Jump to content
JunkieXL

Покупка на CRV автомат

Recommended Posts

Здравейте харесах един екземпляр автомат бензин 2009. По информация обслужван в Бултрако на 190 000 км. 

За какво да внимавам при оглед или да се доверя на сервизната история изцяло

ето и линка

https://m.mobile.bg/details/21549958916284607

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих внимавал доста на тази ниска цена, човека подарък ти прави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще съм благодарен да споделите вашите мнения за конкретния модел или ако има нещо което Ви се струва притеснително

Досега не съм карал бензин и затова питам. Иначе ако беше дизел знам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Радо82 написа:

Аз бих внимавал доста на тази ниска цена, човека подарък ти прави

И мен това ме притеснява. Доста ниска цена за такъв модел. Затова питам какво да гледам или къде. Защото да е заведа в Бултрако при положение че имала сервизна история незнам дали е удачно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола ако е е читава може да се продаде с 5 Бона отгоре.

И аз карам само дизели, нека някой друг колега изкаже мнение.

Редактирано от Радо82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 та ген на цената на 2ра но това което виждам без нито една екстра освен климатроник и велур салон.Трябва наистина много да внимаваш наистина супер ниска цена може би има защо,или си ударил шестица,едва ли .Всички перфектни на снимка няма сниман двигателя мисля че има изненади на място пиши  след огледа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата си е нормална и на снимките изглежда прилично. Може да е градушкова или удряна , но това на място го гледай.

Отиваш, гледаш, проверяваш я в Бултрако  щом е била от там  и скачаш ако ти хареса и ако не те изпреварят:).

 

п.п. Ако е ниска цената - има нещо нередно, ако е висока - много скъпа. Абе няма угодия:).  

п.п.п. Ако и има нещо , с разликата от 5 бона по ниска цена, ще я направиш кукла.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
4 minutes ago, Emicha said:

п.п.п. Ако и има нещо , с разликата от 5 бона по ниска цена, ще я направиш кукла.

Това много хора го пренебрегват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, 5 Бона и квото да и има ще го оправиш и ще ти останат, само купето да не е усукано всичко друго се оправя сменя, тъй че утре тичай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не вижда че тази кола е обран кон разликат между моята1ген и тази е климатроника,моята има и сложен темпомат.От тази отсъстват всички екстри на събратята и от 3 ген.

Ето може да сравни колегат какво губи https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=3&slink=9tibn1&f1=1

Даваш 12 бона а тя с екстрите на Голф3 за 3хил.

Добре да гледа колегата мисля че първоначалната радост после бързо ще отмине,след закупуването на висока тенекия с радио и климатроник.

Редактирано от CARPERA
  • Благодаря 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията. Утре ще се чуя с собственика. Нз дали ще имам възможност да отида до Сф утре. Но ще се чуя и ще видя евентуално в петък да е видя ако не е късно. Ако р късно не ми е било писано ;)

има още една на която съм хвърлил око ама е дизел

ето и нея

https://m.mobile.bg/details/21547815625491590

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, CARPERA написа:

Никой ли не вижда че тази кола е обран кон разликат между моята1ген и тази е климатроника,моята има и сложен темпомат.От тази отсъстват всички екстри на събратята и от 3 ген.

Ето може да сравни колегат какво губи https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=3&slink=9tibn1&f1=1

Даваш 12 бона а тя с екстрите на Голф3 за 3хил.

Добре да гледа колегата мисля че първоначалната радост после бързо ще отмине,след закупуването на висока тенекия с радио и климатроник.

Незнам какво ниво на оборудване е. Но мисля че има ксенон и парктроник (нищо че не ги виждам де ;) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, мани го колегата където ти сравнява неговата единичка, (с допълнително монтиран темпомат) с "обрания кон" тройка:).

Ти поне ще си имаш, фабричен круиз контрол, който той няма:D.

 

  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По снимките не личи да има разминавания в цвета на боята или следи от градушка. До колкото виждам и броните пасват идеално. 

Но това допълнително ще го видя. Може пак всичко да си е наред. 

