Jump to content
Veseliq

Тема за обсъждане на автомобили (Акорд) от обяви!

Recommended Posts

Не мисля че е ниска цената. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тея пари mercedes E класа след 2009 :D Много пари са според мен за акорд 8 това. :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се замисля, че миналата година от пловдивското бултрако бяха пуснали Акорд същия цвят и същия двигател, само че с 2-3 екстри повече за 37 500лв...

Тази е направо без пари. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на автомобила е абсолютно адекватна.Навън наистина би имала и по-голяма стойност,там неща като малък пробег и един собственик се ценят повече.Знаете фейсовите колко са малко,ако бе с 2.4 и повече екстри щеше да надхвърли 30к.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тея 305 коня ще му избият зъбите в данъчното обаче .... и на бензиностанцията .... иначе е чудесна Акурата! 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Американския пазар с ударени коли определено отваря доста възможности, но има и известен риск. Аз мисля следващата ми кола да е от там. От друга страна ако днес си бях приготвил 35 бона за Акорд, бих ги дал за 10 ген от щатите ударен вместо за 8 ген от 1ви собственик/бултрако или каквото и да било. Такава сума за Акорд има минимален смисъл само ако има отстъчна гаранция, но то вече няма акорди 8 генерация с такава, защото са произвеждани до 2015та.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червеният акорд е 7ма генерация, не е 8ма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Pavel_Pavlov написа:

Червеният акорд е 7ма генерация, не е 8ма.

 

Има прехвърлени мнения от една тема в раздела за 8ма генерация и се е получило леко преплитане. Последните коментари са за сивия Акорд за 23к.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Ей тази кола стои от мноооого време за продан.  Дали имате някаква информация за нея? Видях, я на място. На вид е ОК, но наистина стои от много време. 


Акорд 2.4 автомат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, civicgonemad написа:

Здравейте! Ей тази кола стои от мноооого време за продан.  Дали имате някаква информация за нея? Видях, я на място. На вид е ОК, но наистина стои от много време. 


Акорд 2.4 автомат

Мисля,че стои повече от 2 години.Ако е същата,гледах я когато аз си търсех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина стои много. Ама не искат да ми кажат какво й има. Ходих на място ама отговора беше "Перфектна е!" ... И за това стои толкоз време явно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти харесва, платформата и на вервиз.. тогава ще си каже. Ако не дават... за това явно стои :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата съм я гледал лично преди повече от 2 години.. Обсъждана е и в други теми, като "Покупка на акорд 8 ген съвет" примерно..

Според мен се е любила с друг автомобил :) Или поне са се целували.. уста в уста :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е "уста в уста" (тип целувката на Кобрата) е по-добре, отколкото по някоя от бузите. Тогава може и да е крива, а това с оглед не се разбира.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! 8ма генерация Акорд без дистроник имат ли двата бутона със същите картинки за следене на лента + дистанция? За по-ясно прикачих една снимка по-долу.

Питам защото при 7ма ясно си личи на снимките от обяви, че ако даден екземпляр няма тези екстри, то двата бутона имат различни картинки сравнено с такива които са оборудвани с въпросните екстри. При 8ма тези два бутона са малко скрити и не излизат на снимки, ако продавачът изрично не реши да акцентира върху тях. 

Пиша в тази тема защото е свързано точно с оглед на един Акорд от обява, който нямаше дистроник и беше с релефната емблема, но имаше точно тези два бутона със съответните картинки. 

Още един въпрос за комби версията на 8ма - нали багажникът се отваря и затваря автоматично от копчето на дистанционото? 

 

Конкертната обява е тази: https://www.mobile.bg/11553696195770047

dist_lkas_buttons.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тази вероятно е имала удар отпред и са сложили каквото намерят по моргите + боя. Кой ще си купи боди кит, без да е комплект и без частта от него за предната броня, която очевадно липсва. Праговете и детайлите за задната броня са си налични, но отпред ... ?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, hrisimow написа:

Здравейте! 8ма генерация Акорд без дистроник имат ли двата бутона със същите картинки за следене на лента + дистанция? За по-ясно прикачих една снимка по-долу.

Питам защото при 7ма ясно си личи на снимките от обяви, че ако даден екземпляр няма тези екстри, то двата бутона имат различни картинки сравнено с такива които са оборудвани с въпросните екстри. При 8ма тези два бутона са малко скрити и не излизат на снимки, ако продавачът изрично не реши да акцентира върху тях. 

Пиша в тази тема защото е свързано точно с оглед на един Акорд от обява, който нямаше дистроник и беше с релефната емблема, но имаше точно тези два бутона със съответните картинки. 

