Jump to content
Veseliq

Тема за обсъждане на автомобили (Акорд) от обяви!

Recommended Posts

Мдаа..,акорд си беше. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтрили са обявата. Явно за това. Жалко. Утре щях да отивам в София за нея :). Та сега ако може за тази 

https://m.mobile.bg/details/11541072622645034

Дано франсетата да не се набутат зорлен тука . Благодаря Ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

харесвам марката и съм се насочил към 2.4 бензин. Как ви се струва тази?

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11521466195309613&slink=8yyqvl&fbclid=IwAR2av7Pm_wDQJMjAlJ1b8qG1BiCRcKbTmukZlCxl9nNC2LaNe9ZrlnE4RpE

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, 5ar написа:

Как ви се струва тази?

Като видя "Като нова" и почва да ми става лошо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото "по-нова" изглежда след 15 години експлоатация, толкова е по-съмнителна, но тази наистина изглежда запазена. Друг е въпросът дали това е оригиналната боя и реалните километри, но и това не е толкова важно. Добре е човек да бъде реалист и да си има трезвен подход към избора и критериите си. Като с жените: едно е да оглеждаш тинейджерка за първо гадже, друго е да търсиш партньорка за семейство на 30 г.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
7 hours ago, 5ar said:

Здравейте,

харесвам марката и съм се насочил към 2.4 бензин. Как ви се струва тази?

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11521466195309613&slink=8yyqvl&fbclid=IwAR2av7Pm_wDQJMjAlJ1b8qG1BiCRcKbTmukZlCxl9nNC2LaNe9ZrlnE4RpE

Подозирам, че може да има проблем с навигацията (двд ром-а), защото е сниман екрана на логото. Ако има проблем двд-то, понякога забива на него. Провери го добре, ако я оглеждаш – пробвай някодко пъти контакт-изключено-запалено и т.н. дали включва всеки път. И го следи дали ще изключи по време на тест-драйва и след като спреш.

 

Май е малко скъпичка за 2003-та, но ако е читава и нямаш сериозни неща за оправяне, може да си заслужава.

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутоните на волана май трябва да са сиви, а не черни.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята от 2003та самите бутони са черни, но пластмасата около тях – сива. Може и от светлината/сенките да изглеждат черни на снимката.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид пластмасата около бутоните

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, пластмасата около волана трябва да е сива, а тази е черна. Волана най-вероятно е сменян. Колкото до цената - в момента вървят по толкова, дори по-скъпо, а фейслифтова под 13500 лв. много трудно или е орязана откъм екстри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

 

Някой от Пловдив да е виждал този Акорд  https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11545403510491378&slink=9bj84m ?

А питам защото, такава цена за комби акорд, автомат,  бензинов(и с пера на волана, че и под 200к км) в цяла Европа не съм видял до сега, а не е като да не търся, иначе си изглежда доста запазена на външен вид! Отделно тези продавачи от Пловдив продават явно доста Акорди вкарват, защото този темплейт на описание на самата обява и по телефонен номер има доста обяви в нета главно за хонда, та ако някой е купувал кола от тях също би бил от помощ.

 

Поздрави!

Редактирано от Iadiad7788

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми анализът в описанието: „Икономичен автомобил (ЕКО норма EURO 5)“ :D Иначе на километрите няма как да вярваш, гледай другото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив има ли някакъв форумен сервиз или поне "доверен", при който може да се закара някоя Хонда за оглед преди покупка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Iadiad7788 написа:

В Пловдив има ли някакъв форумен сервиз или поне "доверен", при който може да се закара някоя Хонда за оглед преди покупка?

Това е твоят автомобил,карам същият само,че  Екс.... . Не виждам разлика.Действай бързо,няма такава цена.

Виж на тестдрайва да не влачи на някъде.Другото не можеш го видя,ще е скрито.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
20 hours ago, Iadiad7788 said:

В Пловдив има ли някакъв форумен сервиз или поне "доверен", при който може да се закара някоя Хонда за оглед преди покупка?

Бултрако, но ще трябва да си запзиш час... и към 130лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, надявам се бъдещи колеги!

