Jump to content
Kissman

Адаптер за mp3 няма звук

Recommended Posts

Колеги,днес ми монтираха един адаптер за mp3,закупен от мен от eBay със специално за Хонда куплунг-6+8 pin.И на фабричния CD чейнджър има точно такъв.Монтажа беше точен и прецизен и всичко беше ок до момента в който сложихме флашка с музика и не се чу никакъв звук.Отчете на дисплея CDC и сменяхме отделните песни,но ефект никакъв.Същата проба беше и с телефона ми,няма звук и това е...Адаптера ли е дефектен или нещо не сме направили както трябва? А принципно след такъв монтаж на адаптор ще може ли да се слушат CD или той го заменя?Да не би да трябва да се изключи отнякъде оригиналния CD чейнджър за да не си влияят?Нямам идея,но бях много неприятно изненадан след като съм платил този адаптер и днес още 40 лв за монтаж и не мога да го ползвам.Някакви идеи или да купувам друг ...:-(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се бара, включваш и трябва да тръгне.Проблема ти е евентуално от флашката пробвай да я форматираш в различни формати , в обявата трябва да пише изискванията.Иначе другия вариянт е да е дефектна бройка.

PS: Устройството на Акорда се слага за 2 мин.,Не давай 40лв на вятъра.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са баш две, но не си заслужава 40лв, да. Мисля, че не е флашката само, щом и от телефона не става. CD changer-а и адаптора трябва да работят безпроблемно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога е тъпа причина - усилихте ли звука? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имената на папките и песните направени ли са 01, 02 и т.н. Отделно на моя Grom трябваше да изтегля един файл от сайта, слага се на флашката и един вид ъпдейтваш устройството да знае че е включено в Хонда. Провери и тези неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът казва, че е вързал телефона и също не работи. Надали е от флашката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Damasko написа:

Нищо не се бара, включваш и трябва да тръгне.Проблема ти е евентуално от флашката пробвай да я форматираш в различни формати , в обявата трябва да пише изискванията.Иначе другия вариянт е да е дефектна бройка.

PS: Устройството на Акорда се слага за 2 мин.,Не давай 40лв на вятъра.Поздрави

Ако е във флашката защо  от телефона не тръгва звука?

 

Преди 2 часа, sMARTBomber написа:

Понякога е тъпа причина - усилихте ли звука? :)

Да,усилих :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От друга страна,ако наистина трябва да се номерират по специален начин папките и песните то е ясно защо и от телефона не тръгва звука-те не са направени там така...?! Но все си мисля,че май не трябва да е толкова сложно ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дай линк към този адаптер, да го видим и ние. Така евентуално ще получиш по-точни съвети. Ако адаптерът завършва накрая с кабел 3.5 мм за стерео звук - няма никакво значение точно в какво устройство го включваш този кабел, как е форматирана паметта му, как се казват папките и колко песни има в папка. Обикновено по такъв кабел се предава аналогов сигнал за ляв, десен канал и третото жило е общ за двата. Така няма значение дали звукът идва от телефон, блутуут-приемник, друго устройство, четящо флашки, или каквото още се сетиш. Та ако устройството ти завършва с такъв кабел и няма звук при вкарването му в телефона - най-вероятно самото устройство е дефектно. Понякога причината е елементарна - някое кабелче се е разлепило от спойката, но може и да е нещо, което е непоправимо. Без да променяш никакви настройки - пробвал си в същия момент с обикновени слушаки дали има звук през телефона, нали? 

 

Но преди всичко - покажи го на картинка да сравним с подобни.

 

И да - 40 лв. за монтаж на това може би е много, затова има подобни форуми като този, в които хората си помагат за различни неща. Преди да правиш каквото и да е занапред - първо питай във форума. Всички сме тук за да си помагаме един на друг, кой с каквото може. Все някой може да е минал по този път вече и да го е утъпкал. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми... кофти късмет имаш значи, за съжаление. Наистина монтажът на това е елементарен, дори не бих го нарекъл монтаж. Просто една букса за свързване и това е. Опитай да преговаряш с продавача и с някакви снимки да му покажеш, че не работи, или да направиш видеоклип. На клипа разглоби всичко, за да се вижда, че е включен в колата. Може да пробваш също да го отвориш за проверка на спойките. 

 

Винаги има възможност и проблемът да е в колата, така че не бързай, просто му пиши, че не работи и ще провериш допълнително в квалифициран сервиз.. Идеята е да не се бавиш и да му кажеш след 2 седмици, че не работи. Иначе имам модела без ЮСБ-то и може да пробваш за сравнение. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега колата ти е без навигация нали, че не си споменал по-горе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам само,че на "yatour-a"за акорд с навигация,трябва да е този вариант.

