Jump to content
Veseliq

Тема за обсъждане на автомобили (Акорд) от обяви!

Recommended Posts

Здравейте,

Нов съм във форума и съм на път да стана редовен посетител. 

 

Пуснах нова тема в общия раздел преди да видя, че има такава за обсъждане на обяви. 

 

Ще помоля да затворят другата тема и ще задам въпроса си тук.

 

Търся си Акорд 7 и попаднах на една обява от Казанлък:

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11578047652893511&slink=fqukv4

 

Обявата седи от доста време и понеже не съм от региона, бих искал да помоля някой за услуга да погледне колата ако е наблизо и има желание да помогне.  Знам, че е long shot, но ще си платя за услугата. 

 

Ако имате препоръки за сервиз, където могат да я проверят, също ще свърши работа. 

 

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте надявам се бъдещи колеги! :) 
Искам да взема Акорд 7ма - задължително да е седан, 2.4 и по възможност след фейса. 
Имам нужда от помощ относно тази обява:

https://www.auto.bg/obiava/62269462/honda-accord-2-4-facelift?page=1&searchres=91itkkc1


2007ма година , нов внос от Швейцария, на 148 000 километра (разбира се по думите на човека "напълно реални"). Човека е сириец, от над 20 години внасял коли, а от над 30години живее в България. Доста любезен човек като цяло. Внасял само японски коли. Казва се Гаро и има автокъща със същото име "Гаро". Опитах се да се поразровя в интернет, но не можах да намеря нищо. Имал канал за внасяне от Швейцария и хора, които му помагали и затова внася само от там, като уж ги взимал в добро състояние на малко километри.
Доста съмнително ми звучи.
Още по - лошата новина е, че автокъщата е в Горубляне :(.
На снимки изглеждаше добре, със всички екстри (не е написано, но човека по телефона ни каза, че просто не обичал да пише нищо по обявите).

Отидох да я гледам днес - няма забележки по боята, което ме навява на мисълта, че е доста вероятно да е пребоядисвана. Човека каза, че това е оригиналния цвят. Моля някой да потвърди дали има такъв оригинален цвят. Аз следи от пребоядисване не видях, но не съм много компетентен. 
Всяка една екстра в колата работеше - климатроника, парктроника, подгрева на седалките, с халогенни фарове е, салона е запазен, шибидаха си работи, ел. огледалата, ел. седалките, няма следи от ръжди...
Покарах я, но за съжаление само в рамките на пространството около автокъщата, което не беше много голямо. Стигах до 50км/ч след което трябваше да натискам спирачката. Автоматик е и от тези маневри назад - напред, които направих, кутията добре си превключваше скоростите. Нямаше треперене нито издаваше странни звуци. Видях и сервизната книжка - и там наистина е на толкова километри, но доколкото знам, тия книжки също се нагласят. Като цяло колата ми се видя добре, но пак казвам - не съм голям разбирач. Идва ми прекалено хубава, за да е истина (особено пък от това място).
Някой може ли да хвърли едно око и да каже какво мисли и също така ако има някой, който вече я е гледал тази обява да сподели своите впечатления?

И един леко страничен въпрос - знам, че има разлика между автоматичните скоростни кутии преди фейса и след фейса. Тези преди фейса добри ли са и много ли са подобренията на тези след фейса. Питам, защото също харесах и една пре-фейсова кола, пак автомат, от друго място.
Благодаря предварително!

Редактирано от adaptatora

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната обява я имаше още през февруари, което ме навежда на мисълта, че на колата може и да ѝ има нещо. Може и да няма никакви проблеми, все пак ни удари тежка криза март месец и много хора останаха без работа.

На мен ми се струва, че може да е имало някакъв удар отзад, защото на една от снимките там където се слага задния номер има някакво странно избеляло петно. Самата кола не съм ходил да я гледам, но бих те посъветвал да я закараш в сервиз за първоначален преглед, за да разбереш в какво техническо състояние е.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервизната книжка е последното нещо което трябва да гледаш, поне според мен. Аз лично никога не съм попълвал такава книжка и не съм държал да имам, просто не виждам смисъл. Няма как за 1км с 50км/ч да направиш тест на кола. Трябва да си я покараш малко а това е недостатъка на автокъщата. В сервиз освен да я погледнат по ходовата част как е, не виждам какво друго могат да направят и майсторите. Ще пуснат една диагностика, ще кажат, че е "ОК" но това не значи, че след 200км няма да извади 5 грешки. Разгледай я за тежки удари, вижда се добре ако нещо е правено. Това, че може да е боядисвана е само в плюс за мен. Предпочитам нова боя а не яко надрана и после пастирана. В крайна сметка е и късмет та успех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе то си е хубаво да я покараш и километър, но трябва да разбираш от коли и да знаеш какво да гледаш.

