Jump to content
Veseliq

Тема за обсъждане на автомобили (Акорд) от обяви!

Recommended Posts

Здравейте, ще се разделям с моята хонда акорд 2.0 бензин, автоматик, БГ едишън, юли 2015, на 23000 км, бяла перла. Ще бъде като изкупуване на стар автомобил. Оцениха я на 30000 лв. Това реално ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.04.2019 г. at 20:08, hrisimow написа:

Здравейте. Някой дали е успял вече да погледне тази https://www.mobile.bg/11554051910009861 . Обявата е от вчера. ~50К на газ не са толкова много, ако е обслужвана редовно и на време. Дано само с този теглич не са влачени някакви тежки неща...

 

Ето го и Колегата:

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Някой знае ли нещо за следния автомобил: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11544719340174085&slink=ajv3yf

 

За един приятел питам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само мога да кажа, че виждам, че хидравличното масло е на минимум. Като отидеш, да я гледаш, ако е по-пълно, имай предвид, че може маркуча за хидравликата да е за смяна – огледай хубаво за течове. Ако не си чел, маркуча нов е доста скъп (500+ лв), рециклира се, има и афтърмаркет, но и за двата по-евтини варианта се чуват смесени отзиви.

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Rorschach написа:

Здравейте,

Някой знае ли нещо за следния автомобил: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11544719340174085&slink=ajv3yf

 

За един приятел питам :)

Здравей,

Аз щях да ходя да го гледам, но се отказах и поне за момента не съжалявам. Колата няма нито един ред сервизна история в Хонда. След като е закупена от Цюрих, повече никога не е посещавала оторизиран сервиз или дилър, което за мен е повече от странно и директно ме отблъсна. Не значи, че колата е зле, просто за мен това беше сериозен минус, защото нямам никаква представа дори за приблизителните й километри, камо ли какви други нестандартни болежки е имала. Самия търговец иначе е учтив по телефона и отзивчив що се отнася до предоставянето на VIN-а. Препоръчвам ви внимателен оглед, за да няма после изненади.

Успех!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как разбрахте,че няма един ред в Хонда?Няма сервизни документи или не излиза в Бг(Бултрако) системата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с електронната сервизна история на Хонда е дъвкано многократно и все се намира някой да има различно мнение.

При положение, че има сервизна книжка проверката е по-лесна. Свързваш се със сервизите които са сложили печати в книжката. Аз преди години така направих, но понеже нямах сервизна книжка издирих доста сервизи на Хонда и писах. Получих информация от няколко и добих представа.

Ето примерни отговори:

Цитат

 

Dear Mr. Petrov,

The suggested Honda Accord has no electronic service interval system. We have succeeded to find the vehicle on the system,

however there are no official entries of service history with a Honda authorized dealer.

In this case you can refer to the service booklet in which all previously performed inspections must be registered.

If you need anything else, do not hesitate to contact us again.

 

 

Цитат

Dear Mr Petrov,
I unfortunately do not have any information. We do not have an electronic service booklet. It is necessary to ask the current owner to provide you this information.
Kind Regard


Съответно получих отговори и от сервизи в които колата е била. Но за пореден път да спомена, че Хонда нямат обща централизирана система. Всеки дилър си е сам за него си. Има някаква обща международна, но там се вписват някакви гаранционни или сървис рекол кампании. В Бултрако София от нея ми извадиха само един сервизен запис в много ранен период.

