Jump to content
ogi28b

От коя "екстра" бихте се отказали веднага?

Recommended Posts

Интересно ми е да науча кое от оборудването на автомобила ви (така, както е в момента), ви е напълно ненужно, напълно безразлични сте към него, не ви е интересувало дали го има или няма като сте я купували и наличието или липсата няма да промени мнението ви, не го използвате и ако трябва да се откажете от едно нещо в тази кола, ще е точно то? Важи за всякакви коли и за всяко едно нещо, което ви дойде на ум. Моля споделете мнение, без да коментирате мнението на другите. Всеки вижда нещата по свой начин. 

 

Аз без никакво колебание, със 100% сигурност се отказвам веднага от електрическото прибиране на огледалата. Считам това за най-безсмисленото нещо в моята кола. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, с добър тон може би не е проблем да коментираме чуждите постове. Аз нямам ел.прибиране на стъклата и ако съм паркирал на места, където е по-добре да се приберат, след като потегля е кофти като осъзная, че съм забравил да отворя дясното огледало :D

 

Иначе се замислих за моята – може би пръскалките на фаровете, или поне ако няма бутон в купето за изключването им. Сигурно има ситуации, в които искаш да пръснеш по тях, но в общия случай ги предпочитам изключени и съм им дръпнал предпазителя.

 

Другото, ако се счита за някаква екстра, е функцията Traffic Announcement на радиото. Не знам случай в бг, в който това да ми е било полезно :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от нищо не бих се отказал, но точно ел.прибиращите се огледала ми липсват, но се утешавам с това, че точно те са едно от малкото  слаби звена на Хондите.

Иначе си имам най-важните неща за мен, климатроник, кожен салон и подгрев на седалките.

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Pavel_Pavlov написа:

Е, с добър тон може би не е проблем да коментираме чуждите постове.

E да, имах предвид да не почне някой да обяснява на предишния колко яка екстра е тази, от която би се отказал и как е луд да избере точно това. Пръскалките може би са ми второто. 

 

Иначе всякакви допълнителни коментари може да са полезни и да се понаучи това-онова и за другите модели. Например аз веднага искам да питам колегата @Rakeem - на 8-ците изобщо ли няма прибиращи се, или са само на фейс-а, както при Акорд 7? Мисля че съм виждал такива, с прибрани "нагоре" така да се каже. Или бъркам модела.. 

 

Ред.: пръскалките са в комплект с ксенона.  :/ 

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има автоматични огледала, но са си опция, иначе и моите се прибират нагоре, но ръчно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика за дъжд. От общо 6-7 коли, част от които съм притежавал, друга съм карал за малко по-дълго време съм случил само на един датчик, който работеше адекватно спрямо моите разбирания. 

 

За съжаление не е този на Акорда. На старата ми кола дори отидох софтуерно да ми го изключат и си бях на степени. Направо се родих тогава. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскалките на фаровете е най голямата глупост. 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, ogi28b написа:

....Ред.: пръскалките са в комплект с ксенона.  :/ 

Грешиш - не е задължително да си с ксенон, за да имаш пръскалки.

Аз съм така и тези пръскалки са наистина супер ненужна "екстра".

Не ми се лежи под колата и не ми се разглобява, за да им дръпна кабелчето , иначе до сега да съм го направил хиляди пъти:).

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто дърпаш предпазителя от двигателния отсег – не е ли същия ефектът?

 

Иначе за сензора за дъжд – да. Аз го ползвам и съм доволен, но много често му регулирам чувствителността в движение.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези неща не използвам:

- подгрев на шофьорска седалка

- автоматични фарове

 

Мога да се оправя и без задна камера за паркиране.

Изключително ме дразнят предните парк сензори.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да избереш само едно от тях, което задължително отпада, а другите - не, кое ще е то? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сензора за дъжд, невероятна екстра. За мен последните 15км. преди  работното ми място има 10 тунела, колкото в цяла България. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да избера само едно, то това би било подгрева на шофьорска седалка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен са ненужни настройките за уведомления за ограничена скорост в подменюто на борда (за акорд  фейс 7-ма).

