Jump to content
Veseliq

Тема за обсъждане на автомобили (Акорд) от обяви!

Recommended Posts

Да. След 2001-ва има фейслифт. Брони, преден капак и маската му, както си видял са различни, но само ВИН № ще каже дали са нейните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, дано някой не си е направил толкова главоболия за да качи 1 година. Или по-лошото -  да не е блъскана

Утре ще разбера, благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да тази отиди и я провери. Гледам, че се отлепя дамаската и маската е откачена от ляво. Това с характерни неща за италианците :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, виждането беше интересно. Доста е запазена в интерес на истината, има още 2-3 дребни забележки, които не се виждат на снимките и с малко мерак, човек може да си ги оправи. Но интересното е, че на автовоз от Италия са й разбили ключалката и са й откраднали акумулатора. Сложихме нов и запали веднага. Тръгвам да я карам, включвам 1ва скорост и..... нищо :I оказа се, че включва на скорост (всичките), но като пуснеш съединителя и нищо не се случва. Нито промени в обороти, нито тръгва, нищо. Човека се извини и каза, че понеделник ще в закара в сервиз да я видят и тогава пак ще се обади. Гледах помпата на съединителя и си работи нормално. Имате ли представа какво може да е и дали е сериозно, защото колата според мен си заслужава, запазена е доста като цяло, но тоя съединител...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Решил съм да купувам Honda Accord 7 2.2 i-ctdi. Някой оглеждал ли е тази обява: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11477217668067184&slink=gbokpx. Ще съм много благодарен, ако изкажете каквото и да е мнение. Дори и да не сте я гледали, какво Ви прави впечатление от снимките.

 

Поздрави,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди и я виж на живо. Така като гледам на снимките има някакви цветови разлики по елементите. Да речем, капака на багажника на едната снимка е по-тъмен. Не мога да кажа нищо защото може да е отражение от Икеята до която е паркирал..... Обаче така обслужена хондата си заслужава вниманието. Отивай преди да си е тръгнала. И гледай рейката. Само за нея нищо не е писал. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за своевременния отговор. Наистина цвета на багажника изглежда малко различен. За съжаление няма да мога да я видя на живо преди Събота. Дано ме чака, ако не значи не е била моята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ако я искаш ще бъде твоя. Обади се и си уговори среща с човека. Другото което е бонус, че през тези дни ще натрупаш и мнения за обявата тук. А може и да е на колега, което ще е още по-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чух с човека и се разбрахме за Събота, но до тогава ако се появи клиент с пари, разбираемо няма да ме чака. Малко притесняват конете, с чип е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е на "Веселия" старата Хонда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самият факт, че е подменил/ремонтирал най-проблемните възли по колата говори, че е гледана машинка :)

И да си признае кой е. Все ми се струва че е някой колега. Иначе трудно се разбира и за сервизни програми и т.н. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой гледал ли е тази кола 

http://www.cars.bg/c1503660

 

Колко струва смяната на тази шайба? Много подозрителна цената ми се струва. Ако някой е ходил да я гледа нека да сподели какъв й е проблема?

Тази кола я гледахме с мой приятел юни месец още и никак не ни хареса.Продавача дори не я запали понеже каза че нямала да запали имала някакъв проблем.Още тогава съобщи че има шайба за смяна и така си тръгнахме.Беше изложена в една морга в едно от селата преди Димитровград.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Ето какво се случи с огледала на колата за която питах http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11477217668067184&slink=gbokpx Обявата е с цена 10200лв. През седмицата се чухме с продавача и при разговора му обясних, че бюджета ми за Акорд е 9400лв. И ако не е склонен на подобен коментар, няма смисъл да губя своето и неговото време. Неговия отговор беше "ОК, ела да я видиш", уговорихме се за Събота. В Събота вечер, прекосявам цяла София (продавача е от Младост,а аз в Люлин), плащам на майстор да дойде на място и да прегледа технически колата,а колата е слънце, влюбих се! Вече съм щастлив, че съм намерил точната кола и точно да му стисна ръката и той ми казва " виж братле, за под 9700 колата не се продава"! Полудях! Пожелах му успех, казах му, че за мен отношението му не е коректно и си тръгнах! Не съм за 300лв., Но къде остана мъжката дума? Продавача е от форума, много искам да прочете това и да коментира!

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Не знам дали тук е правилното място, но реших да го постна тук, за да не отварям нова тема. Обмислям покупка на Акорд - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11475911033694870&slink=h14liw ; И имам следните питания:

Дали някой е ходил да я гледа?

Мисля утре да звънна до автокъщата, да попитам дали ще е възможно да се закара в сервиз да я погледнат, и къде в Пловдив има "читав" сервиз за Хонда, понеже съм от София.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има друга тема за обсъждане на обяви. Изглежда много добре, но никакъв шанс за реалните километри! По празниците много трудно за посещение на сервиз. Не знам дали Бултрако е най-добрия вариант, но ги чуй!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има друга тема за обсъждане на обяви. Изглежда много добре, но никакъв шанс за реалните километри! По празниците много трудно за посещение на сервиз. Не знам дали Бултрако е най-добрия вариант, но ги чуи!