Винаги има начин, но си трябва време, а дали го има е друг въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко системи на Хонда, като най-голямата им няма поглед за коли преди 2003-та, защото тогава преминават от една система на друга и прехвърлянето на данните не е добро и на 100%. За всички коли от 2003-та имат достатъчно инфо, повярвайте ми. Не мога да издам във форум как съм стигнал до това инфо за горната кола, понеже не е през Бултрако и по официалните канали, а в противоразрез с разпоредбите на Хонда за управление на системите им. Информацията ми е на 100%, но не мога да разкривам повече по форуми, защото минимум някой ще си загуби работата. За горната кола който иска може да й вземе VIN-а (както споменах - търговеца е отзивчив и го предоставя за проверка), да отиде в Бултрако (за мое учудване разбрах, че те дори нямат достъп до всички системи на Хонда!!!) или да си гледа сервизната книжка (която предполагам, че липсва) и да пише на който си иска. Склонен съм да се хвана на финансов бас дори, дали ще откриете и капчица повече инфо, освен как се е казвал собственика. ;) Въпреки това не казах, че колата не става и че неналичието на електронна информация е основен довод да си купиш или не дадена кола. Всеки сам си избира и си преценява. Мен както вече споменах това ме смути и съответно ме отдръпна, но все пак всеки си има глава на раменете и сам си преценява. Препоръчах просто да се направи много добър преглед на автомобила от разбиращи лица. ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и помислих,дори не сте видяли автомобила наживо.Няма Хонда която да няма никаква сервизна история,поне до 3тата година са в гаранция.Какъвто и Европейски произход да е имал автомобила се отразява,а дали нашият дилър иска да даде информация е друг въпрос.Помислете си всеки които звъни и казва,””тука една рама да проверим”” . Рамата може да се въведе и в два официални и безплатни сайта които дават инфо.Няма нужда от такива конспирации,че чак някои да си губи работата.Акорд 7, 2.4 бензин особено с ръчна скоростна кутия не е някаква космическа технология.Има 10 ”точки” на които да се обърне внимание при оглед,изключително здрав и безпроблемен автомобил.

Ако не излиза нищо,може да е сбъркал при изписването на рамата.

Поздрави

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, pepur написа:

Рамата може да се въведе и в два официални и безплатни сайта които дават инфо.

Сподели ни ги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, pepur написа:

Така и помислих,дори не сте видяли автомобила наживо.Няма Хонда която да няма никаква сервизна история,поне до 3тата година са в гаранция.Какъвто и Европейски произход да е имал автомобила се отразява,а дали нашият дилър иска да даде информация е друг въпрос.Помислете си всеки които звъни и казва,””тука една рама да проверим”” . Рамата може да се въведе и в два официални и безплатни сайта които дават инфо.Няма нужда от такива конспирации,че чак някои да си губи работата.Акорд 7, 2.4 бензин особено с ръчна скоростна кутия не е някаква космическа технология.Има 10 ”точки” на които да се обърне внимание при оглед,изключително здрав и безпроблемен автомобил.

Ако не излиза нищо,може да е сбъркал при изписването на рамата.

Поздрави

Здравейте,

 

Склонен ли сте да се хванете на финансов бас дали ще успеете да изкарате поне един ред сервизна информация от системите на Хонда или не?

VIN-а лично съм го въвеждал в системата, така че съм съвсем убеден какво съм писал и какво ми е излезнало като инфо.

Най-малко, ако се въведе грешен VIN, то тогава няма да изкара името и адреса на първия собственик, модела и модификацията на колата и тн.

Освен тях обаче, не излиза нито един ред сервизна история и предизвиквам всеки който иска - да се хванем на бас и да ми покаже поне едно обслужване или сервизен ремонт по автомобила. :) За след това сте прав - лично мен това ме отказа да ходя да я гледам на живо, но не съм казал човека който питаше за нея да не ходи, а само да бъде внимателен. ;) 

 

Относно хората които си губят работата за разпространение на подобни информации - явно не сте запознат, че когато назначават човек да работи с конфиденциална информация каквато е в случая (имена, адреси и тн), то те се подписват, че ще пазят информацията на компанията или в противен случай могат да бъдат съдени за което. Е, рядко се стига до съд, но когато има изтичане на информация - има минимум уволнени. Така работи съвременния свят и бизнеса. Ако не сте запознат - не се изказвайте некомпетентно. 

 

Поздрави!

 

П.П. С интерес очаквам да видя кой е този сайт, който би изкарал инфо от системите на Хонда и би ни предоставил сервизната история.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dj Eps кажи какво общо има сервизната история със бившите собственици, които можеш спокойно да ги видиш (имена и адреси) от оригиналните документи, които са при търговеца. Явно не искаш да помогнеш, само се правиш на интересен;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който търси намира информация някаква;),но не и от официалния дилър тук.Говоря за коли,внесени от вън.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо любопитно - https://www.cars.bg/company/nikireifen/offer/c3099431?fbclid=IwAR3PjinNEpXSIQzl8PhOfg5rEkRUiJ0MJmMqnvFDlvphJbC_kzf9LN0YVMs

Бронята изглежда непосукана (вероятно е здрава), но предно ляво колело с главината е в багажника. :( Джантата не изглежда съкрушена, а може и да не е имало удар, поне в движение, щом няма отворени възглавници. По снимката в моторния отсек, също няма нищо изместено, даже левият макферсон си е там???

