Jump to content
Kissman

Как да подредя песните в адаптер за mp3?

Recommended Posts

Колеги,тези които ползвате разни допълнително слагани модули,адаптори за слушане на mp3,как да подредя песните така че да ги просвирва поред,а не разбъркано??Първо направих папки-CD01,CD02...и в тях за да не слагам подпапки сложих парчетата подредени по номера...примерно 5 албума.И то ги чете разбъркано,а не поред.Някакви идеи как да ги подредя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да кажеш точния модел на устройството, което чете файловете и как то е свързано с колата? 

 

Например при мен устройството е телефон с Андроид и плеър PowerAmp, свързан е с колата с обикновен AUX-адаптер. В PowerAmp имам пълна свобода най-вече заради графичния интерфейс. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.ebay.com/itm/Car-Digital-CD-Changer-USB-AUX-Mp3-Adapter-For-Honda-Accord-Civic-CRV-S2000-City/223276858226?_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20160908105057%26meid%3D32e025833ee84db39392c19cbeaf88d2%26pid%3D100675%26rk%3D1%26rkt%3D13%26sd%3D223276858226%26itm%3D223276858226&_trksid=p2481888.c100675.m4236&_trkparms=pageci%3Afc8c8139-34f1-11e9-b4d0-74dbd180e0ee|parentrq%3A0a3cd9f91690a9cae9044c91ffff78b6|iid%3A1

 

 

 

 

Това е адаптера,свързва се през AUX директно в CD чейнджъра,фабричния и може да свири с флашка и SD card и да се управлява от волана.Смяната на папките става с бутони 5 и 6 на радиото.

 

 

Редактирано от Kissman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Yatour. Там ги просвирва по дата на добавяне или на модифициране. За това използвам една програмка Attribute Changer и ги правя с еднакви дати, тогава вече ги пуска по азбучен ред. Може пред песента да си ги номерираш и ще ги пуска както искаш.

Като уточниш какъв ти е плейъра, тогава може и по-конкретно да ти отговори някой.

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В предната ти тема ти писах как трябва да са надписани.

 

Папките:

01

02....

 

Песните:

01

02

...

 

Повечето такива засместители са по този начин. Като номера на папката ти е диск-а все едно, а номерата на песните ти си ги нареждаш както искаш. Аз съм с ГРОМ и там е така, държи до 99 диска с по 99 песни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, h5rov написа:

Аз ползвам Yatour. Там ги просвирва по дата на добавяне или на модифициране. За това използвам една програмка Attribute Changer и ги правя с еднакви дати, тогава вече ги пуска по азбучен ред. Може пред песента да си ги номерираш и ще ги пуска както искаш.

Като уточниш какъв ти е плейъра, тогава може и по-конкретно да ти отговори някой.

 

Уточнил съм какъв е плеъра,по-горе в моя пост има линк на ebay откъдето съм го купил.Благодаря за програмата,ще я пробвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, atoma написа:

В предната ти тема ти писах как трябва да са надписани.

 

Папките:

01

02....

 

Песните:

01

02

...

 

Повечето такива засместители са по този начин. Като номера на папката ти е диск-а все едно, а номерата на песните ти си ги нареждаш както искаш. Аз съм с ГРОМ и там е така, държи до 99 диска с по 99 песни.

 

За папките става и с CDO1,CD02,CD03... нямам проблеми с това.Но песните вътре също съм ги номерирал с 01,02,03...и не ги чете подред.

Редактирано от Kissman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си натиснал Рандом или нещо такова имаше мисля да ти пуска различни песни не подред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, h5rov написа:

Аз ползвам Yatour. Там ги просвирва по дата на добавяне или на модифициране. За това използвам една програмка Attribute Changer и ги правя с еднакви дати, тогава вече ги пуска по азбучен ред. Може пред песента да си ги номерираш и ще ги пуска както искаш.

Като уточниш какъв ти е плейъра, тогава може и по-конкретно да ти отговори някой.