А какво трябва да се смени след 200к? Верига? Светщи? Помпи? Или това си зависи от състоянието им след оглед в сервиза

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа.... на този въпрос, веднага ще получиш всички необходими указания, насоки, препоръки и т.н. , от колегата с единичката :D.

 

Само я купи и гледай кво става....:lol:

  • Харесвам 2
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, JunkieXL написа:

Незнам какво ниво на оборудване е. Но мисля че има ксенон и парктроник (нищо че не ги виждам де ;) )

И двете отсъстват, ако има ксенон ще има и пръскалки, а двата предни датчика на парктроника липсват, някъде бях чел че по орязаните версии нямат и климатроник а само климатик (но за това не съм сигурен дали е вярно) но пък е със 18-ките джанти :)

Редактирано от Радо82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да ви минава през ум, че цената не е вярна? Евентуално...На мен нещо не ми се връзва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Quote

Ааааа.... на този въпрос, веднага ще получиш всички необходими указания, насоки, препоръки и т.н. , от колегата с единичката .

 

Само я купи и гледай кво става....

Старая се да помагам.Докато на колегата му трябва официална покана специално да него евентуално да сподели нещо с нас.Трябва също да е написана на високо литератулно ниво да не накарниш неговите устои,незнам изобщо как се е наканил да пише нещо по темата.

 

Ще изчакаме да видим какво ще намери на място колегата, когато ти хареса на външен вид разгледай всички екстри упоменати дали ги има,виж дали работят и още веднъж си помисли дали ти се дават 12хил за висока тенекия с радио.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
9 hours ago, JunkieXL said:

Благодаря за мненията. Утре ще се чуя с собственика. Нз дали ще имам възможност да отида до Сф утре. Но ще се чуя и ще видя евентуално в петък да е видя ако не е късно. Ако р късно не ми е било писано ;)

има още една на която съм хвърлил око ама е дизел

ето и нея

https://m.mobile.bg/details/21547815625491590

Бягай от "католичката", вчера я качвах на подемник и е с удар и смлян интеркулер и още куп дивотии... 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Quote

п.п. Ако е ниска цената - има нещо нередно, ако е висока - много скъпа. Абе няма угодия.  

п.п.п. Ако и има нещо , с разликата от 5 бона по ниска цена, ще я направиш кукла. 

 

Моля те повтори го това за колегатите написали и подкрепили това мнение,явно мислят че колите се подаряват на минимални цени,и с 5 бона ще станат кукли.:D

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

На автомата му е прекалено ниска цената.Вероятно има проблем,и най вероятно сериозен.Двигател,кутия или по лошо - геометрия от удар...за двигателя и кутията ще трябват най вероятно няколко хиляди лв.,а за геометрията няма оправия. Никой не прави подаръци.Ако имаш желание прочети темата "Автоматична кутия или вътрешни карета" тяе малко по назад.При мен се оказа хидротрансфоматора на около 180 000 км.Ако имаш познат който кара същия автомат или някой колега да я пробва,ако неси карал този автомат трудно ще разбереш нещо..е разбира се ако не е в много окаяно състояние...за двигателя са си стандартни неща....износване/което е малко вероятно на тези километри/..

Надявам се да съм полезен на колегата.

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за мненията. Много са ми полезни. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче забелязвате ли как бързо се обръща тенденцията, до преди няколко години дизелите бяха по-скъпи, сега бензините, не ги искат хората вече тия печки. Иначе црв-то е много добра количка чисто технически, но кожата на вратите и подлакатниците се протрива за норматив и някои други елементи, така че това не трябва да е водещ фактор, защото и лесно се подменят, при тойота е същата работа със скорстния лост и волана, особено ако се кара основно градско, където прекарваме повече време в колата за по-малко изминато разстояние и същевременно въртим повече геврека и ръчкаме скоростите, то за това колите карани основно градско в София за по-малко километри се амортизират много повече, че и рейки им заминават.

Според мен най-добре да се търси кола нов внос със сервизна история, а не кола купувана и карана в България, първо заради разбитите пътища, второ заради компромисите в подръжката, като си купиш нова кола и плащаш по 5-600лв. на месец ще гледаш максимално да протакаш посещенията в сервиза, дето допълнително ти свалят кожата, българина не е толко богат, за колкото се мисли.

