пръстени, можеш и само с тях да се разминеш, тази добавка не я знам каква е, но може да ги е повредила. За това хубаво масло и нищо друго, добавки в бензина, не случайно някои производители изрично посочват, че добавянето на каквото и да е към тяхното масло не е препоръчително, поради възможни нежелани реакции.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи само що сложи тва лайно вътре?

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OFF: не съм чувал някой да хвали наистина XADO, освен Филчо-педофи*чо от бричката, но е нормално, те му плащат за това...

  • Харесвам 2
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробваха това с ремъка но си вие все така.

Тва лайно го сложих уж да пази мотора ама добре го опази

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола не иска добавки! Пише го в ръководството! Навременно обслужване и масло каквото са казали жълтите инженери?

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този двигател мисля, че е с верига, там как стоят нещата, сменяна ли е, натягана ли е. На колко километра е колата?  

Впрочем хубаво е да питаш и Хадовците, какво мислят по въпроса!

Редактирано от Rakeem
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е на 151 000 купена чисто нова преди 10 години и до сега съм я обслужвал само в Хонда . Веригата е ОК няма никакви шумове . В Хонда ми казаха , че ако е маслена помпа то за първи път ще сменят тази помпа на Accord .

Проблема е, че ми казаха 1969€  (помпа и монтаж) с отстъпката защото колата е купена от тях и е обслужвана при тях . 😏

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След мивка, лайното си остана, дори и не се  е разтворило в маслото. 20190212_165445.jpg

Редактирано от fenabg
  • Нагоре 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@fenabg Това червеното ефект от хадо ли е? Аз бях намислил да сложа хадо за промивка преди да сменя маслото....

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо лошоо лошооо 

С една дума стабилно се пре...ах .

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, BOKLUK_CHOVEK написа:

@fenabg Това червеното ефект от хадо ли е? Аз бях намислил да сложа хадо за промивка преди да сменя маслото....

Това е кола на клиент ,които се надявал да спре харча на масло с тая пумия . е да спря но след основен ремот . Мястото на розето е точно под капачката за наливане на маслото. ако искаш да промиваш карай с масло с поввече магнезий в състава си . Имам такова ако те интересува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в ебай за маслена помпа на старо,има коли на части там,също провери дали не пасва и маслена от 7ма генерация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах но намирам само цял двигател за около 1500€

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Accord 8 написа:

Гледах но намирам само цял двигател за около 1500€

Ми то по малко от 1969

https://www.olx.bg/avtomobili-karavani-lodki/q-honda-accord-на-части/?min_id=114194349&action=alarm&bs=alarm

 

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали има вероятност тва керамично лайну да се е наслоило между зъбите на помпата и след известно време да отшуми ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Митко Йотов написа:

Ми то по малко от 1969

 

Да ,по добре е и ще останат доста части за напред 😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко крайно е според мен да се хвърляш директно на смяна на маслена помпа, без да си установил каква е точно причината за този шум.

Можеш да я промиеш с флъша на амсойл и след това да сложиш тяхно масло. 

И пиши на хадо за проблема, който се е появил след тяхната добавка и потърси обяснение от тях.

ПС. Коя точно добавка на хадо си сложил, гледам, че на някои с дебели букви пише маслото да не се сменя 1500км. 

Редактирано от Rakeem
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че изобщо е от добавката ти си хвърлил маслото ,дори сложи промивка сега да промие но мисля че пак ще остане това виене.

Според мен е някоя ролка с лагер  или лагер на някой агрегат.Ремъците как са ако е с верига тя,доста въпроси ти се задароха ти само добвката та добавката.

Ами купувяй помпи и нов двигател и всичко ще е ок.

Каквито и лайна да слагат в добавките си аз си мисля че са просто масла и голяма реклама едва ли ще имат ефекта да скапят нещо за 700км,познавам двама такива като теб гледащи реклама и сложили същата добавка ефекта никакъв и си карат колите Хонди без проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емм не знам какво е но знам , че се появи след добавката . Спрях пред вкъщи и ми направи впечатление , че вие като стария ми accord 2,2 ictdi. Тази кола я карам 150 000км с редовно обслужване в Хонда Германия. Просто исках помощ от колегите в България,  че тука ме гледат като телета , но ще видим какво ще излезе от целия филм. Знам само , че нещо се прецака . 

 От мен да знаете НЕ СЛАГАЙТЕ КАКВИТО И ДА Е БОКЛУЦИ В КОЛИТЕ СИ , че да нямате главоболие 😉

Аз сам си прецаках машинката която служи вече 10г. без никакви проблеми. 

Мамка му .......

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Accord 8 написа:

Емм не знам какво е но знам , че се появи след добавката . Спрях пред вкъщи и ми направи впечатление , че вие като стария ми accord 2,2 ictdi. Тази кола я карам 150 000км с редовно обслужване в Хонда Германия. Просто исках помощ от колегите в България,  че тука ме гледат като телета , но ще видим какво ще излезе от целия филм. Знам само , че нещо се прецака . 

 От мен да знаете НЕ СЛАГАЙТЕ КАКВИТО И ДА Е БОКЛУЦИ В КОЛИТЕ СИ , че да нямате главоболие 😉

Аз сам си прецаках машинката която служи вече 10г. без никакви проблеми. 

Мамка му .......

 

Уважавам хора които казват истината без да се срамуват.Това не е слабост, за мен това е честност.

Споко колега,ще се оправят нещата.

