Jump to content
Васил Димитров

Мишки в двигателния отсек! Има ли спасение?

Recommended Posts

Здравейте приятели!

Днес като отворих капака на двигателя да проверя маслото и филтрите пред очите ми се разкри една много неприятна гледка.

Колата е дизелов accord и върху капака на двигателя,(който е хоризонтален и голям и вероятно много подходящ за това,което ще опиша) беше като войнишка тоалетна от фекалии и урина на мишки. Да, фекалии и засъхнала урина от мишки или плъхове!

Разбира се веднага отидох на автомивка и старателно измих двигателя и коша,но след това като се загледах...!

Тръбите на климатика са "увити"в нещо като маркуч,но не точно,по скоро някакъв материал за изолация,нещо като изолация против замръзване за ПВЦ тръби.

Та,именно тази изолация е изгризана. Отдолу по самата тръба си личат следи от зъбите на гризачите!

Общо взето проблема колкото и комично да звучи за мен е много неприятен. За сега колата не давa никакви признаци за повреди в следствие на това,но мен все нещо ще ме притеснява. Вероятно ще трябва да отида в сервиз за да проверят дали няма други изгризани кабели,маркучи и т.н.,но предполагам това е много трудно да се провери навсякъде!

Отделно от това,когато колата е стояла цяла нощ на паркинга и двигателя е напълно изстинал в момента на завъртане на стартера за около 1-2 сек.на бордкомпа се появява надписа да проверя ABS системата. През останалото време не изписва нищо.

Възможно ли е това да е следствие от делата на гризачите?

Има ли спасение от тази напаст и какво бихте ме посъветвали да правя?

Да наистина спирам колата близо до кофите за смет,но предполагам,че ако я изместя с 5-10 метра няма да им е проблем да я посещават пак щом им е вкусна.

Описаното е съвсем сериозно не се майтапя и затова,моля Ви не ме съветвайте да пусна котка в двигателния отсек!

 

Благодаря на всички,които ще се включат в темата с най-добри пожелания!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Васил Димитров написа:

Здравейте приятели!

Днес като отворих капака на двигателя да проверя маслото и филтрите пред очите ми се разкри една много неприятна гледка.

Колата е дизелов accord и върху капака на двигателя,(който е хоризонтален и голям и вероятно много подходящ за това,което ще опиша) беше като войнишка тоалетна от фекалии и урина на мишки. Да, фекалии и засъхнала урина от мишки или плъхове!

Разбира се веднага отидох на автомивка и старателно измих двигателя и коша,но след това като се загледах...!

Тръбите на климатика са "увити"в нещо като маркуч,но не точно,по скоро някакъв материал за изолация,нещо като изолация против замръзване за ПВЦ тръби.

Та,именно тази изолация е изгризана. Отдолу по самата тръба си личат следи от зъбите на гризачите!

Общо взето проблема колкото и комично да звучи за мен е много неприятен. За сега колата не давa никакви признаци за повреди в следствие на това,но мен все нещо ще ме притеснява. Вероятно ще трябва да отида в сервиз за да проверят дали няма други изгризани кабели,маркучи и т.н.,но предполагам това е много трудно да се провери навсякъде!

Отделно от това,когато колата е стояла цяла нощ на паркинга и двигателя е напълно изстинал в момента на завъртане на стартера за около 1-2 сек.на бордкомпа се появява надписа да проверя ABS системата. През останалото време не изписва нищо.

Възможно ли е това да е следствие от делата на гризачите?

Има ли спасение от тази напаст и какво бихте ме посъветвали да правя?

Да наистина спирам колата близо до кофите за смет,но предполагам,че ако я изместя с 5-10 метра няма да им е проблем да я посещават пак щом им е вкусна.

Описаното е съвсем сериозно не се майтапя и затова,моля Ви не ме съветвайте да пусна котка в двигателния отсек!

 

Благодаря на всички,които ще се включат в темата с най-добри пожелания!

 

И има защо!

В това няма никой съмнение.

Гризачите обичат слаботоковите инсталации,особено когато са под напрежение а в случая са,гризът ги кат солети.Съмнявам се да нямаш щети.Времето и таблото на колата ще покаже.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На баща ми колата Рено 19  два пъти изяждат част от инсталацията и намирахме гнезда до акумолатора .Близо месец след нападенията не я вкарваше в гаража на село и на всякъде сложи отрова за мишки, включетелно и около акумолатора.Но последствията бяха умляла мишка до вентолатора за парното ,михме чистихме и 6 месеца по късно още се усеща миризмата.Не прави тази грешка да слагаш отрова в колата. А за инсталацията задължително проверка някой кабели само са прегризани на полвина дават на късо от вибрацийте и правят проблеми по време на път .При нас бяха между калника и под калника три дена ги търсихме.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя за обща информация,която силно пожелавам да Ви е излишна и да не се сблъсквате с този проблем.