Може пък някой съфорумец да се престраши и похвали с първата 10-ка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Какво ви е мнението за този автомобил? Не съм ходил да го гледам все още. Просто ако ви се набива нещо на окото...

https://m.mobile.bg/details/11559052798226894

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заслужава си да идеш да го видиш. Много рядко са 2.4 фейслиф. 90% са 2.0. Тази е с всички екстри и ако е технически добре и те устройва...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На 140к. със сервизна история от Швейцария, и отделно, това което е посочил колегата горе, то малко като джакпот тая работа. 

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, изглежда чудесно по снимките и видеото. Както се казва - дай Боже всекиму!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На клипа в момента в който я шофира се вижда една оранжева индикация на таблото. Хората които са с такива автомобили може би ще са по-запознати, това дали е някаква грешка или просто информира за включена/изключена екстра.

Редактирано от hrisimow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е индикация за горивото, свети и жълтата лампа долу вдясно.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, garyhobson написа:

Здравейте колеги,

 

Какво ви е мнението за този автомобил? Не съм ходил да го гледам все още. Просто ако ви се набива нещо на окото...

https://m.mobile.bg/details/11559052798226894 

 

Колата е екстра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте,

 

около 8-9 месеца, след като си продадох Сивика, обмислям завръщане към марката. Този път - Акорд.

Изчетох цялата тема за Акорд и да кажем, че съм се запознал с модела долу-горе.

Та, имам голяма молба - на някой би ли му се занимавало да прегледа обявите от тези два линка:
- https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=3&slink=b2v4p1&f1=1
- https://www.cars.bg/?go=cars&search=1&advanced=0&fromhomeu=2&publishedTime=0&filterOrderBy=4&showPrice=0&autotype=1&stateId=1&section=cars&categoryId=0&doorId=0&brandId=31&modelId=0&models[]=495&fuelId=1&gearId=1&yearFrom=&yearTo=&priceFrom=&priceTo=12000&currencyId=1&man_priceFrom=0&man_priceTo=0&man_currencyId=1&powerFrom=170&powerTo=&steering_weel=0&colorId=0&is_carinbg=0&regionId=0&offersFor4=1&offersFor1=1

.. и да сподели коя си струва да отида да проверя. От Варна съм и ако си струва, ще отида на другия край на България за целта, че смятам да се доверя на колата за поне 5 години. Разбира се, ще помогне и това, ако някой вече е посещавал дадените автомобили.

Търси се 2.4 бензин, ръчна скоростна кутия, седан и ляв волан, естествено. Ще се поставя газова уредба (ако вече няма такава). Цена - максимум 12000лв.

 

Много благодаря предварително!

Редактирано от Iliev25

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте.

От гр. София съм и от месец и нещо търся да закупя Accord 7 (преди фейса) , 2.4, автомат, КОМБИ.

Обаче се оказва доста оскъдно на пазара за това което търся.

Днес мой приятел е гледал тази кола в гр. Плевен:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11503721442534030&slink=b2f41t

Имам някаква информация за нея вече, но дали някой друг колега е посещавал автокъщата за точно този автомобил?

Същото се отнася и за тази:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11555319054278376&slink=b2k8be

 

Благодарен съм на всеки отзовал се на въпроса ми!

С уважение: Жоро

 

Редактирано от g.n.g

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тази в Плевен съм я гледал преди около 5 месеца, пак беше тея пари, не можах да я карам, само от гледане - Ръжда "добре" прикрита отвън, но отвориш ли капака няма болче без ръжда, пъхнеш ли се отдолу подобна ситуация, захабена кожа, ръждясали дискове от стоене, също така неработещи машинки на централното, липсващи дребни детайли, неработещ механизам за отваряне на багажника, кой знае какво още.. 

Редактирано от sashua

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ходих от София до Плевен да я гледам тази първата. Погледнах я отдолу и отидох да търся кръчма да ям, че бях изгладнял по пътя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

Благодаря на отзовалите се!

Аз взех своето решение, и се надявам то да е добро за мен!

Поздрави и усмивки!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да беше поне написал какво е това решение или трябва да гадаем. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, vespa написа:

Да беше поне написал какво е това решение или трябва да гадаем. 

