Jump to content
JunkieXL

Покупка на акорд 8 ген съвет

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Честита нова кола!!! Кара ли я лично?

Няма такава опция. Също така,габаритете адвам се виждат през нощта,а какво остава за през деня... :D 

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, със здраве да си я караш и масло и консумативи се сменят веднага след като я вземеш, закон номер 1! 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, JunkieXL написа:

Капарирах автомобила. 

Този от Tod-62 ли?Щях да ти пиша,че съм разговарял няколко пъти с него и ми направи доста добро впечатление за коректност и отговори на всички мои въпроси,някои от които свързани и с тъмните страни на бизнеса с автомобили и километражи. Мисля,че всичко което ти е казал,ще се убедиш сам. Доста хонди вкарва и са му слабост.:thumbs1:

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Rakeem написа:

Честито, със здраве да си я караш и масло и консумативи се сменят веднага след като я вземеш, закон номер 1! 

Благодаря, реално маслото още е ок. Но може би ще го сменя. В момента е сменено с 5w30. Нз по книжка с какво масло трябва да е но ще проверя. Мисля че или с 5w30 или 5w40

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, JHM написа:

Този от Tod-62 ли?Щях да ти пиша,че съм разговарял няколко пъти с него и ми направи доста добро впечатление за коректност и отговори на всички мои въпроси,някои от които свързани и с тъмните страни на бизнеса с автомобили и километражи. Мисля,че всичко което ти е казал,ще се убедиш сам. Доста хонди вкарва и са му слабост.:thumbs1:

Да. И аз го знам като много коректен. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, BOKLUK_CHOVEK написа:

Честита нова кола!!! Кара ли я лично?

Няма такава опция. Също така,габаритете адвам се виждат през нощта,а какво остава за през деня... :D 

Да карах е много добре се държи и бих казал че за мен ускорява добре. 

А за габаритите те не ми трябват да осветяват а да са като дневни светлини. Но щом казвате че няма опция ще го мисля в последствие. 

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако гараш на габарити „като дневни“, през деня ще си като без светлини и ще те спират катаджиите. Иначе животът на едно масло е различни километри или часове работа, но във всички случаи не повече от година в двигателя. Твоето, по думите на продавача, е на повече, така че няма какво да го мислиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Pavel_Pavlov написа:

Ако гараш на габарити „като дневни“, през деня ще си като без светлини и ще те спират катаджиите. Иначе животът на едно масло е различни километри или часове работа, но във всички случаи не повече от година в двигателя. Твоето, по думите на продавача, е на повече, така че няма какво да го мислиш.

Да. Знам но човек от Хонда ми потвърди също, че щом е под км-ите и под 2 години (което било по сервизни изисквания) не било проблем. Аз лично ще го сменя с 5w40 което е за нашия климат възможно най-скоро. 

Благодаря за съветите. Скоро ще кача и някоя снимка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, JunkieXL написа:

Да карах е много добре се държи и бих казал че за мен ускорява добре. 

А за габаритите те не ми трябват да осветяват а да са като дневни светлини. Но щом казвате че няма опция ще го мисля в последствие. 

Да,много добре се държи.

ХЕПИ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой с този двигател може ли да сподели с какво масло да го карам. Защото в Бултрако сменят с 5w20,5w30,5w40. А по книжка мисля че този двигател е с 0w20?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Митко Йотов написа:

 

Да тук видях че по док е 0w20 или 5w20. А каква е разликата и кое е по-добрия избор 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Като вземеш колата възможно най-скоро смени маслото на двигателя и скоростите. На предишен собственик не се вярва.  Не се доверявай за това и на сервизната история,защото не знаеш от смяната на маслото колко е доливано и с какво масло е доливано (ако е доливано,ама ти няма как да знаеш,нали?)

След смяната на тези 2 масла може да покараш и посъбереш пари и смени антифриза,спирачната и хидравличната течност. Ще олекнеш с 300-400(общо за всичко) ,но ще спиш спокоино. Не прави икономия с тези неща. А маслото за скоростите - само оригинално.

На моята кочинка и смених маслото на двигателя в деня в който я купих.Минах през пурвия магазин за авто неща ,купих 5W30 и филтър и отидох в най-близкия сервиз в които ми го смениха за 30 мин и 10лв

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK
  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой кара ли с 0w20 или с 5w20?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, много хора. Но насочи въпросите си към посочената тема най-добре. Още по-добре потърси въпросите си и питай, ако не успееш да намериш отговори.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, BOKLUK_CHOVEK написа:

Като вземеш колата възможно най-скоро смени маслото на двигателя и скоростите. На предишен собственик не се вярва.  Не се доверявай за това и на сервизната история,защото не знаеш от смяната на маслото колко е доливано и с какво масло е доливано (ако е доливано,ама ти няма как да знаеш,нали?)

След смяната на тези 2 масла може да покараш и посъбереш пари и смени антифриза,спирачната и хидравличната течност. Ще олекнеш с 300-400(общо за всичко) ,но ще спиш спокоино. Не прави икономия с тези неща. А маслото за скоростите - само оригинално.

На моята кочинка и смених маслото на двигателя в деня в който я купих.Минах през пурвия магазин за авто неща ,купих 5W30 и филтър и отидох в най-близкия сервиз в които ми го смениха за 30 мин и 10лв

 

+1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, Pavel_Pavlov написа:

Да, много хора. Но насочи въпросите си към посочената тема най-добре. Още по-добре потърси въпросите си и питай, ако не успееш да намериш отговори.