Така приятел преди време си купи един ваген, уж я карал, уж всичко било наред, накрая се оказа, че гори по литър масло на 100. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това, ако има възможност и джамбаза се съгласи, се качва на дино. 1-2 рън-а и всичко ще си каже😁

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори ще се разбере колко коня са напуснали обора за последните 100к. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, но колата трябва да има проблем, иначе и 1 кило масло на 1000 км да гори, мощността си е колкото заводската. Вече ако пръцне колата на дино-то какво става не мога да кажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-яката Хонда и добри съвети какво да се гледа при покупката.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

👌

 

Редактирано от chavdarbs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимките изглежда лустросана, но заведи разбиращ човек, който да прецени дали е добре направена, защото със сигурност е пребоядисвана, а защо - е друг въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, нов съм и сериозно оглеждам вече 4-ти ден. Дали някой е виждал тази или може да даде някакво мнение по въпроса?
https://www.mobile.bg/11596741789488438

Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички!

Навил съм се да си взимам една Хонда Акорд 8-ма генерация...спрял съм се на тази от Плевен, тъмно сивото комби с 2.4 мотора, автоматик...някой дали е ходил да я гледа? Да знам дали да си губя времето по пътищата...от доста време стои...говорих с търговеца и няма сервизна книжка...все пак е от Швейцария?! Явно са превъртани километрите...

Ако някой я е гледал или знае нещо за този търговец - "Беки Ауто" в Плевен, моля да сподели.

Публикувам  и линка към обявата.

Ако съм объркал раздела, моля да ме извинят модераторите и да я преместят в точния.

Благодаря!

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11568882388188931&slink=gu53vw

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои сервизи в чужбина имат практика да държат при себе си сервизните книжки на автомобилите, които поддържат. 

Неналичието на сервизна книжка (както и наличието ѝ) не означава нищо.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая обява се върти по-вече от година, като собственика на въпросната автокъща постоянно променяше цена +-2000лв. Изводите си ги направи сам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко месеца е обявата и това не значи нищо, че не се е продала...все пак бяхме в пандемия и колата е комби, които се продават трудно!

Никой ли не е оглеждал този Акорд в Плевен?!

А за тази някой да знае нещо?

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11582961715646124&slink=gul1nm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плевенската Хонда замина...утре щях да ходя да я гледам и днес я купили!

Някой да знае нещо за бялата от Бургас. че ми е далеко?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте аз също все още разглеждам обяви, тези две коли предполагам, че са добри моля ако някой е ходил да ги гледа да сподели на мен ми е далечко Мерси  https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11582198503851977&slink=gxm0bb       https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11599400022962847&slink=gxm0bb

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре може би ще ходя да огледам тази от Пловдив, ще споделя мнение по-късно! 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софийската обява вече не е активна явно са я купили, не съм ходил до Пловдив все още...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Предстои ми тест драйв на: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11601880854986746

 

Върната от лизинг от частно лице (твърдят от Бултрако). Каско/Гаранция до края на месеца. Без застрахователни събития. Очаквам приемлив коментар от порядъка на 1-2к.

 

Правя 20к км годишно. Ежедневно кратко градско, лятото морета / зимата ски. Подбалканска и черни пътища тук-там. 

 

Просвета на хартия е 15см? Притеснява ме да не задира, свикнал съм да карам безжалостно по гадни пътища с 20годипния ми нисан алмера н16 (16см просвет и по-къса база).

 

Ще се радвам да споделите впечатления за конкретната обява и моделът/година.

 

Поздрави.

 

Редактирано от 100HandSlap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен CRV e по-подходящият автомобил. Акорд не е мислен за черни пътища. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви питам за мнение. Днес гледах един акорд 7 екзекютив седан 2.4 автомат фейслифта с всички екстри. Тъкмо беше пристигнал в автосалона и не беше барано нищо по него. Колата е на 270000 със следните проблеми на пръв поглед:

1. Виене отзад (може би лагер главина)

2. Климатика не духа студено.