В моята няма,но в др. марки съм виждал и още една безсмислица,а именно копче за изключване на пасажерският еърбег.:confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям за уведомленията са скорост. Доста са досадни.

Не знам дали се води екстра, но за мен нещо като хладилна жабка е напълно безсмислено.

Иначе от по-големите екстри, със сигурност не бих взел кола с кожен салон при равни други условия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
22 minutes ago, JHM said:

За мен са ненужни настройките за уведомления за ограничена скорост в подменюто на борда (за акорд  фейс 7-ма).

В моята няма,но в др. марки съм виждал и още една безсмислица,а именно копче за изключване на пасажерският еърбег.:confused:

Пасажерския еърбег се изключва, ако возиш детско столче на предната седалка защото може да нанесе повече щети на детето при инцидент отколкото без него. Така че не е съвсем безполезен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, JHM написа:

В моята няма,но в др. марки съм виждал и още една безсмислица,а именно копче за изключване на пасажерският еърбег.:confused:

Предвидено е за случаите, когато возиш дете в столче.

images?q=tbn:ANd9GcRlFVmb-dPT7WXBuZHhVLZ

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автоматичните фарове. Никога не стоят на позиция Ауто и не бих платил допълнително за тая екстра.

Пръскалките на фаровете също са дразнещи и харчещи, но понякога вършат работа.

Прибиращите се огледала съм ползвал при нужда, а напомнянките за скорост се деактивират.

Подгревът на седалките ползвам рядко, понеже му трябват 3 минути, а аз за 5 пристигам. На извънградско е излишен (колкото и голям да е студът навън).

Шибедаха ползвам рядко (за да пускам пролетта в колата), макар че и обикновен люк би вършил работа.

Кожата е здрава и лесна за поддръжка, но фемилито не я тачи.

Автоматика и задната ел. врата обаче не си ги давам. Те това са екстри, другото са глезотии. :)

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста неща и като начало автоматичните фарове.Не ги държа на auto никога.Пръскалките за фаровете, сензор за дъжд, сензор за външна температура, ел.огледала заедно с подгрева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно тези, които не ползват подгрев на седалките и огледалата живепт на темп над нулата, въреки че за мен на кола с кожени седалки да не пуснеш подгрева си просиш проблеми с гърба и кръста след известно време. Аз много бих искал да имам подгрев на страничните огледала, но като цяло моята кола е доста оряана откъм екстри, което само ме радва, а пък не е и Хонда.

 

Иначе това, от което бих се отказал веднага е старт-стоп бутона за палене. Нито съм го искал, нито ми помага с нещо. Всъщност помага ми ключовете да стоят постоянно в джоба ми, към което май съм се пристрастил. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ceco_accord, @Mkilla, ако трябва да изберете само едно от нещата, които сте изброили, кое е то?

 

Мислих дали има смисъл в темата да се обсъжда и от какво не бих се отказал, но няма начин да се посочи само едно нещо и съм сигурен, че при всички е така. Не  бих се отказал нито от подгрев, нито от климатик, нито от автомат ако имам, нито от електрически стъкла.... и още неща има. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Takumi Fujiwara, зимата не ми се е налагало да ползвам този подгрев на огледалата.Винаги си се вижда добре.
ogi28b, просто няма да съжалявам ако няма някое от тези неща, не че бих ги махнал като не ги ползвам.Нека си стоят но за мен лично са неизползваеми.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, ogi28b написа:

@ceco_accord,ако трябва да изберете само едно от нещата, които сте изброили, кое е то?

Определено, Ауто-то на фаровете - писал съм го. Спрях да го ползвам веднага щом разбрах какво причинява на каращия след мен.

