Jump to content
Veseliq

Тема за обсъждане на автомобили (Акорд) от обяви!

Recommended Posts

Здравейте какво мислите за тази.Някой гледал ли я еhttps://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11551212071380326

 

На 21.05.2016 г. at 5:43, Veseliq написа:

Тъй като се пускат тема след тема за обсъждане на обяви, както се разводняват технически теми с разни общи и неясни въпроси от сорта на "какво мислите за тази кола", правя специална тема. Тук всеки, който иска да получи или даде акъл по обява или снимки - да го направи тук. Тъй като темата е направена важна и е в раздел "Общи дискусии" (където е мястото на тези въпроси), всички теми и постове за обсъждане на обяви ще бъдат изтривани.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същата абсолютно същата, но седан и с ръчни скорости. Малко евтина ми се вижда. И ми направи впечатление на снимката със гумата че всичко е червено по ръба на калника. Пребоядисвана ли е? Също някакви рапидки ми се виждат да е хващано там...А и енджин чека свети... Не че означава нещо, но може и да е всичко...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Енджин чека може да свети и заради газта. 

 

Аз се чудих дали да ходя да я гледам, но така и не се наканих. По случайност успях да намеря профил на собственика в социалните мрежи и не ми вдъхна доверие, като да е полагал много грижи за колата. Разбира се, това си е моето лично мнение и може да бъркам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да свети заради газовата пак не е добре, но е вярно, че е по-малко зло от други възможни проблеми. Цената е леко ниска, но не мисля, че е алармиращо. Комбита от 2003та се мяркат за под 7000 не толкова рядко.

 

Това с калника – да, питай собственика каква е историята. Другото, което се вижда, е, че екранът на навигацията не свети, а колата е на контакт (или запалена). Обикновено го оставят да свети за снимки, за да покажат, че няма проблем. Възможно е да не работи навигацията, която ти трябва, за да сверяваш часовника и да ползваш настройки на радиото и климатика. Втора ръка можеш да намериш за ок. 120–140лв мисля, но и смяната е малко неприятна занимавка, че има едни много тегави щипки за откачане.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.06.2019 г. at 19:04, Valentin89 написа:

Здравейте какво мислите за тази.Някой гледал ли я еhttps://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11551212071380326

 

 

Здравей колега.

Аз също се двоумих за тази кола.
Седи от много време в обявите.

Стартира на над 9000 лева преди време.

Освен, че калника е бил червен и прага също е бил червен!

Най-вероятно е била цялата червена?

Колега от форума по снимки каза, че и подкалника НЕ е от тази кола!

Говорих с продавача по телефона (когато цената беше 7500 без коментар) и нещо не ми вдъхна доверие (не обичам когато говоря на Вие на човек, той да се държи все едно се познаваме от 20 години, и да ми разтяга едни такива заучени неща)!

Питах го защо калника е бил червен, а отговора беше - нямам представа, така съм си я купил.

Чека бил светил заради газовото, но не е сигурно както казаха и други хора.

Аз сложих газ преди седмица и не свети нищо (поне за сега, а дано и така да си остане).

Но гледах една друга на която светеше чека и я свързах към тези евтините модули за диагностика - показа проблем с катализатора и air bag (а продавача твърдеше, че това сега е светнало).

Другото да знаеш, че автомобила НЕ се намира в гр. София и за да го видиш ще трябва да отделиш половин ден и около 180км. в двете посоки!

Странно е, че от прекалено дълго време е в мобилето, а цената е паднала с над 30%, което не означава, че колата е боклук де.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отношението на собственика може и да е голям фактор в това колата да не е продадена. По-подозрително би било да звучи супер по телефона :D

 

И да вметна, няма нищо нормално в това да свети чека от газовата. Не трябва да свети и, ако свети, има нещо нередно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги нека не правим крайни заключения.Нямам нищо общо с продавача,но има и обяви,на които не им свети чека..!Единия вариант е да гледате такива,но с 2000лв. отгоре:thumbs1:,другият е пазарлък на тази до около 5000,"заради чека"..:bye:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Моля за мнение за този Акорд:

https://www.mobile.bg/11557479818989025

Знам, че съм нов във форума, но ще се радвам на помощта Ви!

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, deianr написа:

Здравейте!

Моля за мнение за този Акорд:

https://www.mobile.bg/11557479818989025

Знам, че съм нов във форума, но ще се радвам на помощта Ви!

Благодаря.

Колега, този Акорд, колкото и да е запазен, е с възможно най-ниското оборудване за модела. Нямаш хубава музика, нямаш шибидах, нямаш подгрев, няма и круиз контрол. Ксенона му едва ли е фабричен, той е допълнителна екстра към по-високите оборудвания. За 13000 лв можеш да си намериш сносен автомобил с всички екстри. За мен лично не си заслужава.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега. Как разбра, че няма круиз контрол? Шибидах и подгрев не са сред най-нужните ми екстри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От дясно на волана няма копчета. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксенонът може и да е фабричен, но бронята да е сменяна. На нея има предпазни лайстни, а по другите детайли няма.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 minute ago, Knoxville said:

Ксенонът може и да е фабричен, но бронята да е сменяна. На нея има предпазни лайстни, а по другите детайли няма. 