Аз бих свалил капака на веригите и да огледа специалист как стоят нещата там.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това Хадо се поставя на стар, износен автомобил. Също и Мобилгард. Вършат работа като се наслагват по металните части, които са поизносени. Не е препоръчително да се поставя на запазен автомобил, особено пък на автомобил при който трябва да се внимава с какво масло се кара. Напълно възможно е да е помпата. Ама като можеш да намериш двигател на тази цена, защо веднага да се занимаваш с това? Карай така за сега, възможно е да се поизтрие този слой след време. Единствено може да се поогледа където е възможно.

Редактирано от Mark
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо подобно но това е доста по зле .

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 22 часа, fenabg написа:

След мивка, лайното си остана, дори и не се  е разтворило в маслото. 20190212_165445.jpg

 

 

Целият двигател отвътре ли беше с това розовото ил само това на снимката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 22 часа, Accord 8 написа:

 

Лошо лошоо лошооо 

С една дума стабилно се пре...ах .

 

 

Колега, твоята работа е малко като приказката за "Нероден Петко". Още не е установено как й има на кола, а ти почна маслени помпи да купуваш?!?

Ако почне да ти светва лейката на таблото за ниско налягане на маслото и/или да ти загрява колата тогава може да се притесняваш. Ако не ти свети лейката, значи помпата поддържа нормално налягане на маслото и не трябва да се притесняваш. Направи още няколко смени на маслото и то ще си покаже.

 

С какво масло караш и на какъв пробег го сменяш?

Защо реши да слагаш тази добавка?

 

Ще ти намерим една маслена помпа, ако се наложи.

 

лейката:

oil-pressure-warning-light.jpg

  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Добавката я сложиш уж да пази мотора , че на 150 000 стана , уж хубаво да му стане ма мотора .

Маслото го сменям на 10 11 000км или една година . 5w30 Liqui moly

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5w30 Liqui moly го сменяй на 5 - 6 хил. км., ако искаш да си пазиш двигателя!

А хубави масла - на 8 хил. км.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, Accord 8 написа:

 

Добавката я сложиш уж да пази мотора , че на 150 000 стана, уж хубаво да му стане ма мотора.

 

 

Кой ти даде този "мъдър" съвет?

Повече не се доверявай на този човек, не само защото нищо не разбира от коли и масла, а и защото може да ти направи и за в бъдеще големи щети по колата за стотици левове!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, Accord 8 написа:

 

Маслото го сменям на 10 11 000км или една година . 5w30 Liqui moly

 

 

Колега, карай с масло 5W20 или 0W20! (по възможност Мобил, Валволин, Равенол или Амсоил от общите поръчки)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 27.02.2019 г. at 18:19, Accord 8 написа:

Здравейте колеги.

Преди две седмици сложих така хвалената керамична или нано добавка  Хадо. След 10км се появи това виене , което напомня на виенето на 2,2 ictdi. 

Преди няколко дни смених отново маслото което беше на 700км с надеждата това виене да се махне но разлика няма , остана си .  Ходих на два Хонда сервиза да я чуят и казаха , че не е от ролките , динамо , компресор климатин или водна помпа. 

Аз мисля , че е от маслената помпа . Какво да правя ?  Трябва ли да се приготвя за смяна на маслена помпа?  

Много е скапано уж за хубаво да му сипнеш една уж добра добавка , а накрая така да се прецакаш 🙄

Помагайте...

 

 

ако не знаеш Хондата глезотии не приема ;) просто съвет в техническата документация го пише

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 28.02.2019 г. at 7:04, Mark написа:

Това Хадо се поставя на стар, износен автомобил. Също и Мобилгард. Вършат работа като се наслагват по металните части, които са поизносени. Не е препоръчително да се поставя на запазен автомобил, особено пък на автомобил при който трябва да се внимава с какво масло се кара. Напълно възможно е да е помпата. Ама като можеш да намериш двигател на тази цена, защо веднага да се занимаваш с това? Карай така за сега, възможно е да се поизтрие този слой след време. Единствено може да се поогледа където е възможно.

може и да го измие с бардал енджин флъш и да тъпчи после маслото ... ама правилно си му казъл :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 27.02.2019 г. at 19:54, Accord 8 написа:

Гледах но намирам само цял двигател за около 1500€

прегледай в ebay kleinanzeigen дали някой не продава акорд на части ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

430 eвро от Англия ;) цялата помпа със всички чаркове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана,оправи ли кочинката?

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи Филип от Бричка си взима добри пари да рекламира тези ла.на ХАДО, не за 1-ви път чета подобни неща. Един човек му блокира мотора след като сложи великите малинки нали. Като му наливат пари на човека ще говори квото искат. Има редица доказали се с години марки които работят защото са тествани. Още един човек реве от Хадо, чукали му повдигачите на клапаните сложил бозата вътре, калпаните се оправили ама други неща се запушили и станало мазало вътре. Та си купи нов мотор. За 90лв за тоя боклук може да си намериш къде къде по качествени добавки за да оправиш нещата които ти пречат.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващия понеделник ще я оставя в Хонда за смяна на съединител и тогава ще я прегледат основно . Тогава ако разберат какво е ще го сменят. Тайничко се надявам да не е маслената помча , че ще излезе солено .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може първо да пробваш да направиш промивка на двигателя, както те посъветваха по-горе.

Много ми е интересно как тази гняс минава през филтъра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

така както и маслото колега,може да си пише каквото иска ама лепне ли се там където не му е работа така става.Добавките ги има много само да знаеш коя и за какво слагаш на Лики Моли са доста добри, но както казах по горе  хонда моторите не приемат много много такива неща ;) 

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, benjamin4o написа:

хонда моторите не приемат много много такива неща 

Така е и не мога да си представя,какво би ме накарало (и защо) да сипвам в двигателя такива гадости...:sad2:!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...