Още един въпрос за комби версията на 8ма - нали багажникът се отваря и затваря автоматично от копчето на дистанционото? 

 

Конкертната обява е тази: https://www.mobile.bg/11553696195770047

dist_lkas_buttons.png

 

 

Да.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата на обявата изглежда супер лачена, супер километри, Швейцария, на супер цена... ама и супер подозрителна. Решетката не е от тази кола. Както каза Цецо и боди кита отпред го няма. А дали дистроника е под решетката не се знае. Доста снимки, а от тях не се виждат много детайли.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с боди кита моето неопитно око за съжаление изобщо не го забелязва :(

При работещ двигател май не показваше никкави грешки по таблото, а съм чел тук, че при проблем с дистроника хората се оплакват от светеща индикация. Впрочем точно реакцията на търговеца ме провокира да попитам тук. След като ги видях 2те копчета и го попитах дали е с ACC, той доста изнервено повиши тон и каза "такава глупост за кво ти е, искаш да си избиеш зъбите някъде ли...". Другият проблем очевидно е с отварянето на багажника от дистанционното. Иначе търговецът е ок за тестдрайв и преглед в произволен сервиз. Ако някой все пак го устройва и не е толкова недоверчив като мен, може да се окажат дреболии забележките и. 

В тази връзка някой дали е запознат с цената на въпросния дистроник за 8ма генерация? За 7ма помня, че в една тема на съфорумец му бяха обявили почти 10К от Бултрако за подмяна, но тогава за модела е била твърде иновативна глезотия, докато при 8ма са си често срещани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хиляди левове струва само радара, който стои зад емблемата, самата емблема също е специална и скъпа.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дистроника не е добре и прецизно изпипана система, но някъде срещнах мнение че заради нефункционирането и, няма да работи и круиз контрола, което вече е неприятно.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Някой дали е успял вече да погледне тази https://www.mobile.bg/11554051910009861 . Обявата е от вчера. ~50К на газ не са толкова много, ако е обслужвана редовно и на време. Дано само с този теглич не са влачени някакви тежки неща...

 

И една друга варненка има, която не е толкова нова обява. Предполагам вече някой може и да има впечатление от първа ръка. https://www.mobile.bg/11552567243773399

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теглича вероятно е ползван за велосипеден багажник. Ако е влачила каравана или ремарке, едва ли ще има тая "надстройка" на покрива.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно както каза Цецо и аз мисля,вижте и самата кола.Личи,че е на истински Фен на Марката.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте от може би две седмици чета форума тъй като съм решил следващата ми кола да е accord 8-ма генерация бензин автомат. Спрял съм се на няколко обяви като една от тях е именно варненката от по предния пост. Моля за мнение по посочените обяви, ако някой е имал по близка среща с тях, а и дори да е нямал пак може би ще видите неща които може да ви се струват нередни и аз не забелязвам.

 https://m.mobile.bg/details/11539236633403404

 

https://m.mobile.bg/details/11548943418109731

 

https://m.mobile.bg/details/11553877500539704

 

И отново:

https://m.mobile.bg/details/11552567243773399

 

Само да добавя, че съм се ориентирал за ниво на оборудване exclusive и много ми се иска да имам и навигация и дисттроник които са опционални за тази версия. Предварително благодаря. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, пояснете защо толкова държите на този дистроник ? Както колегата Цецо сподели - тази с-ма не е много добре изпипана....И моята го има, ама не върши чак толкова сериозна работа.При изтрита маркировка например волана не реагира и не те връща в платното.Гледайте къде-къде по важните неща по бъдещата ви Хонда :)

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира!
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не го искам заради маркировката а заради дистанцията която поддържа от предния. Все пак е помощ в случай че тоя пред теб набие рязко спирачки а ти за стотна от секундата си погледнал настрани. Само за пример: в колона сме и се возя на едно цр-в и в един момент шофьора разчитайки на това че кара бавно и в колона започна да си оправя нещо по радиото при което тоя пред него наби рязко спирачки и с помощта на посочената екстра цр-в-то направо закова на място. Но не ме разбирайте погрешно ако го няма здраве да е. Лошото е че в последно време само комбита излизат с тея две опционални екстри. 

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти по темата:

Миналата година тествах новия Сивик. Придружаващата ме служителка сподели че цяла седмица го е ползвала, а по повод многото му екстри и системи каза че като се върнала обратно в своята си кола - едвам се справяла с напрежението. :) Старт/стоп, парктроник с камера, следене на дистанция и маркировка, известяване за страничен трафик и т.н. са много полезни екстри за начинаещ, но свикнеш ли с тях, ако някоя даде фира - "жална ти майка".

