Jump to content
Veseliq

Тема за обсъждане на обяви за Акорд

Recommended Posts

Здравейте какво мислите за тази.Някой гледал ли я еhttps://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11551212071380326

На 21.05.2016 г. at 5:43, Veseliq написа:

Тъй като се пускат тема след тема за обсъждане на обяви, както се разводняват технически теми с разни общи и неясни въпроси от сорта на "какво мислите за тази кола", правя специална тема. Тук всеки, който иска да получи или даде акъл по обява или снимки - да го направи тук. Тъй като темата е направена важна и е в раздел "Общи дискусии" (където е мястото на тези въпроси), всички теми и постове за обсъждане на обяви ще бъдат изтривани.

Имам същата абсолютно същата, но седан и с ръчни скорости. Малко евтина ми се вижда. И ми направи впечатление на снимката със гумата че всичко е червено по ръба на калника. Пребоядисвана ли е? Също някакви рапидки ми се виждат да е хващано там...А и енджин чека свети... Не че означава нещо, но може и да е всичко...

Енджин чека може да свети и заради газта. 

Аз се чудих дали да ходя да я гледам, но така и не се наканих. По случайност успях да намеря профил на собственика в социалните мрежи и не ми вдъхна доверие, като да е полагал много грижи за колата. Разбира се, това си е моето лично мнение и може да бъркам.

Posted (edited)

Да свети заради газовата пак не е добре, но е вярно, че е по-малко зло от други възможни проблеми. Цената е леко ниска, но не мисля, че е алармиращо. Комбита от 2003та се мяркат за под 7000 не толкова рядко.

Това с калника – да, питай собственика каква е историята. Другото, което се вижда, е, че екранът на навигацията не свети, а колата е на контакт (или запалена). Обикновено го оставят да свети за снимки, за да покажат, че няма проблем. Възможно е да не работи навигацията, която ти трябва, за да сверяваш часовника и да ползваш настройки на радиото и климатика. Втора ръка можеш да намериш за ок. 120–140лв мисля, но и смяната е малко неприятна занимавка, че има едни много тегави щипки за откачане.

Edited by Pavel_Pavlov

На 12.06.2019 г. at 19:04, Valentin89 написа:

Здравейте какво мислите за тази.Някой гледал ли я еhttps://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11551212071380326

Здравей колега.

Аз също се двоумих за тази кола.
Седи от много време в обявите.

Стартира на над 9000 лева преди време.

Освен, че калника е бил червен и прага също е бил червен!

Най-вероятно е била цялата червена?

Колега от форума по снимки каза, че и подкалника НЕ е от тази кола!

Говорих с продавача по телефона (когато цената беше 7500 без коментар) и нещо не ми вдъхна доверие (не обичам когато говоря на Вие на човек, той да се държи все едно се познаваме от 20 години, и да ми разтяга едни такива заучени неща)!

Питах го защо калника е бил червен, а отговора беше - нямам представа, така съм си я купил.

Чека бил светил заради газовото, но не е сигурно както казаха и други хора.

Аз сложих газ преди седмица и не свети нищо (поне за сега, а дано и така да си остане).

Но гледах една друга на която светеше чека и я свързах към тези евтините модули за диагностика - показа проблем с катализатора и air bag (а продавача твърдеше, че това сега е светнало).

Другото да знаеш, че автомобила НЕ се намира в гр. София и за да го видиш ще трябва да отделиш половин ден и около 180км. в двете посоки!

Странно е, че от прекалено дълго време е в мобилето, а цената е паднала с над 30%, което не означава, че колата е боклук де.

Отношението на собственика може и да е голям фактор в това колата да не е продадена. По-подозрително би било да звучи супер по телефона :D

И да вметна, няма нищо нормално в това да свети чека от газовата. Не трябва да свети и, ако свети, има нещо нередно :D

Колеги нека не правим крайни заключения.Нямам нищо общо с продавача,но има и обяви,на които не им свети чека..!Единия вариант е да гледате такива,но с 2000лв. отгоре:thumbs1:,другият е пазарлък на тази до около 5000,"заради чека"..:bye:

• Upvote 1

Здравейте!

Моля за мнение за този Акорд:

https://www.mobile.bg/11557479818989025

Знам, че съм нов във форума, но ще се радвам на помощта Ви!

Благодаря.

Преди 2 часа, deianr написа:

Здравейте!

Моля за мнение за този Акорд:

https://www.mobile.bg/11557479818989025

Знам, че съм нов във форума, но ще се радвам на помощта Ви!

Благодаря.

Колега, този Акорд, колкото и да е запазен, е с възможно най-ниското оборудване за модела. Нямаш хубава музика, нямаш шибидах, нямаш подгрев, няма и круиз контрол. Ксенона му едва ли е фабричен, той е допълнителна екстра към по-високите оборудвания. За 13000 лв можеш да си намериш сносен автомобил с всички екстри. За мен лично не си заслужава.

• Thanks 1

Благодаря, колега. Как разбра, че няма круиз контрол? Шибидах и подгрев не са сред най-нужните ми екстри.

От дясно на волана няма копчета. 

• Thanks 1

Ксенонът може и да е фабричен, но бронята да е сменяна. На нея има предпазни лайстни, а по другите детайли няма.

• Thanks 1

1 minute ago, Knoxville said:

Ксенонът може и да е фабричен, но бронята да е сменяна. На нея има предпазни лайстни, а по другите детайли няма. 

И аз забелязах бронята, но това не е задължително да означава, че е имало удар, нали?

Силно се съмнявам тази базовица да е с фабричен ксенон. Плюс това е с ръчно регулиране на височината на фаровете, така че няма как ксенона да е фабричен.

Edited by jijane
  • Upvote 1

Салонът фабричен ли е ?

Edited by isullivan

Не обърнах внимание, че има регулиране на фаровете, значи ксенонът не е фабричен.

Дали е имала удар или не - няма как да да ти кажем тук. Фактът е, че лично на мен бронята с лайстните ми стои грозно така и цената е абсурдна. Със сигурност може да се намери по-добра кола за тези пари и с 2,4 двигател.