 

Извинявам се, опитах да ползвам търсачката, но не намерих такава тема, може ли линк?

И да за километрите ми е ясно, мен ме вълнува това, че е с фул есктри. А и салона изглежда доста запазен, но да на снимки е "топ", но реално дали ще е така не се знае..

Някакви съвети какво точно да гледам?

п.с. Прочел съм доста от темите в този подфорум.

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ходих да я гледам преди 5, 6 месеца и не бях очарован. На снимките изглежда добре, но на живо е друга работа. На навигацията липсва централното копче, предната броня е от дизел, изглеждаше прясно боядисвана. Минах точно за 5 мин и се отказах от нея.

Дано съм бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ходих да я гледам преди 5 6 месеца и не бях очарован. На снимките изглежда добре но на живо е друга работа. На навигацията липсва централното копче, предната броня е от дизел, изглеждаше прясно боядисвана. Минах точно за 5 мин и се отказах от нея. Дабо съм бил полезен.

 

 

Доста полезно инфо, благодаря! Не ги бях забелязал тези детайли. И все пак мисля да звънна, ако се съгласи да я погледнем в сервиз, тъкмо ще има за какво да сваля от цената, но това че седи от толкова време е доста притеснително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има още една в съседен автосалон с газ на12500, но не си струва, беше 10500 без газ и тя седи от 5, 6 месеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези в село Труд седят поне от 6 месеца , гледал съм ги , много зле бяха! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези в село Труд седят поне от 6 месеца , гледал съм ги , много зле бяха! 

 

 

А може ли да кажеш какво беше зле? Смисъл някой карал ли е колите, водили ли са ги на майстор.

Повече от ясно, че щом седят толкова време на са читави, но точно какви са им проблемите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато обикалях за моя акорд, тези двете ги видях, но изглеждат много уморени. Една кола, като я видиш, познаваш дали е карана доста или не. Първата, която си я харесал пише, че е на 120000, а е поне на 350000 400000. Втората мисля че беше около 200000, но и тя не изглежда на толкова. Огледай хубаво снимките на шофьорската седалка и на двете изглеждат доста смачкани. На живо са още повече. Дано не съм те отказал, но според мое мнение акорд под 11000лв или му има нещо, или ще на 300к или 400к.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато обикалях за моя акорд тези двете ги видях но изглеждат много уморени. Една кола като я видиш познаваш дали е карана доста или не. Първата която си я харесал пише, че е на 120000 а е поне на 350000 400000. Втората мисля че беше около 200000, но и тя не изглежда на толкова. Огледай хубаво снимките на шофьорската седалка и на двете изглеждат доста смачкани. На живо са още повече. Дано не съм те отказал, но според мое мнение акорд под 11000лв или му има нещо или ще на 300к или400к.

 

 

Не, че си ме отказал, но просто Акорд с тези екстри и този мотор има може би 2-3 бройки в мобиле и просто е рядко или ще трябва да се чака, или да се ходи до Германия. Мен идеята ми е, ако мога да я закарам на сервиз, да кажат какво има за смяна и оттам вече да се сваля от цената. А карал ли си я или само я погледна?

 

П.с. Благодаря, че сте преместили темата в правилния раздел!

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, само я погледнах, но това ми беше достатъчно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен логиката ти не е правилна. Вземи читав автомобил, с преспектива да не правиш нищо по него! Ти тръгваш в обратна посока, уморен за ремонт, с преспектива да влагаш още пари.

Всички знаем, че когато имаме изисквания е трудно, но търпение трябва.

Спешна ли ти е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен логиката ти не е правилна. Вземи читав автомобил с преспектива да не правиш нищо по него! Ти тръгваш в обратна посока, уморен за ремонт с преспектива да влагаш още пари.

Всички знаем, че когато имаме изисквания е трудно, но търпение трябва.

Спешна ли ти е?

 

 

Спешна не, по-скоро мерак  :w00t:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11482395380626102&slink=h14liw За тази мнения? От снимките салона ми изглежда захабен.

Но е ясно, че ще се чака, а и като гледам, че в Германия този мотор с фул екстри почват от около 9000лв, може би найстина ще е най-добре да се отиде дотам директно и да се вземе нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен логиката ти не е правилна. Вземи читав автомобил с преспектива да не правиш нищо по него! Ти тръгваш в обратна посока, уморен за ремонт с преспектива да влагаш още пари.

Всички знаем, че когато имаме изисквания е трудно, но търпение трябва.

Спешна ли ти е?

Как разбираш дали един автомобил е читав, без да си го карал известно време?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, аз имам друго питане, може и логиката ми да е грешна, НО

Не е ли по-добре, ако взема тази Пловдивската, дори и да има ремонти, да вкарам примерно 2-3 000лв, и да знам, че всичко и е ОК, отколкото да взема някоя "читава" за 11-12, и тепърва да сменям, АКО излезе нещо?

 

Ясно е, че с колите втора употреба е риск печели, риск губи, но може ако взема някоя "читава" за 12, 50 000км да не сменям нищо, но може и след 2 дни да хвърли мотора..