И аз забелязах бронята, но това не е задължително да означава, че е имало удар, нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Силно се съмнявам тази базовица да е с фабричен ксенон. Плюс това е с ръчно регулиране на височината на фаровете, така че няма как ксенона да е фабричен.

Редактирано от jijane
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Салонът фабричен ли е ?

Редактирано от isullivan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обърнах внимание, че има регулиране на фаровете, значи ксенонът не е фабричен.

Дали е имала удар или не - няма как да да ти кажем тук. Фактът е, че лично на мен бронята с лайстните ми стои грозно така и цената е абсурдна. Със сигурност може да се намери по-добра кола за тези пари и с 2,4 двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за мненията. По принцип аз търся двигател 2.0, по възможност с ръчни скорости, но ако колата ми хареса, може и автоматик. Търся 2.0, защото мощността ми е достатъчна, разходът на гориво ще е по-нисък, да не говорим за данък, гражданска и т.н. Не знам дали всички екстри, за които говорите, се намират при 2.0 - често ги виждам в обяви за 2.4.

Моля също за мнение за тази кола:

https://www.mobile.bg/11558098283035450

Струва ми се почти същата, но има шибидах, круиз контрол. Тази няма газова.

И още нещо да попитам, колко е драстична разликата между моделите 2003-2005 и 2006-2007? Едва ли е само визуален фейслифт, за да държат дооста по-висока цена. Каква всъщност е истинската причина?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, deianr написа:

И още нещо да попитам, колко е драстична разликата между моделите 2003-2005 и 2006-2007? Едва ли е само визуален фейслифт, за да държат дооста по-висока цена. Каква всъщност е истинската причина?

ТУК  в първата страница е описано .

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.06.2019 г. at 21:53, JHM написа:

Колеги нека не правим крайни заключения.Нямам нищо общо с продавача,но има и обяви,на които не им свети чека..!Единия вариант е да гледате такива,но с 2000лв. отгоре:thumbs1:,другият е пазарлък на тази до около 5000,"заради чека"..:bye:

Вече е намалена на 5500.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 26.06.2019 г. at 9:32, deianr написа:

Моля също за мнение за тази кола:

https://www.mobile.bg/11558098283035450

Тази кола е 2.0 с най-високо оборудване. Имаш всички екстри без навигация. Моя съвет обаче е, щом си се ориентирал към бензина, да търсиш 2.4. Разликата в разхода е нищожна. Ако не те плаши по-големия данък и малко по-високата гражданска отговорност, не се замисляй и взимай 2.4. Не казвам, че 2.0 е лош мотор, перфектен е, както всичко останали на тази кола, но 2.4 е по-мощен, а и обикновено почти всички с 2.4 мотор са с всички екстри. Под "всички екстри" се разбира шибидах, Cruise Control, подгрев (копчетата се намират до отляво и отдясно на скоростния лост), кожен салон, ксенон и Premium Sound System (това го пише на дисплея на CD-то). Навигацията, ACC/LKAS (при фейслифта) са допълнителни екстри извън стандартните пакети на оборудване. Навигация може да срещнеш по-често, но кола с ACC/LKAS все още не съм виждал. Това е системата, която следи автомобила пред теб, помага ти да стоиш в лентата, следейки пресечните линии и при ниски скорости предотвратява катастрофи, спирайки колата сама. Също така колите с най-високо оборудване след фейслифта са със син километраж, а по-ниските са с червен. Бял километраж е най-ниското оборудване, като първия Акорд, за който беше попитал (въпреки, че не съм виждал Акорд с бял километраж все още, но този определено беше най-ниското). Бърз съвет - видиш ли, че волана отдясно няма копчето (т.е. няма Cruise Control), според мен няма смисъл изобщо да си губиш времето с огледи на дадения автомобил. 

Редактирано от kalin.zlatarov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста 2,4ки, които не са с изцяло кожен салон (съответно липсва и подгрева), но аз лично последните 2-3 седмици съм много щастлив, че взех кола с плат в средната част на седалките :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Може ли мнение за тези два акорда? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11562753475288455 

 

и   https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11562259933729884

 

Благодаря Ви предварително! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, Lubaka_ написа:

Здравейте! Може ли мнение за тези два акорда? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11562753475288455 

 

и   https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11562259933729884

 

Благодаря Ви предварително! 

Първата по става. Втората е страшна базовица. Няма автопилот,джанти,кожа, премиум саунд.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мое мнение е, че на автомат комби малкия мотор малко ще малее на извънградско. Автоматът си взима своето и 190коня не се усещат като 190. Аз не бих гледал първата, но това е лично мнение. Плюс това афтърмаркет радиото никак не ми е по вкуса. Юсб/блуутуут могат да се пуснат нескъпо и по-елегантно без да се нарушава визията.