 

 

За съжаление тази програма не ми помогна,сложих на песните еднакви дати и нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, atoma написа:

Да не си натиснал Рандом или нещо такова имаше мисля да ти пуска различни песни не подред.

 

Къде е това Рандом?Аз незнам да има такъв бутон..На фабричния CD чейджър ли?Когато си пусна CD си свирят подред..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам и на компютъра с WinAmp пак не ги просвирва в реда на номерацията песните...нямам идея защо става така.:-(

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Kissman написа:

Като гледам и на компютъра с WinAmp пак не ги просвирва в реда на номерацията песните...нямам идея защо става така.:-(

 

Сложи нула пред номерата.

Примерно : 01,02,03..,06,..09

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Winamp-а е с графичен интерфейс и можеш да си ги подредиш по напълно произволен начин - по група, по име на песен, по албум, по година, дори по това какъв е обемът на потока на песента. Ако там не се получава, 100% е от потребителя. Но на това устройство в колата като няма възможност за настройки и като не се знае китаецът как е решил да става подреждането - много трудно ще го уцелиш. Може да е решил, че ще ги подрежда по обем, по дата, по информация от таг-овете... 

 

Защо не използваш телефона си за музика, толкова по-лесно и удобно е? Дори и стоковите плеъри на телефоните вършат добра работа. Сега ако искаш определена песен да чуеш, как ще я уцелиш коя от всичките е?

 

Пробва ли да пишеш на китаеца и да му зададеш въпроса за подреждането на песните? Той ако не знае, не знам кой. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е лесно и удобно от телефон да слушам музика,защото няма блутут този адаптер.Нарочно го взех такъв,не искам да ползвам блутут в колата за разговори.Иначе има кабел за свързване с телефон,пробвал съм го,работи,но всеки път като слизам от колата и се качвам трябва да го включвам и изключвам.

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеше да порвериш преди покупка. Дали телефонът ще ползва блуутуута за разговорите или не е настройка на телефона (за конкретното pair-нато блуутуут усртойство, поне на Андроид). Може да е вързан с блуутуут, но разговорите да си вървят съвсем нормално през слушалката на телефона или спийкърите.

 

Относно последователността на пускане на песните – винаги ли са в един и същи ред и ти просто не виждаш критерия, по който ги подрежда? Ако е така, просто извади файловете, с които тестваш в една папка и си направи един спредшийт, в който напиши имената на файловете в първата колона, поредния номер на възпроизвеждане от плеъра във втора колона и в останалите колони вкарай всичките други мета-данни, за които се сетиш. Започни от данните за файла като размер, дължина на песента и виж и тези, които са данни за самата песен – има полета като track number, име на албум, изпълнител и пр. Като попълниш цялата информация, виж каква е зависимостта между втората колонка (ред на възпроизвеждане) и другите след нея – поиграй си със сортирането.

 

Ако плеърът ги възпроизвежда винаги в един и същ ред, значи по всяка вероятност го прави по критерий, който можеш да намериш. Стига да имаш желание.

 

ПС: ако решиш, винаги можеш да поръчаш отделен блуутуут адаптор, като предложените в онази тема с име „притурка за блуутуут“ или нещо такова. Пъхаш го от едната страна в аукса на твоя адаптор, от другата – в USB-то, и забравяш, за кабели и други. Няма да ти работят обаче копчетата за смяна на песни – ще трябва да сменяш от телефона. Някои телефони имат screen gesture-s, които работят и при изключен екран. На мен това ми е достатъчно удобно когато телефона седи на стойката.

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям PS-а на колегата Павел Павлов. Това е най-доброто, което може да се направи, особено щом не искаш да говориш по блутуута. 

 

И първия абзац виж - дали да говориш по блутуута или само да слушаш музика е настройка от телефона. Има блутуут адаптери, които са само за слушане на музика и не поддържат разговори. 

 

Виж цялата тема, мисля, че ще извлечеш полза от нея. Поръчваш си едно такова, слагаш го и забравяш за случая. Стои си скрито, свързва се автоматично, а ако плеърът ти е хубав - и музиката стартира автоматично. 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...