3. Автоматичния режим на ел стъклото не работи (иначе стъклото се сваля).

4. Малкия дисплей не работи

5. Няма ръжда но има доста външни забележки. Най-сериозната е огъната пластмаса на декоративния праг, явно е ударена някъде. 

 

Колата е със светлия салон който също е позахабен (няма скъсано, има само протрито). 

 

Ориентировъчна цена - 10000. Струва ли си с оглед на гореизброените проблеми с условието че може да има още пропуснати неща?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагера на главината на дясното колело е проблем на модела. Решава се бързо и не е скъпо.

Автоматичният режим може да не работи, ако е паднал акумулаторът на колата. За да провериш дали работи, трябва да свалиш стъклото до долу, да го вдигнеш догоре и да задържиш копчето 3-4 секунди.

Малкият дисплей най-често спира да работи заради спойки.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия неща къде си ги изброил са нищожни и въобще няма какво да ги смяташ. 10 бона е добра цена за фейс екзекютив 2.4 автомат. 

 

Това, което по-скоро трябва да те притесни е пробега, защото може би около тия километри започват да се предават разни компоненти, дори и при добра поддръжка досега. 

 

Ще имаш да мислиш автомат и тампони на двигателя, верига всеки един момент, разход на масло освен ако вече го няма, карета, полуоски са характерни и за по-нисък пробег, рейки, хидр. маркучи, разкрачени задници като това се регулира с регулируеми горни носачи, тропащи спирачни апарати, криви главини, tps сензор. 

 

Не, че някой може да ти гарантира, че ще ти се случи да смениш всичкото това горе, ама и никой не може да ти гарантира обратното. Недей да игнорираш напълно пробега, защото колкото и да са здрави тия коли, това е фактор също. 

 

Аз моята я взех от популярен търговец на Хонди и пак трябваше да отстранявам голяма част от горе изброените неща, като си гледам темата какво сменихте по вашия акорд през последната година, не съм и единствения който хвърля такива пари за ремонти. 

 

Задължително мини през читав сервиз преди покупката, една част от тези неща, които ти написах могат да се хванат, други при тест драйв. Чуеш ли тропане отзад, усетиш ли тресене при ускорение и при спиране - ей ти едни 2000лв с читави части, малко повечко ако не са криви само дисковете, ами и главините. Това най-лошия вариант разбира се - нови оем части. Ако си купиш всичко втора употреба ще падне надолу цената. 

 

Тампончетата ако са омекнали, нови са над 1000лв ако трябва да ги смениш с оригинални, а то е желателно да са такива. Хидравличния маркуч ако сълзи - 600лв нов. 

 

А накрая не знам и какъв вторичен пазар ще има тази кола след няколко години на 380 000км примерно, особено ако и газ ѝ сложиш. Освен да ѝ въртиш километража, други опции да ѝ вземеш добри пари нямаш. 

 

пп: не съм и фен на светлия салон, ама тука всеки си преценя. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се страхуваме от мъгливото бъдеще е безпредметно. Никой не е врачка. Многото км също не са априори негативен фактор.

От изброените неща за 5 год. съм сменял само тампони на мотор и кутия, но пък имах други дреболии. Бях доволен от модела, а пазара му едва ли ще се свие драстично, макар че хората принципно ще търсят по-нови на години коли, но там пак си е риск (имайки предвид "новото качество"), а ако са хондажии - пак избор няма да има за среден клас шосеен модел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, ти твоя акорд си го взимал 10 годишен ако не ме лъже паметта и от място, на което мисля си държат на реномето. Също така и пробега му е бил към 150 000км май, а и не споделяш факта, че караш малко километри годишно. 

Има достатъчно причини да си доволен от избора си. 

 

Тук говорим за кола на 15 години и 300 000км, без да сме сигурни дали не е въртяна и дали не я продава някоя случайна автокъща еднодневка. 

 

Единствено апелирам колегата да подходи внимателно при покупката, защото аз навремето подходих малко наивно, доверих се на разни приказки и хора и сега се старая, като припозная някого в същото положение като моето от преди години, да му покажа и една малко по-различна страна на нещата.

