Jump to content
tanas4o_

Honda Fit - VIN номер ...... и още нещо

Recommended Posts

Здравейте,

 

някой кара ли Honda Fit?

 

Опитвам се да намеря инфо за следната кола:

 

Fit, 1.4 i-vtec, 2012 година е регистрирана за първи път, внос от Япония, мотор L13A, CVT кутия

 

Възникнаха следните въпроси:

1) Опитах да видя VIN номера и по него да търся инфо, но зад капачето в моторния отсек с надпис Frame Number ударих греда, там пише само GE61532534, а не обичайните 17 цифри.... Съответно и на всички места където пробвах да го въведа ми изписва Incorrect VIN.... .  Някой има ли идея как да се допълнят липсващите цифри и въобще може ли да се стигне до пълен 17 цифрен номер?

 

2) Мотора е L13A, който е същия който се слага и на Jazz, нали? Стори ми се странен надписа i-vtec на мотора;

 

 

Поздрави

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е странен ВИН номера, на колите за японския пазар ВИНа е с 10 знака. Всичко е 1:1 с джаза + някой екстри, които са си за японския пазар само. Какво инфо ти трябва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, всичко е идентично с Джаза, включително и тънките моменти, свещи, ЕГР и магистралите към него и т.н.

 

Всъщност става въпрос за колите на двама приятели, които живеят в Малта. Искаше ми се да им помогна с парт номера на консумативи (свещи, бубини и т.н.), както и препоръчителни интервали за поддръжка и разни други неща. Например и на двете коли антифриза е зелен на цвят, а не обичайния син на Honda Type 2 coolant.  Естествено, може да е сменян, но едва ли...

И двамата нямат user / service manual, както и никаква история на колите.

В такъв случай, някой би ли споделил VIN на Джаз 2, за да могат да се ориентират по него?

Поздрави

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Редактирано от klaas

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук е цялата информация за тази FIT:

https://honda.epc-data.com/fit/dba-ge6/

Само избери точния пакет оборудване.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със европейски VIN няма да ти се получат нещата, по-добре пробвай това, което е дал dandilov.

 

п.п. Във Англия също уважаваме JDM-ките, но не до такава степен, както в Малта. В Малта станях разноглед миналото лято, JDM-ка до JDM-ка. Местните търговци би трябвало да са наясно, как и от къде да поръчват части.

Имах 2бр CR-V, 1-ва ген JDM. Не съм имал проблем с консумативите - сп. дискове, накладки, водна помпа, ангренажен ремък, преден лагер на главината. Друго, което съм сменявал е изпускателна система и предна полуоска. Голяма греда, не стават от европейско CR-V. Наложи се да преправям всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за споделената информация!!!

 

Ще е много полезна на момчетата !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...