Jump to content
galin_k

Проблем с ел. Стъкло и централно задна врата

Recommended Posts

Здравейте, имам два малки проблема но доста досадни, четох че има други колеги с такива та може да споделим опит:

1. Ел. Стъклото на шофьорскота врата при вдигане излиза от рамката си и не затваря плътно и при скорост нагоре от 50км/ч шуми и духа непроятно. Всеки път го приплъзвам с ръка за по плътно затваряне. За да сваля кората на врата трябва ли да се сваля пласмасовата капачка на огледалото? 

2. Задна дясна врата не се заключва с централното освен ручно всеки път. Опитах се да раздвижвам бутона но без успех. 

Някакви идеи? Знаете ли читав майстор който може да я погледне? 

 

Колата е в София, няколко пъти в годината и във Варна. 

Благодаря 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   За предната кора,  развиваш винтчетата  на ръкохватката за отваряне и  панела за управление на стъклата разкачаш буксата и вадиш кората -на щипки е. По лесно беше като се започне от доло.Като разкачиш  щипките повдигни я нагоре -влиза като в канал от към стъклото. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега,
Относно първия проблем имам нещо много подобно. Може би разликата при мен е в това, че за да спре да духа свалям една идея прозореца след като е бил качен до горе.
Това което аз забелязах, е че проблема ми не е в машинката или във врата. 
Първо я разглобих врата, става много лесно и след това прегледах машинката. Оказа се че прозореца дълго време е мачкал уплътнението което е излязло от канала в който е поставен. 
От дългото натискане на стъклото върху разместеното уплътнение, гумата му се е деформирала. 
Виж дали случайно проблема не е същия и при теб, и ако е така мисля да купя от ибей ново уплътнение и мога да ти пратя и на теб линк.
Малко съм занемарил този проблем, защото се научих да го изигравам с прозореца. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам тоз проблем при скорост шушне,леко почукване на бутона за сваляне и спира,дори и със ветробрани смених уплатнение от морга на цялата врата пак същото,решението е само едно казаха ми,че се сменят водачите със нови и проблема е решен,не ми е останало време и от други дребни проблеми по харвито,писаното от колегите е истина така се сваля кората на вратата ....ако някой знае колко струва водачите и е сменял нека сподели!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за интереса и отзовалите се. 

При мен проблемът мисля че са точно водачите, защото траекторията на стъклото след половината видимо се променя и понякога дори като стигне до горе автоматично слиза до долу, явно някъде се блъска и дава грешка.

Ще трябва да се отваря, много досадно но няма как. 

 

А някой разрешавал ли е проблема с незаключващата се задна врата? 

 

Да се сещате за някой майстор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз сега се боря с проблема със стъклото. Та, проблема сега, зимата е малко трудно да го решиш - боклуци, гняс и кал, се е набил в каналите на стъклото, всичко това образува "туткал" който залепва по ръба  на стъклото и заедно с "туткала" по улея(водача) и предната част зацепва и усуква стъклото.

Решението за зимата WD40, със сламката, за по прецизно, пръскаш в каналите, при свалено стъкло. 3-4 дена докато се омазнят нещата.

Лятото, обезмаслител, сваляне и пране.

За задната врата, най вероятно ти е изгоряло моторчето.

Редактирано от zmiata29

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...