Редактирано от Rakeem
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече мога да дам инфор за автомата. 

Цената му е такава защото това е държавен автомобил и това е цена на оценител. Като покупката му става с наддаване. Автомобила е с парктроник, двузонов климатроник, зимни и летни гуми. Няма удари. Карана е от директор на институцията с шофьор. 

Сега вече ми изглежда реално. Търга не е с наддаване а с даване на цена и най-високата печели. 

;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти колко даде, да не ти я отмъкне из под носа, някой наш човек ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, JunkieXL написа:

 

Цената му е такава защото това е държавен автомобил и това е цена на оценител.

 Това е интересно.При това положение ако автомобила е читав и го искаш ти пожелавам успех .Не ти пречи да си пуснеш цената,която си склонен да дадеш, а ако спечелиш -супер.Важно уточнение е,че шофьора е бил само един, че инак общите фирмени коли са...всеки кара на макс и никой не го е грижа за поддръжка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това е бил автомобила на директора и се е карал от шофьор (едва ли е карал като луд)

човека каза че била обявена и още някаде където се качват задължително тези обяви но не разбрах къде по-точно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май никой не прочети пост 19 на колегата nik4o77.

Май всеки чете каквото си иска.

Моля те колега повтори им какво си видял при огледа на колата. 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, CARPERA написа:

Май никой не прочети пост 19 на колегата nik4o77.

Май всеки чете каквото си иска.

Моля те колега повтори им какво си видял при огледа на колата. 

Пост 19 е за друга кола която струва 16000

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, CARPERA написа:

Май никой не прочети пост 19 на колегата nik4o77.

Май всеки чете каквото си иска.

Моля те колега повтори им какво си видял при огледа на колата. 

Колегата говори за црв-то от Пловдив . Ето този https://m.mobile.bg/details/21547815625491590

Писали сме едновременно с колегата. Но все пак е хубаво никчо да даде повече информация, тъй като в обявата не пише, че има проблеми, тоест какво е казал продавача по въпроса! 

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката  е моя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, JunkieXL написа:

...... Търга не е с наддаване а с даване на цена и най-високата печели. 

;)

Обикновено, това са така наречените вътрешни търгове и предполагам, ако някой служител на фирмата си я е заплюл, колкото и да дадеш тя ще отиде при него.

Ама пробвай , нищо не се знае - може и да имаш късмет.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, Emicha написа:

Обикновено, това са така наречените вътрешни търгове и предполагам, ако някой служител на фирмата си я е заплюл, колкото и да дадеш тя ще отиде при него.

Ама пробвай , нищо не се знае - може и да имаш късмет.

Точно.Защото ще изтече информация по посока на вътрешният и ще го надскочи с едно левче.Единственият шанс е колегата да разбере кога е крайният срок до последната секунда и тогава на място да даде писмена оферта,буквално на края и да си вземе входящият номер заверен с час и дата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, Митко Йотов написа:

Точно.Защото ще изтече информация по посока на вътрешният и ще го надскочи с едно левче.Единственият шанс е колегата да разбере кога е крайният срок до последната секунда и тогава на място да даде писмена оферта,буквално на края и да си вземе входящият номер заверен с час и дата.

Зависи кой я продава.Ако е ЧСИ или кредитор ще гледа да вземе най-добрата цена ,ясно защо. Така,че там има шанс.

Ако просто фирмата си обновява автопарка там най-вероятно ще се случи сценария описан от теб.

Но колегата не е уточнил подробности.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ЧСИ това е държавно предприятие, което след подмяна на служебен автомобил няма право да продаде стария си ако не е обявил търг за него. Търга не е с наддаване а просто се дава цена отварят се цените и който е дал най-висока взима автомобила. Просто трябва да мине през търг за да няма измами и нагласени неща при държавните предпрития (за да не си го купи директора на 0 лв така да кажем)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано отварят пликовете накрая, за да няма изтичане на инфо.Ти реши ли дали ще наддаваш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си намеря път към СФ да. Иначе едва ли ще отида специално

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...