Jump to content
Петър Киров

Някакъв звуков сигнал...

Recommended Posts

Здравейте, колеги. От няколко месеца съм собственик на Honda CR-V 2006 г 2.2 CTDI и още не съм наясно напълно с всичко по колата. Миналия месец пътувах малко и на няколко пъти се включи някакъв звуков сигнал, като до днес не се бе появявал повече. Днес ходих до вилата и като потеглих след малко колата издаде някакъв звуков сигнал - късо пищене....три къси сигнала три пъти общо....Звука се чува откъм радиото, като е съпроводен от мигане на надпис TP на дисплея на радиото - този надпис си го има постоянно, но не мига през другото време. Признавам, че може да е индиянски въпрос, но какво означава това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам става дума за това:

Цитат

TP (Traffic Program) е функция на RDS която позволява автомобилното ви радио автоматично да премине на радио програма, която в момента излъчва актуална информация за трафика. Всичко това при условие, че радиопрограмата го прави. ТМС (Traffic Message Channel) също анонсира информация за пътната обстановка, но се ползва повече в навигационните (GPS) системи, когато по зададени критерии трябва да стигнете до определено място, като целта в повечето случаи е коригиране на маршрута на движение с цел избягване на задръствания.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 18.02.2019 г. at 16:15, plambeto написа:

Предполагам става дума за това:

 

 Четох и аз за такова нещо, но какъв е смисъла при мен да я има и да издава звуков сигнал, при положение, че не мога да се възползвам от тази информация? Има ли вариант да я изключа, че аз не намирам от бутоните как ще стане, освен ако не е комбинация от няколко или задържане на някой бутон? Имам книжка на колата, но е на италиански, а там хич ма няма....някой ако може да ми даде линк към инструкция, но на английски, ще съм му много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А радиото кой модел е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 21.02.2019 г. at 8:56, plambeto написа:

А радиото кой модел е?

 

Като на снимката е (снимката не е моя, но е същото)...

 

maxresdefault.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...