 

На втората малко ѝ личи луфт между капака и бронята – сигурно е провиснала. Което не е драма, те май на всички им провисват рано или късно.

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само мощноста не ме притеснява малкия двигател.Имат ли някакви проблеми за които да гледам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Проблемите са добре описани в темата „Всичко за Акорд 7“ (или нещо подобно беше). Като цяло според мен малкият двигател е по-вероятно да е бил каран повече градско, така че би могъл да имаш по-голям шанс за ремонти (говоря по принцип, не за конкретните обяви) – но това е в сферата на вероятностите. По-важна е конкретната кола и огледът. Едното нещо специфично за 2.0, а не за 2.4, за което се сещам, е по-изявено износване на единият разпределителен вал и това, че е малко по-капризен откъм двигателното масло. Но колко по-чести са тези проблеми на практика не мога да кажа. А и не е нещо, което лесно би се видяло на оглед.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето точен линк към въпросната тема за колегата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Някой да е разглеждал тези два автомобила ?

 

1. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11563792956469798&slink=braqyk

2. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11563543512264542&slink=braqyk

 

Мнения?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За втората обява е написано малко подвеждащо, че има оригинален би-ксенон, което не е така съдейки от снимките. Поне при мен оригиналният биксенон се състои от една обща лупа за къси/дълги и няма допълнително място + крушка във фара за дългите светлини. 

Редактирано от hrisimow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Тоя дето е писал текста, не знае какво е би-ксенон, а описанието е копнал от фейса.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пращах приятел от Козлодуй да я види (за един друг съфорумец). Свърза се с момчето, огледа я, но не я е карал. Каза че като общо състояние е добре, моторът мърка и потвърди че заден ляв калник е пребоядисван (но това си личи и по снимките). Колата е семейна, ползва се ежедневно, но се продава понеже си търсят по-голяма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте,
Някой със мнения за тези коли и обяви, коректни ли са продавачите и ок ли са колите ?

https://www.cars.bg/offer/c3142102

https://www.cars.bg/offer/c2909973

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11562859228540159&slink=btc67k

Редактирано от Fen8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За Акорда 7ма мога да кажа, че бронята му е сменяна. Това е броня от дизелов Акорд. Също така на таблото ясно си личи, че километрите са повече от написаните в обявата. Не бих разчитал много на коректността на този продавач конкретно. Най-малкото няма описание.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за бързия отговор. И аз го забелях това със бронята, също не ca описани обяви сигурно нещо не е ок. Смятам като отида на място да взема вин номера и от там Хонда. Някой доверен майстор за преглед и диагностика да ми препоръчате >БУЛТРАКО доста негативни отзиви има?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Май съм се насочил отново към закупуване на акорд 7 фейслифт в зависимост от състоянието, екстрите. Задължително бензин, като ми се иска да попадна на читав екземпляр с всички екстри, вкл. и дистроник(ама май такъв има само в 2,4 лиутровия акорд). И така в този ред на мисли периодично разглеждам обявите в мобилето и ми прави впечатление че има няколко обяви от Пазарждик, или по специално се представя като колега от форума (кембо), но до колкото виждам нещо не е активен отдавна ... тук. Та гледам си аз обявите почерка общо взето е един и същ но тел. за връзка са различни (лекичо ме навежда нотка съмнение). Ето и няколко примерни обяви: обява 1 обява 2  Блазни ме мисълта за кола от топлите държавици, поне няма да има проблеми с корозията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е точен лично ги внася на ход от Испания. Нормално е когато е извън страната някой друг да отговаря на телефона. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2.08.2019 г. at 13:11, didipov написа:

Здравейте колеги. Май съм се насочил отново към закупуване на акорд 7 фейслифт в зависимост от състоянието, екстрите. Задължително бензин, като ми се иска да попадна на читав екземпляр с всички екстри, вкл. и дистроник(ама май такъв има само в 2,4 лиутровия акорд). И така в този ред на мисли периодично разглеждам обявите в мобилето и ми прави впечатление че има няколко обяви от Пазарждик, или по специално се представя като колега от форума (кембо), но до колкото виждам нещо не е активен отдавна ... тук. Та гледам си аз обявите почерка общо взето е един и същ но тел. за връзка са различни (лекичо ме навежда нотка съмнение). Ето и няколко примерни обяви: обява 1 обява 2  Блазни ме мисълта за кола от топлите държавици, поне няма да има проблеми с корозията.

Така са пуснати обявите, защото даваше по една на мобилен.. Нормално е да има различни телефони в обявите.. Колегата е точен.. Измами няма..

Благодарение на него карам спокойно и сменям само консумативи вече над 2 години и над 60К км..

Не очаквай да нямат забележки.. Особено по брони и калници.. Но това са дреболии и се правят..

Успех!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...