Точно!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.03.2019 г. at 11:07, BOKLUK_CHOVEK написа:

...Нова решетка е 200+лв,само лайсна не се продава...

 

Продава се лайсната. По спомен Бултрако я бяха изписали към 150 лв, но не помня, че беше преди 3 год. По каско ми дадоха чисто нова, оригинална, защото ме бяха ударили пред блока и въпростната лайсна беше със счупени държачи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 17 часа, JunkieXL написа:

А някой кара ли с 0w20 или с 5w20?

 

Аз съм с R20 и карам с Ravenol ECS EcoSynth SAE 0W-20 и съм доволен.

Поръчвам от общите поръчки.

Нямам разход на масло, но и много рядко карам във високите обороти.

При смяна ми трябват 3.7-3.8л.

Правил съм и капкови тестове в темата за маслата. Може да погледнеш как се представя.

 

Редактирано от romborak
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.03.2019 г. at 19:07, JunkieXL написа:

А относно нивата на оборудване. Някой знае ли какви са или може да са много различни. 

кола от автокъща не купувай,гаранции ТЮФ и тем подобни подлъгващи съблазнителни добавки да не те впечатляват,защото ТЮФА от автокъщите си го взимат без да гледат колата с връзки,затова само от човек с доказани фактури за ремонти и подръжка ;) Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По на горе ако си пропуснал,колата е капарирана.:)Само снимки чакаме!:punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а защо в Хонда сменят маслото с 5w30 или 5w40!

Днес така ми казаха на две места за този двигател. А като им кажа за 0w20 казват че може ама другите били по-добре. 

За сега още незнам дали да го сменя с 0w20 или да ги послушам за 5w40.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега толкова въпроси разнищихме тук относно избора ти,което е радващо:).Ако трябва и за маслото да се изказваме,в предвид изписаното в темата за маслата, направо се отказвам.:D:)

Наливай най доброто според теб и карай много безаварийни километри!

Поздрави!

  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си и благодаря. Ще го мисля в последствие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или просто прочети в 3те части на темата. Вътре има отговор на всичките ти маслени въпроси досега, както и различни гледни точки.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красавица.. със здраве да си я караш :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един допълнителен въпрос - не съм обърнал внимание че крушкта на късите светлини (на левия фар) е изгоряла. Колата не е с ксенон с халогенни крушки е. Някой знае ли как сме подменя. Звънях на един майстор (който обаче ми каза че трябва време и се сваля предната броня) а нещо не ми се иска. Мисля че би трябвало да има нормален вариант за подмяна на тези консумативи?

Ако някой знае да сподели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната изисква сваляне на предната броня! Става за нула време, на щипки е и просто трябва да се внимава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Днес се чух и с Бултрако ще ми е сменят срещу 20 лв като по техни думи (след като им дадох ВИНа) казаха че на този модел се сменя през подкалника. Така пише и в книжката вчера е видях. Днес може да мина през тях за смяна и да видя дали наистина е така или ще си свалят бронята и те. Благодаря за информацията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тъкмо се засилих да ти отговорв,че в книгата на колата е показано,че от подкалниците се сменя.

Купу си крушки Philips (оригинални) има огромна разлика спрямо оригиналните крушки на акорда. Оригинална крушка Philips струва 10-13 паунда едната. Така,че ако някой ти ги предлага за 7-10лв,знай-че са китайски боклуци. Аз сложиш Philips на дългите и разликата е усезсема. Взел съм и  Philips ксенон на късите ама все няма време да ги сложа. То доста неща съм складирал за монтиране по колата ама пусто време не стига :D

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, честита ти количка, много да те радва и безавариино! Мога ли да попитам за каква цена я спазарихте, ако не е тайна?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честита и от мен, със здраве да си я караш и много безаварийни километра!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка. Със здраве да я караш и много безаварийни километри.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички

днес смених маслото с 5w40. Оказа се че и задните апарати на спирачките са блокирали и ми ги раздвижиха (предполагам че сега няма да имам проблем) смених и задните накладки. Иначе всичко друго е 6. 

Един въпрос пробвах да зануля дните до смяна на масло на компютъра. Но като ги рефрешнах станаха на 360 (което предполагам е дни а не км?)

никаде обаче не ми изписва км колко остават. Изписва ли или е само в дни?

и по този начин ли се нулира като му дам бутона “рефреш” 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, JunkieXL написа:

Благодаря. Днес се чух и с Бултрако ще ми е сменят срещу 20 лв като по техни думи (след като им дадох ВИНа) казаха че на този модел се сменя през подкалника. Така пише и в книжката вчера е видях. Днес може да мина през тях за смяна и да видя дали наистина е така или ще си свалят бронята и те. Благодаря за информацията

само да споделя, днес в сервиза (не бултрако) ми смениха крушката на късите светлини без каквито и да било интервенции по подкалници или предни брони - само махнаха акумулатора и е смениха без проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер,а ако трябва да сменим дясната? :D

Радиото искаше ли код след сваляне на акумулатора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, BOKLUK_CHOVEK написа:

Супер,а ако трябва да сменим дясната? :D

Радиото искаше ли код след сваляне на акумулатора?

Да искаше код. Аз го имах в документите. За дясната мисля че ще трябва да се свали подкалника защото майстора каза че самия фар върви в калника 😕

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си смених дясната.За 5 мин. работа е,без да сваляш нищо.Лявата определено е доста по-сложна(може би защото се бърка с лявата ръка :-)) ).

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...