Jump to content
vuryss

Интервали на обслужване

Recommended Posts

Имам ELM и на него не съм виждал да показва температура на маслото, само на антифриза.

Може би някой колега с HDS ще може да каже.

Да.Ако може да се види значи има датчик който е свързан с ЕКУ то и почти всички тези коли си смятат кога е ред за смяна на маслото.

Edited by Митко Йотов

Не знам какво смятат, ама 3 масла и пускам вече и никога не е ревала че иска нулиране или да ми казва че е време да го сменям. 

Нищо не смятат. Просто отброяват 8000 км по километража и то само, ако си го нулирал след като си сменил маслото.

Човекът каза, че интервалът му намалял наполовина до смяната, така че явно в неговия случай има някакъв алгоритъм. Сигурно има и такива, които само засичат километри.

• Like 1

Преди 4 часа, Takumi Fujiwara написа:

Нищо не смятат. Просто отброяват 8000 км по километража и то само, ако си го нулирал след като си сменил маслото.

Напротив, смятат и още как. И аз мислех, че само броят километри, но се оказва, че не е само това. 

Преди 18 часа, hahy написа:

Не знам какво смятат, ама 3 масла и пускам вече и никога не е ревала че иска нулиране или да ми казва че е време да го сменям. 

Може би който сменява маслото нулира брояча, а не ти е ревала защото го сменяваш само на 8 хиляди. Моята започва да реве със съобщение "Service due soon" когато останат 1500км до смяна, т.е. към 10хил.км в моя случай. 

• Upvote 1

Здравейте колеги 

А на колко хиляди трябва да се сменя водна попма ?

2.0 156 кс. 

Ако някой знае да сподели и при дизела , че магарето вече е на 282 000 и не е сменяна.

Принципно при смяна на ангренажа е добре и нея да смениш

Е то и двете нямат проблеми с веригите само при 2.4 201кс  трябва между 150 и 200 000 да се смени веригата , че двата вала и двойния V-Tec много я тормозят.

Ми то и с водна помпа не съм чувал да имат проблем :) Според мен може да се смени при друга интервенция в „района“.