При навлизане в усоен участък (пътя минава през гора или голяма сянка от сграда), тая гад пали фаровете (което е ненужно) и задните габарити. Каращият отзад се стряска (освен ако не кара същото комби Акорд 7) и набива спирачки, а този след него може и да не реагира, понеже забавянето на този след мен е доста драматично на прав и спокоен участък. Същото става и при влизане в тунел. Там си има осветление, но разликата с дневната светлина е голяма иии ... Да, по закон в тунел се кара на фарове, но те трябва да се пускат преди навлизане в него, а Ауто-то няма как да реагира предварително. Да не говорим че паленето на фаровете гаси таблото и това също е непрактично и стряскащо денем.

Тая екстра е измислена от някой, който не кара кола - сигурно е маркетолог. :)

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само, че бих се отказал, а задължително бих махнал сензора за нивото на течност в чистачките и тези за налягането в гумите. Особено първото ми е голям дразнител, тъй като започва да сигнализира докато си има достатъчно течност, а най- не обичам да ми светят някакви лампи по таблото. А ако някой от сензорите за налягане в гумите е дал фиря или липсват, както ми е на допълнителните джанти, тогава не може да се изключи VSA, което за мен е глупост. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатроника, на момента го трампя за обикновен климатик който да прави каквото му казвам а не да ми разсъждава какво му се вижда на него. Най-досадното е, че по подразбиране винаги отива на авто и забравя всички настройки които съм си игра да му задавам :(

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно имаш някакъв проблем, колега, моят никога до сега не е правил друго освен, това което съм му задал.

Тоест, настроил съм си къде да духа, колко силно да духа и на каква температура, като само нея си регулирам, и винаги като запаля си почва с настройката, с която съм го загасил.

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък да имам проблем защото не ми харесва... Може ти да си имаш проблем че те кефи.... Или пък да е въпрос на вкус. 

Или да не правиш разлика между климатик и климатроник.

Климатика се настройва къде да духа, колко силно и каква температура. Климатроника само му казваш колко градуса искаш да се УСЕЩА, всичко останало си решава сам. Включително колко градуса реално да направи. Взема предвид темп отвън, датчик за слънце и тн. Обаче като пусне духалките на макс в очите е гадно. Като изгрее слънцето и свали рязко градусите с 2-3 пак не ме радва.... И винаги, задължително е включен климатик докато е на ауто.

Може да му дадеш и ръчно всички настройки, обаче не ги помни следващия път като го включиш.

Това пък с двузоновото е още по-голяма глупост. Като ъгъл за пикаещи и непикаещи в басейна.....

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Объркан 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, pln написа:

 

Това пък с двузоновото е още по-голяма глупост. Като ъгъл за пикаещи и непикаещи в басейна.....

Това е най-доброто, което съм срещал като мнение за тази измислица. Сложих една "лилава купа" в оценката за мнението ти заради това. @emod, моля да ме извиниш за това безсмислено мнение в темата, но нямаше как да не оценя това изказване. Абсолютно точно! 

 

(Един-единствен път на половинката ѝ бяха измръзнали ръцете и го пуснах на "двузоново", от нейната страна градуси на макс, за да си стопли ръцете на духалките, а от моята духаше с 24, да ми е комфортно, и така 5 минути. Никога друг път не съм го използвал)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Климатроника работи перфектно, технически проблеми няма. За 6 години си има течност колкото и когато беше в магазина. Всичко е по спецификации. Точно спецификациите и начина на работа не ми харесва, предпочитам обикновен климатик, по-удобно ми е да задавам сам настройките и не ми харесва компресора да се включва когато навън е "стайна" температура. Затова и писах мнение, тази екстра не ми е нужна. Барабар със всичките му функции, зони, и прочее изкуствен интелект. Само дето Бултрако не предлагаха по-ниско ниво на оборудване за това возило.

Не съм целил да развивам дискусия, само да отговоря на първоначалния въпрос.

  • Харесвам 2
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да избера само едно, бих се зачудил дали да е едно от тези двете -  подгряване на волана или пръскачаки на фаровете. Има и един куп други, които не използвам често, но да речем, че при дадени условия бих се възползвал от тях.