Чета този форум от няколко седмици, защото се заглеждам по Акорд седан 7-ма генерация. Както повечето предпочитам да е бензин, не ми се рискува с 12-14 годишен дизел. Отделим съм на този етап около 8к. лв, но срещнах няколко мнения тук, че не може да се намери хубав екземпляр за под 10 000 - 11 000 лева. Това вярно ли е ? Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като огледаш няколкото автомобилни бг сайта за секън хенд, ще придобиеш представа. Цените на тоя модел са нехуманни (особено на фейслифта след 2006-та), но тях в крайна сметка ги определя пазара, а "той" смята че си заслужават инвестицията (ако е запазен и читав екземпляр). Естествено, пазарлък има навсякъде, но и търговците знаят реномето на модела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами миналата година като следях за бензин-комбита, имаше нерядко пре-фейсови за около 7000лв. Няколко обяви си седяха по-дълго, но често виждах как се появява обява за тия пари и за ден изчезва. Така изчезна и колата от подписа – видях обявата, отидох, запазих и на другия ден я взех. Седаните, разбираемо са по-скъпи, но не очаквам да са чак толкова по-скъпи. Ако гледаш пре-фейс, от първите години на производство, мисля, че ще намериш. Просто следи активно и бъди в готовност да звъниш и да тичаш за оглед.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз търся бензиново комби с повечко екстри от около месец, но обяви почти няма. Както и да е, за сега съм си харесал само тази, някой знае ли нещо за нея? Няма екстри, но цената е прилична спрямо останалите обяви. Преди време човека я беше пуснал да се продава и тук... Всъщност, какво се случи с отдела за продажби, половината теми изведнъж изчезнаха?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъди постоянен и ще намериш. Месец не е чак толкова много време. Абонирай се за нови обяви по критерии и си следи имейла.

 

Относно обявата, цената не е висока, а обявата е старичка. Бих предположил, че сигурно има причина за това, но със сигурност не пречи да се свържеш с продавача и да отидеш на оглед. Най-малкото ще имаш повече опит при следващи огледи.

 

ПС: Обявата е явно свалена и качена отново защото съм я виждал миналата година, 99% съм сигурен.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.01.2019 г. at 12:54, Iadiad7788 написа:

Привет колеги,

 

Някой от Пловдив да е виждал този Акорд  https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11545403510491378&slink=9bj84m ?

А питам защото, такава цена за комби акорд, автомат,  бензинов(и с пера на волана, че и под 200к км) в цяла Европа не съм видял до сега, а не е като да не търся, иначе си изглежда доста запазена на външен вид! Отделно тези продавачи от Пловдив продават явно доста Акорди вкарват, защото този темплейт на описание на самата обява и по телефонен номер има доста обяви в нета главно за хонда, та ако някой е купувал кола от тях също би бил от помощ.

 

Поздрави!

Колега ходи ли да гледаш колата? Питам защото аз съм на същата вълна и гледам, че обявата стои.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резедавото комби е на баща ми. Аз съм го пуснал за продажба. Ако някой има въпроси да звънне. Колата е пусната за продажба от около половин година през това време си се кара и поддържа. 

Причината щом трябва да има такава е подобна Хонда по нова година.

 

Поздрави

Редактирано от Mad`Head

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Появи се едно бижу в Швейцарски сайт,ако някой проявява интерес сега е момента.

https://en.comparis.ch/carfinder/marktplatz/details/show/24728605

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова има и в БГ, за 25 наши пари.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Мераклия съм да си взема Хонда Акорд 7ма генерация 2.2 дизел и се спрях на две обяви от София, понеже живея в София и ми е по-удобно за оглед, а и в момента съм пешеходец.

Какво е вашето мнения за следната обява:
Цък

Цената нормална ли е или е твърде ниска?
Разбрах, че трябва да гледам съединителя и по-конкретно маховика. Не трябва да тресе при изгасяне, да няма вибрации на педала. Не трябва да пуши от ауспуха и да огледам за ръжди.

Другата обява, която ми хвана окото е:
Цък

..но незнам дали цената е по-висока главно заради навигацията, която реално е неизползваема, тъй като четох че нямало карти за моделите преди фейса.

Ще Ви бъда благодарен за всякакви мнения и насоки! 
 

Редактирано от Kn0cK3r

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените са нормални. Освен навигацията, втората има по-хубав салон, ксенонови фарове с автоматична  регулация, ел. седалка, стъклен люк, по-хубаво аудио. Без да се покарат и да минат диагностика, трудно да се каже дали двигателя на коя да е от тях е ОК (съединител, маховик, колектори, турбо, верига - това са нещата, които трябва някой запознат да прегледа). Наличието на сервизни документи и каквато и да е история е добре дошло, но при тази възраст далеч от достатъчно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за втората, по-дабре изглежда поне на снимките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, chavdarbs said:

И аз съм за втората, по-дабре изглежда поне на снимките.


Добавям още една обява
Цък

като тази е с 2 години по-нова и шофьорската седалка не е намачкана на "бръчки" , от което мога да гадая, че колата може да е на по-малко километри спрямо другата. Странно е че се продава от Август 2018та, като в началото е пусната на 9900 и с времето е намаляна до текущата цена от 7900. Или е била много скъпа и не е имало интерес ... или има нещо гнило ..