Консултирах се с автосервиз.

Казаха,че не съм единичен случай,случвало се не рядко.

Въпросното животинче,което според тях може да е и бекла или бялка(не знам как е правилно) с изхождането върху двигателя си е маркирало  територия. Според тях само един екземпляр обитава колата ми. По миризмата вечер намира колата и нощува в нея,храни се гризе и т.н.В общи линии се е превърнала в негов дом нощно време,защото му е топло от двигателя.

Казаха,че са намирали опечени плъхове върху двигатели,които не са успели да избягат преди потегляне на автомобила.

Общо взето казаха,че създавали големи поразии и отърването било трудно.

Сега измих двигателя,паркирал съм на друго място и ще чакам утрешния ден за да разбера дали съм имал гостенин тази нощ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, Васил Димитров написа:

 

Отделно от това,когато колата е стояла цяла нощ на паркинга и двигателя е напълно изстинал в момента на завъртане на стартера за около 1-2 сек.на бордкомпа се появява надписа да проверя ABS системата.

Този надпис се появява когато АБС-а изключи, а той изключва при повреда във веригите или при ниско напрежение на акумулатора. Като въртиш на стартер, напрежението рязко спада и контролерът на АБС-а го отчита, изключва за момент, затова ти изписва да провериш. Не е необичайно да се случи, като можеш или да не му обръщаш внимание или да провериш внимателно всички букси и контакти от акумулатора до АБС-а. Ако всичко е наред, може да е признак за акумулатор, който ще сдаде багажа, а може и да не е. 

 

Може да се случи в студено време, когато акумулаторът има повишено вътрешно съпротивление и няма възможност да отдава много голям ток, което при въртене на стартер се усеща по другите системи като рязък спад на напрежението и чувствителните изключват. При лошо състояние на акумулатора при някои коли се нулира километражът, радиото губи памет, а някои дори успяват да си забравят ключовете.

 

При мен дори и с чисто нов акумулатор в ранната есен го правеше. Не му обръщам внимание. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Васил Димитров написа:

 

Въпросното животинче,което според тях може да е и бекла или бялка(не знам как е правилно) с изхождането върху двигателя си е маркирало  територия.

 

 

Белка се казва, колега:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Белка

 

Това е животно от рода на поровете, което обикновено яде кокошките и техните яйца подобно на невестулката:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Невестулка

 

Може да провериш в някое лесничейство или да питаш ветеринар кой е най-големия им враг и как да си защитаваш колата от него.

Редактирано от Takumi Fujiwara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ogi28b,че ме успокои поне за този проблем.

Написал си го изключително грамотно и технически аргументирано,но сложно за моите технически познания.

В общи линии схванах.

Акумулатора е на една година и е точно така както казваш ти.

Зимата при нула и под нула градуса съобщението се показва за около 2-3-4 секунди,а сега като е по-топло за по-малко.

Благодаря още веднъж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе какъв спрей и ултра звуци са ви в главите - направо се обаждай на Боко, да ти реши проблема :lol:.

 

Сега, майтапа на страна, проблема е сериозен и е добре да огледаш освен ел. инсталацията и спирачните маркучи.

Тези градове ядат всичко и се завират навсякъде. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси та.ака!

Ако някой ми беше казал,че подобно нещо е възможно да се случи щях да му кажа,че нещо го е напекло слънцето.

Аз с тази кола минавам цяла Европа и много си я поддържам.

Мислех и това лято да пътувам с нея,но вече никога няма да бъда сигурен с нея.

То не може да се разколачи цялата кола и да се провери всяко кабелче,което би могло да създаде проблем.

Даже и да я сменя с друга от съображения за сигурност и със следващата може да се случи същото.

Абе да сме живи и здрави,другото е решимо!