 

Това естествено е довело до определени епитети да ми се лепят, повечето извън този форум, но за неща които съм писал тук, но както и да е. Не случайно от половин година съм свел писането си тук до някакъв абсолютен минимум, със сигурност няма да липсвам на който и да е. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя навес съм го взел от случаен джамбазин на автомобили и за 3 години и 70+ хил. км не съм сменял тампони за 2000 лева(всички тампони по предницата долу са общо 150 евро, но както и да е) или други скъпоструващи удоволствия. Някой шарнир, предни лагери, 1-2 задни щанги и това е. На колко реални километра е нямам представа. Та гаранция няма на какво ще попаднеш, независимо от къде вземеш колата. А доста зор е видял моя навес за тия години дето го имам. Сегашната ми Хонда, както и предишната съм ги взел по един и същи начин - отивам гледам и ако ми хареса взимам, няма майстори, разбирачи, семкаджии и лаладжии да дават акъл, кое колко струва и как се оправя.

Редактирано от jijane
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Cap_Slow написа:

Цецо, ти твоя акорд си го взимал 10 годишен ако не ме лъже паметта и от място, на което мисля си държат на реномето...

Извиянвам се, че се намесвам с оффтопик, но "реномето" на Апостолов, в моите очи, е на измамници и според мен това трябва да се знае от всички.

 

На кратко, колега си купи от тях Акорд 6 с "гаранция", на който е била извадена "чек енджин" лампа. Тези "трикове" си ги позволяват само най-долнопробните от горублянските автотърговци.

Ето две теми, ако някой му се чете по-обширно, за премеждията му с Апостолов.

 

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

колебая се между два акорда, единия бензин и някакъв по-спортен вариант, а другия е дизел.

Някой може ли да даде съвет.

https://www.cars.bg/offer/5e73203efe6bdf06b377c8a3
https://www.cars.bg/offer/5e4121c666679f545d361212

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предпочитам бензинова, до сега все дизелови карам, по-горе съм постнал линкове към обявите/едната вече я няма/ За продвача от Пловдив има хубави отзиви във форума, но събота и неделя не е там...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола е от същия джамбазин (пост #1191), както и имам наблюдения над една джаз-ка взета от там. Излезнаха читави коли. Сравнително свестен е, но да се има едно наум, все пак е джамбазин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Белия акорд от Пост1191 стои от супер много време, а не е като да не хваща окото по снимки. Отделно, че преди няколко дни го видях на цена 10.500 - дали беше грешка не знам, сега гледам че пак е на 14+. Според мен имай едно на ум, читавите акорди било то 7 или 8 генерация изчезват за дни. 

Редактирано от PetioHonda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам състоянието на шофьорската седалка, няма начин да е на реален пробег колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Off Topic

Cap Slow - хора с опит ще липсват все повече, а и Акордите застаряват, което е по-значим факт от пробега им (при нормална поддръжка и експлоатация).

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, нов съм и нямам опит в избирането на коли, ходих да гледам 2 комбита в София. Ако някой ги е гледал и може да даде компетентно мнение ще съм благодарен! Колите са: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11561450019108068&slink=hi3tvg и https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11592462158107169&slink=hi3tvg . Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората обява на фейслифтовата на първо четене е с префейсови фарове. Едва ли са сменяни просто така. Огледай я хубаво за следи от удар отпред.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, Бай Генади написа:

Здравейте, нов съм и нямам опит в избирането на коли, ходих да гледам 2 комбита в София. Ако някой ги е гледал и може да даде компетентно мнение ще съм благодарен! Колите са: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11561450019108068&slink=hi3tvg и https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11592462158107169&slink=hi3tvg . Благодаря предварително!

Аз първата не съм я гледал, но знам, че е обявена от много време, вероятно повече от година.

Не е фейслифт въпреки, че пише че е 2006та.

Търговецът имаше по едно време 3 акорда, които бяха префейс но 2006+, което или лъже на всяка кола с годините, или е най-големият късметлия, да му се падат все късно регистрирани префейснови акорди.

Бих имал едно на ум, ако купувам от такъв индивид.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така и двете нямат щора на багажника, която е доста търсена по моргите и освен че си струва някакви немалко пари за щора, може да се намери трудно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...