Редактирано от Labbii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, аз имам друго питане, може и логиката ми да е грешна, НО

Не е ли по-добре, ако взема тази Пловдивската, дори и да има ремонти, да вкарам примерно 2-3 000лв, и да знам, че всичко и е ОК, отколкото да взема някоя "читава" за 11-12, и тепърва да сменям, АКО излезе нещо?

 

Ясно е, че с колите втора употреба е риск печели, риск губи, но може ако взема някоя "читава" за 12, 50 000км да не сменям нищо, но може и след 2 дни да хвърли мотора..

Така си е. За читава може да се сметне кола чак след горе долу 30-тина хил. км изминати лично от теб, без фрапиращи ремонти.Но също и визуално по някога се добива представа за състоянието на автомобила и дали е замаскиран. Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое лично мнение е, не ангажирам никого с него, е да взема автомобил който е установено че не е перфектен, да му смъкна цената и да доплатя да сменя това което ме притеснява. Тия дето пишат че сменили това и онова, са сменени с евтини части дето след 5К км. трябва пак. Тия ето ги маскират по мое наблюдение, не зависимо от марката, са с проблемни двигатели, скорости или друго в механиката.

 

Тук правят изключение, някои частни продавачи.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое лично мнение е, не ангажирам никого с него, е да взема автомобил който е установено че не е перфектен, да му смъкна цената и да доплатя да сменя това което ме притеснява. Тия дето пишат че сменили това и онова, са сменени с евтини части дето след 5К км. трябва пак. Тия ето ги маскират по мое наблюдение, не зависимо от марката, са с проблемни двигатели, скорости или друго в механиката.

 

Тук правят изключение, някои частни продавачи.

 

То общо взето това ми е идеята и на мен. Ако я закарам в сервиз, и успея да я смъкна до 8-8500, с НАЙ-голямо удоволствие ще си вкарам 2-3-4000лв, но поне ще знам, че е ТОП състояние. Още повече, че щом седи от 5-6 месеца ще гледат да се отърват от нея и може да са склонни да свалят.

Редактирано от Labbii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закарай я в сервиз и установи колкото е възможно в какво техническо състояние е, и прецени струва ли си или не. Не се надявай да намериш "слънце" и да е перфектно "отвътре", така както е и "отвън".

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом гледаш евтино и после да влагаш в него мога да ти предложа да погледнеш тази с бежовия салон, много добре стои. Черния салон изглежда като захлупен и не приветлив. А светлия изглежда свежо. Лично мнение, не ангажирам никой с него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое определя дали колата е читава или не, боята ли, ламарината ли, джантите, гумите? От автокъща, казвам автокъща защото някои частни лица наистина продават изключително поддрържани коли но там цената е показателна и е повече от 12-13К, каквато и да е цената там се търси максимална печалба и рядко има истински бизнесмен.

 

Това, че салона е протрит или не, не е задължително да е показателно за километрите на колата.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и километрите не са показателни за състоянието и. Магистрални 300 000 са за предпочитане от градски 100 000, но никои не знае коя къде е карана, освен ако не е от познат. Моделът е добър и ако конкретният екземпляр не е бездарно експлоатиран, болежки освен коментираните в темите за него са рядкост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Според мен логиката ти не е правилна. Вземи читав автомобил с преспектива да не правиш нищо по него! Ти тръгваш в обратна посока, уморен за ремонт с преспектива да влагаш още пари.

Всички знаем, че когато имаме изисквания е трудно, но търпение трябва.

Спешна ли ти е?

 

 

Спешна не, по-скоро мерак  :w00t:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11482395380626102&slink=h14liw За тази мнения? От снимките салона ми изглежда захабен.

Но е ясно, че ще се чака, а и като гледам, че в Германия този мотор с фул екстри почват от около 9000лв, може би найстина ще е най-добре да се отиде дотам директно и да се вземе нещо.

 

 

Моята преди 2 месеца я взех от тази къща. 1 към 1 е като тази без навигация. На същата цена беше обявена , дадоха ми я за 9300 .  Обслуших я при Слави , каза че е доста запазена и съм случил на екземпляр. Аз лично съм доволен . Дано съм ти бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От форумните обяви има една, която изглежда ОК и не е скъпа (само регистрацията, гумите и газовата са 2к), но е комби - ЦЪК.

 

Аз бих посъветвал, да си поръчате по обява от чужбина. От месец по няколко пъти на ден следя швейцарския аутоскаут и подобни Акорди 2.4 изкачат постоянно за около 3000 франка (5500лв.), на по 200-250к км., предполагам в приемливо, но далеч от перфектно състояние. Повечето сигурно свършат по нашите автокъщи с цени започващи от 9000лв...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм решил да взема 7-ма ген бензинов турер като ми изплатят каското и тази в Бургас ми допада. Някой гледал ли я е на място?

Има и една в Плевен - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11480098416331119 Ще съм благодарен ако колега е ходил да я види и сподели мнение :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати чистия кош, егати чистия автомобил, а е и Тайп-С изпълнение отвън, което е супер рядкост за автомат.

Някой ще я лапне тази със сигурност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко изглежда супер, ама тая зареждачка за газта така ми бърка в очите.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...