Jump to content
Veseliq

Тема за обсъждане на автомобили (Акорд) от обяви!

Recommended Posts

Колега Митко,защо са необходими подобни коментари относно автомобили които нито сте виждали и сте незапознат.Вижте транзитните номера,на кого е необходимо да лъже че автомобила е дошъл на собствен ход.И разни Ваши свободни съчинения за акумулатор и прочие.Нито познавам Вас или продавача,но смятам че не е много коректно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, pepur написа:

Колега Митко,защо са необходими подобни коментари относно автомобили които нито сте виждали и сте незапознат.Вижте транзитните номера,на кого е необходимо да лъже че автомобила е дошъл на собствен ход.И разни Ваши свободни съчинения за акумулатор и прочие.Нито познавам Вас или продавача,но смятам че не е много коректно.

Това е мнение.Мнение.

На автокъщата всички снимки са и с номера от Швейцария.Една седмица му трябва на човек да направи сделка да изкара всички документи да се докара колата до тук и да се пусне в продажба.За един месец четири не повече. Айде сега колега ми посочете коя автокъща ще издържи финансово от приходите на четири автомобила месечно. Мога да погледна номерата на всичките и обяви с швейцарски номера на къщата да видя дали има съответствие но ще оставя това на вас.

Айде бе.Вие твърдите,че от Хонда слагат Банер и всичко друго от него е свободно съчинение.Ей търговец сте не може да Ви се отрече. Знам,че продавате автомобил в момента (виждал съм легендата в Плевен) или автомобили може би.Няма лошо ама по спокойно .Някой е виновен,че джамбазите си изградиха име.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.12.2019 г. at 5:51, Hit the Lights написа:

Здравейте отново, някой може ли да каже нещо за тази обява- https://www.cars.bg/offer/5deff3d0b615de7d744efb82 - изглежда доста запазен, екзекютив, внос от Швейцария.  Благодаря предварително!

 

Интересното е, че има почти същата в Швейцария, на същите години, на същите км, пак пълно изпълнение, само различн цвят за 8500 CHF

 

https://www.autoscout24.ch/de/d/honda-accord-limousine-2010-occasion?vehid=6553389&backurl=%2Fautos%2Fhonda--accord%3Fyearfrom%3D2008%26make%3D29%26model%3D233%26equipor%3D32%26body%3D5%26vehtyp%3D10&yearfrom=2008&make=29&model=233&equipor=32&body=5&vehtyp=10

 

Здравей колега.Понеже имам регистрация в този швейцарски сайт,днес получих имейл с тази обява ,колата която е излезнала днес е под 100 000 км и е с гаранция от 12 месеца или 20 000 км плюс комплект гуми с джанти това е сделка за теб.Трябва да се действа бързо.

Така се продава в Швейцария. Акумулатора колега бъди сигурен,че не е Банер. По всяка вероятност ако стигнете до сделка ще свалят поне 400 франка когато разберат,че колата е за експорт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hit the Lights  Пратих линка на лични.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
17 hours ago, Митко Йотов said:

[…] Няма лошо ама по спокойно […]

 

Колегата много спокойно и културно си изрази мнението, че е излишно да се спекулира заради стереотипа за джамбазите. Не мисля, че има нужда от това отношение.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Pavel_Pavlov написа:

 

Колегата много спокойно и културно си изрази мнението, че е излишно да се спекулира заради стереотипа за джамбазите. Не мисля, че има нужда от това отношение.

Търсиш под вола теле.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питане от @Мартин_Борисов (преместено от Общи дискусии)

 

Здравейте, надявам се, че пиша където трябва и съжалявам ако не е така. Нов съм във форума и съм решил да сменям vag-аджийския кошник с нещо свясно така да се каже. Харесал съм това

https://m.mobile.bg/details/11559654745128875

и искам да попитам какво и къде трябва да гледам. В същото време ако има някои които е ходил да я види ще съм благодарен на малко инфо. Другото което ме озадачава е, че обявата я видях за пръв път август месец и ми изглежда съмнително. 5 месеца и горница да не се продаде и цената да и падне с 1000 лв., и в същото време собственика постоянно вдига и сваля цената с 200-500лв. Странно, не знам. Ще ходя да я видя другия месец и ще съм ви благодарен ако някои може нещо да ми каже в повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да прочетеш малко за този дизел тук във форума (ако вече не си), за да може да си подготвен с въпроси към продавача и адекватен оглед.