Редактирано от Kn0cK3r

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за тази при Апостолов  https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11546944484671041 ? Реално единственото, което ме интересува е да няма ръжда по колата - другото някак се оправя!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавям още една обява
Цък

като тази е с 2 години по-нова и шофьорската седалка не е намачкана на "бръчки" , от което мога да гадая, че колата може да е на по-малко километри спрямо другата. Странно е че се продава от Август 2018та, като в началото е пусната на 9900 и с времето е намаляна до текущата цена от 7900. Или е била много скъпа и не е имало интерес ... или има нещо гнило ..
Като гледам, че волана е претапициран нищо чудно и седалката да е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.01.2019 г. at 12:38, Iadiad7788 написа:

А какво ще кажете за тази при Апостолов  https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11546944484671041 ? Реално единственото, което ме интересува е да няма ръжда по колата - другото някак се оправя!

Гаранция Франция, за да я ползваш ще трябва да им я караш. Разгледай мненията за Апостолов. Никой не си кара колата там ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е от него. Не са ми отказвали консултация и при последващи отбивания и въпроси по тел. или мейл, винаги съм получавал инфо.

Принципно не съм имал ядове с мотора и кутията (за които е въпросната гаранция), но тя вече мина.

Тогава бях питал - ако нещо стане Бургас ми е далече и Апостолов каза че мога да ида в София, в Юби-Ко и там да решим проблема. Явно имат някаква уговорка, или поне тогава бе така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно колите им са една идея по-скъпи от пазарните цени, но това е нормално с оглед на гаранцията, която дават. От друга страна не вярвам да си позволяват да правят глупости с километрите или да оправят ударени коли и да ги препродават, защото това, ако се разбере не вярвам да могат да продадат и една след това(логиката ми така казва, но може и да греша....). Знам за мненията за сервиза им, но същите важат и за Бултрако и дори да купя кола от тях не бих ходил за обслужване там, макар да ми падне гаранцията. По-скоро въпросът е дали колите са "истински" при тях

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, мисля да ходя скоро да разгледам няколко accord 8-ци в Пловдив и се чудех къде могат да ми направят пълна диакностика дали колата е ок. Ходова част, двигател, скоростна кутия, всичките електронни системи, софтуер, датчици етц. Първоначално мислих да отида в Бултрако, но толкова хора са се опарили там и препоръчват да не се стъпва, че се чудех дали има друго място с достатъчно компетенция да прегледат колата от-до а не на 5 места - там за ходова, там за компютър и тн.

Предполагам и ще е добро място след това за поддръжка да колата, ако има алтернатива на Бултракото.

 

Видях миналите теми, но на повечето места майсторите са специализирани в конкретно нещо и не знам дали ще могат да я погледнат от всичките места.

 

Мисля да видя тея 3 оферти от мобилето:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11536782412605163

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11544949945041747

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11545403510491378

 

Нали не са нещо криво като коли?

 

Благодаря предварително!

 

Редактирано от vuryss
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен бултрако е удачен вариант конкретно за цялостен преглед на кола по простата причина, че предимно (както всички официални дилъри) си измислят един куп неща, които са за смяна и това може да ти помогне малко повече да свалиш цена. Освен това не са чак толкова слабоумни, особено ако подходиш малко по така с приемчика според мен ще ти свършат добра работа. Тук единствения ти риск е ако тея от автокъщите се имат повече с тях, ама това си е риск във всеки сервиз. Би трябвало в официалния да е най-малко вероятно да се случват такива схеми.

 

Другото е, че макар Хонда да нямат единна система, според мен виждат някакви неща в базата данни макар и не много конкретни. Моята кола ми казаха, че със сигурност е с въртян километраж заради броя влизания за обслужване. Очевидно е влизала над 15 пъти, говори че е влизала заради километри, а не заради настъпването на 1 година от последна смяна на маслото. Плюс това мисля, че ако е имало някакви сервизни акции (като например тази с дефектните еърбеци) се вписват и километри на които е влязла колата. Та според мен иди там.

Аз самият щях да ходя там, но ми направиха доста добра оферта и реших да рискувам и да я взема без оглед в сервиз.

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво можете да кажете за тази кола.Като изключим задната броня която евентуално ще се махне и пейката също.https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11537209589503025&slink=9pbk5h

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте виждам че има тема за обяви. В момента ме грабна един акорд (като година и екстри) и исках да чуя вашето мнение. Ако някой случайно го в гледал. Притеснява ме това че е закупен от салон (нов внос от Швейцария) през май м.г. по думите на собственика (била е за родителите му който са извън страната вече) и затова е продава. Обслужена е през май м.г с ГО и тех. преглед. Не е имала удари нито нещо е ремонтирал освен нещо на климатика (не знае какво точно)

ето и обявата. 

https://m.mobile.bg/details/11550827242059471

ще съм благодарен за мнения. Особено ако някой има някаква информация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш дизел, по-високо ниво няма да намериш, и е фейс. Така, че без да я видиш няма как да се решиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...