 

Здравей.

За решението съм се похвалил в раздела "Акорд 7".

А  благодаря за това, че ми спестиха ходене и до гр. Плевен!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го открих веднага и ти сложих и един like, но е добре за темата да е завършена. А ето че h5rov се е погрижи току що. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за поправката!

И съжалявам за недовършването от моя страна.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм попадал на постове в които съфорумци са писали, че са си закупили автомобилите от Хонда-Апостолов Бургас, да попитам хората с реален опит, там дали са склонни на коментар на цената? По спомен @ceco_accord беше един от хората "напазаруъвали" от там. Питам защото ми хареса един от предлаганите им екземпляри - https://www.mobile.bg/11558944119631629 и за момента не мога да отида на място, а по телефона е несериозно такива неща да се обсъждат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, hrisimow написа:

Понеже съм попадал на постове в които съфорумци са писали, че са си закупили автомобилите от Хонда-Апостолов Бургас, да попитам хората с реален опит, там дали са склонни на коментар на цената? По спомен @ceco_accord беше един от хората "напазаруъвали" от там. Питам защото ми хареса един от предлаганите им екземпляри - https://www.mobile.bg/11558944119631629 и за момента не мога да отида на място, а по телефона е несериозно такива неща да се обсъждат.

 

Отивай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, hrisimow написа:

Понеже съм попадал на постове в които съфорумци са писали, че са си закупили автомобилите от Хонда-Апостолов Бургас, да попитам хората с реален опит, там дали са склонни на коментар на цената? По спомен @ceco_accord беше един от хората "напазаруъвали" от там. Питам защото ми хареса един от предлаганите им екземпляри - https://www.mobile.bg/11558944119631629 и за момента не мога да отида на място, а по телефона е несериозно такива неща да се обсъждат.

 

 

Няма нищо несериозно в това да попиташ по телефона дали биха направили коментар на цената на автомобила!

Аз поне така направих.

Попитах учтиво и обясних, че да не си губим времето (на търговеца и моето) + разходката като време и транспорт, бих искал да знам това предварително.

Търговеца каза, че ще се договорим и даже ми каза цена предварително (която аз намалих още след като отидох и видях забележките по автомобила (ако нямаше забележки освен описаното нямаше да се пазаря повече)).

Пробвай и ще видиш, все пак няма да ти откъснат краката, а най-много да ти теглят една....

Така поне мисля аз.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Някой гледал ли е следния автомобил: https://www.cars.bg/offer/c3034096 

Мой познат я е харесал и мислим да отидем да я видим на живо. С оглед на това, че сме малко далеч всякакви мнения са добре дошли.

 

На мен ми правят впечатление жълтите фарове. Може би е нормално, но за пръв път виждам такава кола с ксенон да свети по този начин.

 

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, Rorschach написа:

Здравейте,

 

Някой гледал ли е следния автомобил: https://www.cars.bg/offer/c3034096 

Мой познат я е харесал и мислим да отидем да я видим на живо. С оглед на това, че сме малко далеч всякакви мнения са добре дошли.

 

На мен ми правят впечатление жълтите фарове. Може би е нормално, но за пръв път виждам такава кола с ксенон да свети по този начин.

 

Поздрави.

Така трябва да са,просто е пуснал дългите а те не са ксенон и снимката леко подвежда.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.05.2019 г. at 9:49, garyhobson написа:

Здравейте колеги,

 

Какво ви е мнението за този автомобил? Не съм ходил да го гледам все още. Просто ако ви се набива нещо на окото...

https://m.mobile.bg/details/11559052798226894

 

Седалките не трябва ли да са с перфо кожа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.05.2019 г. at 9:49, garyhobson написа:

Здравейте колеги,

 

Какво ви е мнението за този автомобил? Не съм ходил да го гледам все още. Просто ако ви се набива нещо на окото...

https://m.mobile.bg/details/11559052798226894

 

Ходих да видя въпросната кола в събота. Нямаше я. Казаха ми, че преди 30 минути са я закарали в Бултрако за оглед. Човек занимаващ се с IT щял да я купува. Сега виждам, че на обявата пише капарирано. Ако колегата е от форума, нека се похвали и разкаже малко за колата :)
Безаварийно му пожелавам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък пише по договаряне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На главната снимка има надпис капарирана

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...