Общо взето като за всяка една кола, първо гледаш за тежки удари, правилно обслужване за пробега на колата, дали всичко като функционалност (ел стъкла, багажна врата, сензор за дъжд, и т.н.) в този екземпляр работи.

 

Просто в момента хващаш отпускарскси момент и най-вероятно ще се забавят колегите с отговори, а аз не съм компетентен относно дизела.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола трябва да е в напълно безупречно състояние, буквално да няма за какво да се хванеш, всяка една светлинка трябва да ѝ работи, всички системи да работят, двигателят да работи перфектно и т. н., за да се каже евентуално, че заслужава тази цена. 

 

И в крайна сметка - има описани неща, които е видимо от снимките, че липсват: 

 

- блутуут/хендс-фрий

 

Какво още няма в тази кола, но се предлага по принцип: 

 

- фабрични ксенонови фарове

- електрически седалки с подгряване

 

Фаровете - как да е, ще бутнеш един афтър-маркет ксенон, не е необичайно, но липсата на допълнителен подгрев в седалките и характерните особености на двигателя с малкото отделяне на излишна топлина, комбинирани с кратки курсове (по-малко от 10 км и по-малко от 20 минути в движение) обуславят това да ти е много студено през зимата в тази кола с толкова голям вътрешен обем.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, а при евентуално пробно шофиране освен изпробването на съединителя ( на 4-та с 80км, тук го прочетох) трябва ли да внимавам за друго. Колкото до вътрешния обем.... сега съм на същото дередже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, щом искаш да го тестваш така: 

 

За всяка кола, без изключение, съединител се тества на най-високата възможна предавка, при обороти на максимален въртящ момент. При тези условия двигателят "напъва" с най-голяма сила към съединителя, а колелата оказват най-голямо съпротивление към него, през предавките на кутията. 

 

За тази конкретна кола - предавката е 6-та и оборотите са над 2000. За теста ще развиеш скорост над 110 км/ч, така че имай предвид на кое място ще го правиш, за да осигуриш безопасност. 

 

---

Друго, което може да следиш при този тест - ще натовариш турбината максимално. Ослушвай се за евентуален звук на стържене метал в метал. Това е сигурен признак за дефектирала турбина - перката стърже в корпуса. При така скорост добре се чуват и виещи лагери. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги току що се появи едно бижу на 86 000км само.

https://en.comparis.ch/carfinder/marktplatz/details/show/25739447

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изивнявам се за въпроса ако вече е обсъждано, но колко горе-долу излиза докарването на кола, например тази от обявата за грубо 10.000 CHF ( 9000 евро) до България? Доколкото знам има Мито и ДДС, което се плаща на коя стойност? На тази написана в обявата или на друга?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, PetioHonda написа:

Изивнявам се за въпроса ако вече е обсъждано, но колко горе-долу излиза докарването на кола, например тази от обявата за грубо 10.000 CHF ( 9000 евро) до България? Доколкото знам има Мито и ДДС, което се плаща на коя стойност? На тази написана в обявата или на друга?

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, Митко Йотов написа:

Колеги току що се появи едно бижу на 86 000км само.

https://en.comparis.ch/carfinder/marktplatz/details/show/25739447

Винаги имайте едно наум, когато купувате кола от човек с име Mohamed Аkkawi.

Повече от половината употребявани коли в Германия, Австрия и Швейцария са с манипулирани километражи. Българските джамбази не са измислили манипулацията сами, те само копират видяното от другите.

Редактирано от DTEC
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК колега DTEC  Гледам го това име е често използвано в арабският свят.Гугъла изкара сума ти резултати. Нещо свързано с обявата ли имаш на предвид или по принцип.