Редактирано от Васил Димитров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, прегледай си цялата инсталация под капа - всички кабели, които отиват към сензори, акумулатор, алтернатор и т.н. Това животно, каквото ид а е било е вършало само под капа, не е влизало в колата. Ако то е имало достъп и е яло някой кабрел, това значи, че и ти ще може да го забележиш, ако почнеш да оглеждаш около двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,не прави чак такава драма,на почти всеки му се е случвал този проблем.Ако е прегризан кабел до сега да ти е излезнал проблема.Търси вариант от тук на там да го мориш този натрапник

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, онзи ден си купих този спрей (и аз не знам защо):

https://www.amazon.com/Exterminators-Choice-Protection-Repellent-Chewing-All/dp/B01DTBOV06/ref=sr_1_5?crid=3SR8RONNDUD34&keywords=rodent+defense+spray&qid=1551596513&s=gateway&sprefix=rodent+def%2Caps%2C865&sr=8-5

 

Още е пакетиран и не съм го отваря но здраво мирише на мента чак през наелоновата опаковка.

 

Активните му съставки са:

0.055% Масло от мента

0.0225% Масло от розмарин

0.0225% Масло от чесън

0.50% Бял пипер

99.4% Вода и оцет

 

Може саморъчно да си направиш някаква подобна смес.

Измийски хубаво двигателя на пароструйка и след това го напръскай с подобна смес.

 

 

Вчера ходих да гледам един Сивик 8-ма ген. (R18A1) за един приятел и целия беше насран от плъхове, пред гаража имаше размазан плъх, а под капака миришеше на зоологическа градина. Хубавото беше, че не се заблязваха следи от наядени кабели и не светеше чека (CEL).

Колата като загря не се траеше като отвориш предния капак. Даже като пуснеш парното вонята влизаше в купето. Викам на собственика - "Човек, вземи я измий на пароструйка и я напръскай с един от тези спрейове, че тази кола така скоро няма да я продадеш."

Сетих се за тази тема и направих две снимки с телефона:
Oсран двигател:

Civic_Rats_01.thumb.jpg.ea131931624e4a25a0f4e43dcb117e58.jpg
Ла*на по алтернатора:

Civic_Rats_02.thumb.jpg.84b2dbc8a81dbdf6d60770d782c10781.jpg

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте приятели!
Днес като отворих капака на двигателя да проверя маслото и филтрите пред очите ми се разкри една много неприятна гледка.
Колата е дизелов accord и върху капака на двигателя,(който е хоризонтален и голям и вероятно много подходящ за това,което ще опиша) беше като войнишка тоалетна от фекалии и урина на мишки. Да, фекалии и засъхнала урина от мишки или плъхове!
Разбира се веднага отидох на автомивка и старателно измих двигателя и коша,но след това като се загледах...!
Тръбите на климатика са "увити"в нещо като маркуч,но не точно,по скоро някакъв материал за изолация,нещо като изолация против замръзване за ПВЦ тръби.
Та,именно тази изолация е изгризана. Отдолу по самата тръба си личат следи от зъбите на гризачите!
Общо взето проблема колкото и комично да звучи за мен е много неприятен. За сега колата не давa никакви признаци за повреди в следствие на това,но мен все нещо ще ме притеснява. Вероятно ще трябва да отида в сервиз за да проверят дали няма други изгризани кабели,маркучи и т.н.,но предполагам това е много трудно да се провери навсякъде!
Отделно от това,когато колата е стояла цяла нощ на паркинга и двигателя е напълно изстинал в момента на завъртане на стартера за около 1-2 сек.на бордкомпа се появява надписа да проверя ABS системата. През останалото време не изписва нищо.
Възможно ли е това да е следствие от делата на гризачите?
Има ли спасение от тази напаст и какво бихте ме посъветвали да правя?
Да наистина спирам колата близо до кофите за смет,но предполагам,че ако я изместя с 5-10 метра няма да им е проблем да я посещават пак щом им е вкусна.
Описаното е съвсем сериозно не се майтапя и затова,моля Ви не ме съветвайте да пусна котка в двигателния отсек!
 
Благодаря на всички,които ще се включат в темата с най-добри пожелания!
При мен помогна Tabascco!
Лют сос, Поръсен по проблемните места.
Като ми казаха, мислех, че ме гъбарка, но се оказа ефикасен метод.
..... И евтин.

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислил ли си да пуснеш 🐈 двигателния отсек?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е стара, но най-добре е да се вземе капан за мишки от рода на тези картонените с лепило на тях, така мишката се хваща, задушава и си умира. Така хванах една на първата кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Баухаус видях устройства на 12 волта за монтаж за кола в двигателният отсек против гризачи.Не запомних цената.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...