Редактирано от Nikky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че в моята англичанка си има всичко необходимо и няма нищо ненужно. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих се отказал от повдигане и сваляне на фаровете,никога не ми се е налагало да го ползвам .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако никой не се вози на задните седалки и багажникът никога не е ползван е разбираемо. Тя тази екстра не е за теб, а за колегите които срещаш нощем.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, ceco_accord написа:

Ако никой не се вози на задните седалки и багажникът никога не е ползван е разбираемо. Тя тази екстра не е за теб, а за колегите които срещаш нощем.

Ами товаря си ги, когато се налага, но до сега никой не ми е присвятквал, че го заслепявам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пресвяткането на другите не е средство за калибриране на фаровете. Не разчитай само на това, ами се поинтересувай как трябва да пада снопът светлина от фаровете и колко да ги регулираш нагоре/надолу при определен товар. Просто съвет, за безопасността и комфорта на другите водачи. Аз например пресвяткам само ако съм заслепен и наистина ми пречи. Не във всеки случай, когато ми е некомфортно, например при по-светло време, но отсрещния – с високи фарове.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 21.02.2019 г. at 20:14, ogi28b написа:

 Моля споделете мнение, без да коментирате мнението на другите.

 

Пак да напомня какво иска авторът на темата !!!

Чувствам се зле (наистина), като скривам постове, за създаването на които сте положили труд и в тях има принципно важни неща или добри съвети/идеи/гледни точки. Коментар, два... добре... но като гледам пак ще се заформи дискусия като предишната, дето я скрих.

А въпросът е простичък - от коя екстра бихте се отказали? От тази. Без коментар. Това е. Благодаря за отговора :).

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да си коментираме, без да се съобразяваме с желанието на автора? 

Все пак сме форум? :)

 

Виждам, че темата е в общи, но тя определено е за "ОФФ Топик", та може ли да има "офф-топик" в тема тип "офф-топик" ? :)

Редактирано от Чавдар K
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това да се посочи само едно нещо и да се избягват коментари е с цел да не се получи така: "Български форум: задаваш въпрос, всички ти обясняват колко си тъп." Например на някой подгряването на волана му се струва излишно. Да седна да му обяснявам колко е полезно в студеното време ли? Ми не го ползва човекът, знае за какво е, но с него, без него - все му е тая. Аз ако имам - никога не бих го махнал. 

 

В офф-топик-а на автофорум мисля, че е място за всички теми, които нямат общо с колите. Тази има и понеже не питам конкретно за Акорд, нито за Хонда - реших да я пусна в този раздел. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оги, не се сърди, но този форум е и малко за разтуха, а темата ти е нормално да предизвика дискусии. Иначе, за някои индивиди и мигачът е екстра, която не ползват. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата си е за този раздел. Голямата част от постовете са относими към Хонда, макар и без ясно посочване на автомобила, чиито екстри се коментират. Всеки е посочил какво кара в профила си.

 

преди 40 минути, Чавдар K написа:

А може ли да си коментираме, без да се съобразяваме с желанието на автора? 

Все пак сме форум? :)

 

А-а-ами-и... по-принцип... може разбира се, няма как да бъдете спрени (е има как, но да не изпадаме в крайности :D).

Най-близката препратка/отговор (по аналогия) към въпроса ти може да бъде намерена в т. 2.5. от Правилата на Форума, където пише (перефразирам), че отговорите и темите следва да бъдат изчерпателни и точни (разбирай по същество на темата), и е желателно да няма купища SPAM из форума и километри безсмислици.

 

преди 49 минути, Чавдар K написа:

та може ли да има "офф-топик" в тема тип "офф-топик" ? :)

Опазил ни Бог! Не мисля, че това е възможно, тъй като противоречи на законите за съществуването на Вселената. Ако се случи, Вселената ще колабира в един единствен миг и ние така и няма да разберем, че е възможно :D. М-да-а.

 

Поздрави и дано съм те развеселил, поне малко !

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...