Защото обявата е от оказион и тук мърдане няма.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж как се казва човека, който качва снимките на GALA Autos в google

https://www.google.com/maps/uv?hl=en&pb=!1s0x478ffa459f67c61f%3A0x6d1507ebcd6f9465!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNPCvO25EsNXLjuR__eIYJlBRiKt72_4t0xApcj%3Dw289-h217-k-no!5sEbikon%20GALA%20AUTOS%20-%20Google%20Search!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNPCvO25EsNXLjuR__eIYJlBRiKt72_4t0xApcj&sa=X&ved=2ahUKEwil7c3Mqd3mAhXgwcQBHRcsBiAQoiowE3oECA0QBg#

Всички снимки от юни до декември 2019 са на Mohamed Аkkawi.

 

Също така контактите на автокъщата:

Gala Autos

M. Akkawi
079 783 85 61

 

Какво точно значи "обявата е от оказион и тук мърдане няма"? Какво за теб е оказион?

Обявата е от стандартен търговец на употребявани автомобили.

Редактирано от DTEC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Братовчеда е харесал за първа кола едно акордче 7ма генерация. Аз си мислех да му взема едно CRV за да може да се катери по бордюрите.
Какво мислите за конкретните обяви и има ли някой наблюдения за екземплярите ?

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11576486565169154&slink=dslqja

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21578317025922303&slink=dtmrda

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората обява липсва. 

 

Първата не бих си я купил само заради наличието на навигация, която не можеш да използваш пълноценно, иначе самата кола е прилична за цената си. Дано поне летните да са 17". Дай още малко лев и му вземи фейслифтова. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Laa1,

Всичко зависи от бюджета, после какво искаш от МПС-то...
Едното е седан, другото далеч от седан, на тези които си се спрял.

И нека поправя колегата Оги - за малко повече няма как да вземеш фейс-лифт, за много повече да.
Фейса почва от 9500 нагоре, което хич не малко спрямо сумата от 7200.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джипката изглеждаше доста готино, аз сутринта успях да я видя.

 

Акордът също ми харесва на снимките, макар и да са малко. Калъфа на волана ме дразни, но той се маха лесно. Навигацията също може да се замести с афтърмаркет. Ако сега си купувах кола, бих отишъл да я видя на живо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

искам да попитам дали някой има наблюдения върху тази Хонда Акорд 7ма генерация 2.2 i-cdti.

https://www.cars.bg/offer/5db7fcbb19c154487b4eb794

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая колица е била на 250 хил. км. през 2014г. Смятай на колко реални е сега...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, dandilov написа:

Тая колица е била на 250 хил. км. през 2014г. Смятай на колко реални е сега...

Как така 2014та колата е вкарана някъде октомври-ноември уж от Словения.Така каза собственика. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази трябва да е последната такава кола, останала на пазара и да искаш точно такъв модел, за да я купиш нея, еле пък на тая цена! Тя нищо си няма милата - нито фарове ксенонови, нито светлини за мъгла (дори да не ги ползваш - някак по-красива е с тях), нито кожен салон с електрически седалки, нито премиум-саунд-система... Трябва да е напълно в безупречно състояние и може би ще си заслужи обявената цена, но с тоя ляв калник, който изглежда все едно го е дъвкал тигър, и бронята отзад в дясно - като преживяла неравна битка с бетонно колче - за мен лично изобщо отпада като вариант за покупка. Взирах се много, за да забележа някъде парктроника (сензорите), но не успях. Би трябвало да е Евро-4, ама това е само предположение. 

 

Давай следващата. 

  • Нагоре 1
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една интересна обява и за мен доста разумно позиционирана ценово, за който търси 8ген 2.0 бензин. Отделно за пръв път виждам нормален салон с добавка духалки за задния ред седалки, в редките случаи когато я има тази екстра, човека си е поръчал и кожен салон предимно. Екстри не е като да няма, кои добавени допълнително, кои стандартно.

Търговеца вдигна цената с 500лв за 1 седмица, скоро време май и той ще се усети да й иска 18 бона като останалите.

