Jump to content
natanasov

Смяна на оригиналното радио

Recommended Posts

Здравейте,

Оригиналното радио взе да се разпада, падат му бутончетата за звук, за търсене, а и касетофона си е антична техника.

Тръгнах да го вадя днес, с цел да го сменям, но не виждам как. Трябва да се махне централното табло ли?

Ако някой го е сменял моля да пише.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да трябва да се отчекне цялата сребърна околожка. Има две рапидки отдолу които трябва да развиеш и после дърпане на пластмасата(внимателно хамалски).

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,

Махането с две плоски отвертки на конзолата се оказа лесно. Развих и по горните рапидки на реда където е часовника за да извадя радиото по лесно. Като цяло 5мин работа. Само дето буксата за касетофона не е стандартна ISO мъжка букса за касетофон а някакъв стандарт на Хонда. Днес ще се разходя до някой магазин да видя дали има преходна букса или направо ще режа кабелите и ще сложа нова букса.

 

Honda radio 1.PNG

Honda radio.PNG

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

www.ebay.co.uk/itm/Honda-CR-V-Car-Stereo-Radio-ISO-Wiring-Harness-Adaptor-Loom-Cable-/371975809585?hash=item569b7c6a31

Ето това ти трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Тази.

Елимекс и Радимекс също имат магазини в Търново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преходници са за веки веков ...  кога си на зор цената няма значение....при мен не е така защото не ми се плащаше доставка от София,и без това исках майстор да провери връзките направо присадихме евро букса!

Редактирано от emulsia
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък моя съвет е да се реже .Всеки един преходник влошава качеството и намаля мощността...

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и направих, срязах че не ми се чакаше 10 дена за букса за Хонда. По добре звучи новото радио, взех си и една антена с електрически усилвател, да видим дали ще подобри сигнала на село. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 21 часа, natanasov написа:

Така и направих, срязах че не ми се чакаше 10 дена за букса за Хонда. По добре звучи новото радио, взех си и една антена с електрически усилвател, да видим дали ще подобри сигнала на село. 

Купвах и аз антенен усливател,само парите си дадох обхват клони към нула освен христо ботев и хоризонт,тука е така в Лом ......решение на проблема от AUX вход си вързвам телефона и слушам радио на воля,като ми писне флашка със песни по избор също е супер!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой махал ли е часовника и да сложи направо 2 дин радио с тъч дисплей, смисъл дали ще има място и дали ще е проблем като се махне часовника?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.12.2020 г. at 10:45, tison написа:

Някой махал ли е часовника и да сложи направо 2 дин радио с тъч дисплей, смисъл дали ще има място и дали ще е проблем като се махне часовника?

 

Да, аз съм с 2-дин Pioneer от 8 години вече.

Още като купих колата, на момента махнах оригиналното радио и тази пластмаса с часовника и сложих Pioneer.

Мисля, че се хващаше с болтчета за рамката в таблото. 

 

Работи супер, макар че е вече над 12-годишно. 

Куча марка се оказа този Pioneer.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да не отварям нова тема , ще ви питам тука .

Горд собственик съм от около месец на H-RV нов внос италианка , всичко му е точно за сега с изключение че дадох 900лв за обслужването му и подмяна на каквото беше необходимо , но да не се отклонявам. Та пристигна с някакво старо изтърбушено радио , въпросът ми е мога ли да го заменя с това от тази обява , на която пише , че радиото е свалено от C-RV , но продавачът ми твърди , че би трябвало да стане и за H-RV , някой тук да е наясно дали би било съвместимо?

 

https://www.olx.bg/ad/originalno-radio-cd-za-honda-CID360-ID8ndtV.html

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Здравей колега, със здраве да си я караш!

 Би трябвало  да няма проблем с това от линка. Аз моето го подарих на комшия със Сивик.Не зная,дали си заслужава сумата за такова радио. Ще можеш да използваш само cd  и радио станции. Наблюдението. ми от оригиналното и това с което съм сега . Тунера на оригиналното е по добър,но качеството на възпроизвеждане е по добро в пъти при новото. Ако се насочиш към оригиналното, понякога иска код след разкачане. Прегледай имаш ли и задни говорители

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и благодаря за отговора ! За това с линка нещо не те разбрах какво точно имаш в предвид? А иначе няма ли да мога да ползвам aux входа за музика от телефон ? То това ми трябва основно , и гледам че има бутон на радиото на който е отбелязано "AUX" , но пък реално такъв вход никъде не виждам , т.е. как се ползва ? За задни говорители имам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    За от телефона - не зная дали ще възпроизвежда. Комшията знам ,че му включи  cd changer . Аз не бих взел такова. До 100 лв има с usb и aux изходи, дори и маркови 🙂 Моето го смених с 1 дин втора употреба ,възпроизвежда и двд. Въззал съм и камера към него.(мисля че съм го снимал в темата  камера задно виждане)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...