1252052954-1911349232.thumb.jpg.28fb477c797d4b715f89680d9500bcd1.jpg

Но на колегата не е yatour..?:huh:

Аз преди да се обаждам на търговеца,бих разглобил и прегледал буксата,дали е вкарана както трябва.Няма нищо сложно в това .

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ползвам същия на вид, но без USB-то и от друг продавач и нямам проблем. Пиши на продавача преди да почнеш да разглабяш и снимаш. Може да е кооперативен и да няма проблем да му пратиш устройството и той да ти прати друго, работещо. Но побързай, да не изтече срока от месец или колкото беше там на али-то.

 

Ако си с навигация, на този линк е описано доста добре как се отваря конзолата, за да се закачи/разкачи. Има и видеа в youtube.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко развитие по темата:-)Значи,в моя комплект имаше и една флашка в която се слагат различни размери sd card.Мисля,че не работи като флашка,а само с sd носители.Реших последно да пробвам и по този начин , сложих една такава карта и о,боже,о чудеса-звука тръгна!! Сега ще разбера дали с друга флашка ще стане или даже и да чете само от sd пак ме устройва.Така че за момента няма да сменям плеъра.А това е доказателство,че адаптора работи и е монтиран точно.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали флашките/картите, които ползваш са форматирани като FAT32.

Тоя адаптер за SD карти си работи като флашка.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не работи звукът от телефона, все пак?

 

И в допълнение - може би ще откриеш, че няма разумен начин за смяна на песни, ако слушаш от картовия четец. Пише го в описанието. Разбира се - ако може - ще е супер. Самото устройство дори да получи команда за смяна на песен - не може да я интерпретира. 

 

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 2 часа, ogi28b написа:

Защо не работи звукът от телефона, все пак?

 

И в допълнение - може би ще откриеш, че няма разумен начин за смяна на песни, ако слушаш от картовия четец. Пише го в описанието. Разбира се - ако може - ще е супер. Самото устройство дори да получи команда за смяна на песен - не може да я интерпретира. 

 

 

Защо няма звук от телефона все още не съм открил,но песните се сменят както искам и също и от волана,няма проблем с това.

Редактирано от dindin
Полека с цитатите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, dindin написа:

Провери дали флашките/картите, които ползваш са форматирани като FAT32.

Тоя адаптер за SD карти си работи като флашка.

 

Смяташ,че това е и флашка ли?На него пише Card Reader и без карта компютъра не я разпознава .Затова си мисля,че не е флашка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е removable storage, няма значение в каква форма идва - (micro) SD или USB ...

От телефона може да не ги чете по ред причини.

Например дали е в режим storage или зареждане.

Не всички афтърмаркет плеъри четат от телефон все едно е флашка, камо ли една такава бъзикня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Kissman написа:

Малко развитие по темата:-)Значи,в моя комплект имаше и една флашка в която се слагат различни размери sd card.Мисля,че не работи като флашка,а само с sd носители.Реших последно да пробвам и по този начин , сложих една такава карта и о,боже,о чудеса-звука тръгна!! Сега ще разбера дали с друга флашка ще стане или даже и да чете само от sd пак ме устройва.Така че за момента няма да сменям плеъра.А това е доказателство,че адаптора работи и е монтиран точно.

Направи това което ти казах и форматирай флашката. Имаш 4 опции за формата,  като при мен само при единия тръгна, но не си спомням кой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз какво писах по-горе?

FAT32 е едва ли не закон ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно, че може да сменяш песните. Може да го добавиш в темата "Добавка Блутуут ресийвър" в раздела кар-аудио на форума. Тия китайци равни нямат, като пишат описание. За един и същи продукт пишат че може нещо и същевременно, че не го може. Както и да е. А по другия въпрос: само да уточним, понеже май разбираме по различен начин "нямане на звук от телефона" с колегите. Кое от двете е:

 

- слагаш същата карта памет в телефона и телефонът не я прочита, затова няма звук и от устройството или

- пускаш произволна песен (или клип от Ю-Тюб) от телефона, която си звучи нормално през говорителя на телефона, но като включиш 3.5-милиметровия жак на устройството към телефона - звукът от говорителя на телефона спира, той минава в режим "слушалки", няма звук от колоните на колата?

 

Първото е ясно, но ако е второто - имам свежи идеи. 

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи ми като просто да връзва телефона с usb кабела с надеждата да го ползва като флашка. Иначе супер, че и това устройство работи и е вече тествано от форума. Реално явно има доста по-евтини и то прилични алтернативи на скъпите марки.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...