ЦЪК

Редактирано от Cap_Slow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, как ви се струва тази обява:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11582967367048990&slink=ejtadk

 

Тя е нова, така че едва ли някой я е гледал, но поне на вид...

 

П.С. Същият мобилен номер е пуснал и друга обява https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11576396294775008&slink=ejtadk

Редактирано от Pety0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На вид изглежда добре - дори прекалено, щом го няма логото Accord на 5-ата врата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, Cap_Slow написа:

Една интересна обява и за мен доста разумно позиционирана ценово, за който търси 8ген 2.0 бензин. Отделно за пръв път виждам нормален салон с добавка духалки за задния ред седалки, в редките случаи когато я има тази екстра, човека си е поръчал и кожен салон предимно. Екстри не е като да няма, кои добавени допълнително, кои стандартно.

Търговеца вдигна цената с 500лв за 1 седмица, скоро време май и той ще се усети да й иска 18 бона като останалите.

ЦЪК

Тя тази си е Екзекутив но търговеца не знае.Има си всичко без коженият салон.Аз съм така,и слава богу,но с автомат.Кожен салон само с алкантара,иначе,не.

Редактирано от Митко Йотов
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, ceco_accord написа:

На вид изглежда добре - дори прекалено, щом го няма логото Accord на 5-ата врата.

Благодаря за отговора и набитото око. Точно това ми направи впечателние - прекелно добра ми се струва, както километри, така и визия. Щансът да е реално на тези км не е голям, купето ми ср струва по-амортизирано.

Относно емблемата - това може да е удар или да е отлепенa?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакво мнение за тази https://www.cars.bg/offer/5e500e48013cf628b26bd843 и евентуално за автокъщата, ако някой е имал взимане даване с тях? Колата за съжаление е дизел, но изглежда много добре (поне на снимки) и е с пълния набор екстри

Мерси предварително!

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Pety0 написа:

Благодаря за отговора и набитото око. Точно това ми направи впечателние - прекелно добра ми се струва, както километри, така и визия. Щансът да е реално на тези км не е голям, купето ми ср струва по-амортизирано.

Относно емблемата - това може да е удар или да е отлепенa?

Взимаш някой, който знае немски, гледаш колата и ако наживо ти хареса, започвате да търсите контакт с предишния собственик на автомобила или сервиза, в който е поддържана. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pety0, знаеш че това са само догадки и не пречи да ги видиш на живо. По снимки трудно може да се каже нещо конкретно. Километрите (сами по себе си) не са фактор, а е важно как е стопанисвана. Ти не купуваш километража, а кондицията на колата. И синята е прилична. Късмет ти желая!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте съфорумци,

 

след безпроблемна 3-годишна експлоатация на Акорд 7-ма Тайп-С 2.2 пре-фейс, се разделих с него. Към момента си търся нов седанов Акорд, като този път съм си наумил да е бензинов и с автоматични скорости. Като цяло не съм решил от коя генерация да е (7-ма фейс или 8 пре-фейс), може би каквото читаво се появи на добра цена.

Освен в България, оглеждам и обяви в немското мобиле и аутоскаут, с презумцията че имам доверени хора там, които могат да отреагират при нещо интересно излязло на пазара там. Стигам и до конкретният казус - тази обява. Всичко хубаво, ама моят човек не е в Германия до края на Март.

Въпросите ми са два :

- как ви се струва колата от обявата?

- без да говоря немски, би ли ми било по силите да литна до там и да се оправя с оглед, покупка и докарване. Също така ако някой вече е минал по този път, може да сподели някой и друг съвет, примерно каква е обичайната комуникация, как ибх могъл да капарирам и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обявата вече не е налична.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, явно бързо замина. Беше черен седанов Акорд 8, 2.4 автомат екзекютив. От частно лице, близо до Дортмунд. Цената му на обява беше 5300 ойро.

 

Accord 8.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
13 hours ago, Valentin89 said:

Моят е на 300+ и изглежда по добре от вътре, визирам седалките, пък и тоя е пудрен та интересни 160к... Поискай италианския номер, от скоро може да се проверяват по номера колите от там. 

Редактирано от sashua

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...