Jump to content
Rakeem

Нетипичен шум

Recommended Posts

Здравейте, днес бях оставил двигателя да работи на празни обороти, че правех някои неща и ми трябваше ток, и в един момент дочух някакъв цъкащ звук идващ от двигателя, наподобяващ звука на часовник или реле, в такт с оборотите чуващ се доста осезаемо, и си викам край, клапани за реглаж, заслушах се по-внимателно и се оказа, че се чува най-отчетливо от дясната страна, между двигателя и дроселовата клапа, хайде пак филми, стъпков мотор за празните обороти, отидох и дадох газ, изчезна, след това пак се появи, викам си добре не са клапани, остава моторчето, пак дадох газ, пак изчезна и като се успокоиха оборотите пак се появи, загасих колата, след 5мин. пак я запалих и я оставих да работи, нищо, отново загасих и запалих, пак нищо, оставих я да работи 15м., нищо! 

Някой идея каква може да е причината за този звук, който се появи от нищото и след това безследно изчезна и има ли повод за притеснение. 

 

Искам и да споделя за още един странен шум, който се появи вътре в купете, в предната част между таблото и прозореца, проявяващ се при по-големи неравности, оказа се, че причинителят е пластмасата от външната страна при чистачките, която контактува с прозореца, навира се мръсотия между нея и прозореца и започва да скърца, нациках със силиконов спрей и всичко се оправи, буквално ме влудяваше два дена, докато установя от къде идва, така че ако на някой му скърца нещо в таблото да си провери дали не е от там, като раздвижи с ръка тази пластмаса, преди да си е разглобил таблото.

Редактирано от Rakeem
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да има връзка с пластмасата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно там, зад волана, някъде отпред и над скоростомера, от няколко дни ме побърква, това скърцане. Не мога да го локализирам, както и да го търся.
Ей, цялото табло пръсках, но ефект-0. Благодаря на колегата за идеята, още сега ще пробвам.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, dandilov написа:

А може ли да има връзка с пластмасата?

Не, изключено. Звукът наподобяваше това след 40сек.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих до моя майстор, обясних му за въпросния шум/цъкане и без много да му мисли ми изнесе една лекция, какво, как, защо и кога се случва това напълно нормално явление наречено: клапан за вентилацията на резервоара. Мислех да го сменям, майсторчето, по съвет на един колега, защото нищо не разбирал, но хайде следващия път. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 17.02.2019 г. at 8:17, Legal написа:

Точно там, зад волана, някъде отпред и над скоростомера, от няколко дни ме побърква, това скърцане. Не мога да го локализирам, както и да го търся.
Ей, цялото табло пръсках, но ефект-0. Благодаря на колегата за идеята, още сега ще пробвам.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
 

Какво се случва, колега, оправиха ли се нещата при теб?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, не се оправи. Скърцнето е типично, някъде отпред, само на едно място, но не мога да локализирам, точно къде. Пръсках цялото табло, но, явно не нацелвам правилното място.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tъй като говориш за табло, не знам дали правилно си ме разбрал, става дума за тази пластмаса. 

maxresdefault_LI.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е казуса при теб. Аз и там напръсках, но...уви. Все още, си поскръцва, при шофиране по неравност.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с ръка да я раздвижиш, точно там дето контактува с прозореца, за да видиш дали скърца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...