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баш така си е :)

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям! И все пак успя ли някой да прегледа обявите? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 hours ago, TYordanov said:

Здравейте от може би две седмици чета форума тъй като съм решил следващата ми кола да е accord 8-ма генерация бензин автомат. Спрял съм се на няколко обяви като една от тях е именно варненката от по предния пост. Моля за мнение по посочените обяви, ако някой е имал по близка среща с тях, а и дори да е нямал пак може би ще видите неща които може да ви се струват нередни и аз не забелязвам.

 https://m.mobile.bg/details/11539236633403404

 

https://m.mobile.bg/details/11548943418109731

 

https://m.mobile.bg/details/11553877500539704

 

И отново:

https://m.mobile.bg/details/11552567243773399

 

Само да добавя, че съм се ориентирал за ниво на оборудване exclusive и много ми се иска да имам и навигация и дисттроник които са опционални за тази версия. Предварително благодаря. 

 

 

Тази https://m.mobile.bg/details/11552567243773399 : има си разни външни забележки. Предното стъкло май е сменено. Дясното огледало като се включи на R и се смъкне, след това не се връща в норманата позиция. За горене на масло продавачът каза малко, но пък си имаше останали 1-2 прясни капки по декоративния капак на двигателя - може да е от доливане непосредствено преди огледа или пък да е от щеката при проверка. Продавачът е склонен на коментар на цената, както и на оглед в сервиз. Дава я с втори чифт джанти с гуми (но само 3 гуми, едната джанта е без). от КИТ-а и липсва компресорът. Също (май) нямаше 2ри ключ, което понякога го изискват от каското. Извинявай за тези "май", но като мине време впечатленията се омесват от различните огледи. Друго не се сещам.

 

Тези https://m.mobile.bg/details/11548943418109731 : беше доста добре лъсната вънка/вътре/двигател и нямаше забележки в това отношение. Но по автокъщите обикновенно са така. За сравнение с предишната описана при която забележките се виждаха трудно заради мръсотията по купето и бъркотията вътре от детето, при тази поне продавачът я държи с лъсната боя. Друго не мога да кажа, защото само минах набързо от там.

 

Поздрави

Редактирано от hrisimow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, полезна информация, особено ако съм се навил да бия 450км до Варна, отказах се от нея. За другата също е полезно, поне мога да добия предварителна представа преди  да отида. Ще се радвам и на други впечатления. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лошо и да я погледнеш и покараш, ако имаш път натам. Така ще имаш база за сравнение за следващите които те заинтригуват. Забележките не са непоправими, ако я даде и на добра цена, но пък си е занимавка. Както се казва за едни са забележки, за други нормални белези за 10 годишна кола. Мен лично не ме грабна. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Тази обява https://www.mobile.bg/11537527399388208 стои от доста време, може би Септемрви-Октомври миналата година. Някой виждал ли е автомобила на живо? За съжаление поредното комби с газова, монтирана и експлоатирана "n" на брой км, без ясна история на поддръжката през годините в БГ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че съм почитател на газ-та , не бих си купил кола с газова. Причините са доста. Ще карам чужд избор... Не се знае дали са и регулирани редовно клапаните и разни други мои си неща. Иначе комбото на 8ма не е никак грозно.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те швейцарските навеси, нов вснос, са обслужвани само от швейцарски ювелири с бели ръкавици. Клапаните им са регулирани стриктно , маслото им е сменяно само с такова най-висок клас на не повече от 6 000 км със изсмукване на несливаемия остатък от картера и това дето е в главата(със спринцовка, вакуум помпа и на всеки 20 000 км със сваляне на картера и забърсване на биелите и коляновия вал). Стояли са само в гараж и не са прибирани мокри вътре ако случайно вали, защото швейцарския ювелир го забърсва със микрофибърна кърпа от био памук.

Редактирано от jijane
  • Харесвам 1
  • Хаха 3
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, имаш право наистина :D. Откакто следя обявите ми прави впечатление, че по-трудно се продават хондите с газова и на това се мръщят хората, както в случая и аз. Другото, дали е карана/поддържана в БГ не е спънка, даже си има известни плюсове.

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@jijane съгласен съм, дори смятам, че в БГ им треперим повече, ясно е защо. Идеята беше, че на кола се слага газова за да се кара и иска допълнителна грижа. И липсата на реглаж на кола с газова влияе значително, докато на кола без газ не е точно така. Съответно смотан монтаж и ментак части създава проблеми, а това го разбираш след като вече си платил и започва обикаляне по сервизи. Вместо "екстра", получаваш грижа и допълнително разходи. Може и обратния сценарии, но пак се разбира след покупката.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...