Jump to content
Veseliq

Тема за обсъждане на автомобили (Акорд) от обяви!

Recommended Posts

Здравейте отново, днес се появи един Акорд  (мисля че е фейсов) и изглежда доста истински и добре поддържан, до колкото може да се прецени от снимките и описанието.

 

Какво ви е мнението, понеже смятам да ходя да го гледам тези дни. ЦЪК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда, а и има регистрация, та ще можеш да го покараш.

За дизела, нали си знаеш - разпитай стопанина му за всичко което си прочел във форума за 2.2 мотора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо дизел, бензин не искаш ли? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
54 minutes ago, ceco_accord said:

Добре изглежда, а и има регистрация, та ще можеш да го покараш.

За дизела, нали си знаеш - разпитай стопанина му за всичко което си прочел във форума за 2.2 мотора.

 

Да, и е Executive Plus.  На снимки много ми допадна. Стопанина има автосервиз и автомивка. Каза, че колата няма абсолютно никакви забележки (ама то това май май всеки го казва), та каквото сам октрия като забележки, това ще е. Купил я е от Пловдив нов внос и доста рядко я карал, имал други автомобили, които ползвал като работни и с тази е навъртял 5000км ..така каза .

 

49 minutes ago, Nicholson said:

Защо дизел, бензин не искаш ли? ;)

 

Искам, стига да е 2.4 бензин автоматик Executive/Executive Plus и до 20 000лв. Такъв намирам само един в София на 16 500лв, нов внос , но стои от няколко месеца на обява и явно има защо.

 

Като цяло нямам проблем да карам дизел. Както споменах по-рано, последните 4 години карах дизелово Е60 и въртящият момент на дизела много ми допада. Да, дизела има доста повече потенциални проблеми, но поради сбитият пазар и предлагане, нямам голям избор. 

Редактирано от HondaWannaBe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне е автомат и няма драма със съединител/маховик.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

някой дали е гледал колата, познава или пък да е собственика от тази обява? Приятел си търси кола, ама бюджета изяден малко предварително, от очакващия се през Януари наследник, та разглеждаме евтинките екземпляри. Знам, че комбито ще му свърши по-добра работа, та и за тази, ако има инфо ще съм задължен с някоя друга бира.:)

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седана е удрян, спукана предна броня и липсващ десен халоген. Може би различен цвят на предна дясна врата, но в БГ май няма много не удряни автомобили. За комбито...

Не знам кой и какво е творил, но такова животно от завода не е излизало. С малък дисплей и обикновено аудио.Screenshot_20221204_201618.thumb.jpg.a28666dae4c28d44cfe36335fed25786.jpg

Въпрос на вкус и финанси е, но аз не бих обърнал внимание на нито едната 

Редактирано от Ivan_Ch
  • Харесвам 1
  • Нагоре 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 4/19/2022 at 1:42 PM, dgy said:

Здравейте,

 в трескаво търсене съм на нов автомобил. Основната дилема е бензин или хибрид. Т.е. дали си струва да изсипя една торба пари за хибрид, при положение, че за същите пари мога да си взема една бензинка и една малка електричка;) Към момента съм се спрял на следните обяви

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21646824198424084&slink=o2808g -  ако някой има информация за търговеца, ще съм благодарен

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11648653195639441&slink=o2830r

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11646061921017987&slink=o283gw

 

Ако някой има вече опит моля да сподели как се справя с обслужването на американските акорди - части, консумативи и др.

 

 

 

 

 

 

 

On 3/28/2019 at 1:40 PM, Cap_Slow said:

Американския пазар с ударени коли определено отваря доста възможности, но има и известен риск. Аз мисля следващата ми кола да е от там. От друга страна ако днес си бях приготвил 35 бона за Акорд, бих ги дал за 10 ген от щатите ударен вместо за 8 ген от 1ви собственик/бултрако или каквото и да било. Такава сума за Акорд има минимален смисъл само ако има отстъчна гаранция, но то вече няма акорди 8 генерация с такава, защото са произвеждани до 2015та.

 

 

 

On 3/8/2018 at 11:53 PM, Tokio said:

Дори и да е девятка, тя ще е произведена в Щатите, която я прави близка по визия, но много различна като окачване, мотор и скорости от произведените в Япония за Европа. Аз бих предпочел японска Хонда пред американска по много причини.

 

Колеги, има няколко коментара през годините за американските версии... Някой би ли ъпдейтнал мнение за това.

Дилемата е европейски Accord 8-то поколение 2.4 бензин автомат или следващото 9-то поколение, което си е от Америка. Ясно е, че обявите в BG оттам са за претърпели щети, ремонтирани тук, то иначе тези, които са accident free, ще дойдат на много по-висока цена за продажба тук.

С поддръжката на "американките" как ли ще се получат нещата тук... Сега търговията е световна, много неща могат да се намерят/доставят от останалия свят, но дали цената би била доста по-висока от поддръжка на европейски модел? Изключваме това, че цените се повишиха осезаемо спрямо тези преди 2 години.

Да вземем две сходни като цена:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11670451089377866&slink=qs3gfw

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11646242386573369&slink=qs3gfw

Редактирано от pip

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между тези двете е толкова голяма, че чак не знам от къде да започна. Едното е топа на топа за Европа, другото, макар и фейслифт е относително базово изпълнение, че даже и от Щатите (разбирай галони, мили, Фаренхайт...). "Спорт" изпълнението е лишено от екстри, които тук си ги имаме за даденост - като сензор за дъжд например. С простата мултимедия е, разбирай няма Андроид Ауто. Отделно 2.4 на 9-ката не подлежи на газифициране, защото е с директно впръскване.

В Акорд 9/10 раздела съм качил брошури с разликите между изпълненията, както и бях започнал ревю на 9.5, но поради липса на интерес най-вероятно няма да го довърша.

В резюме - ако ще взимаш 9.5, търси от Канада, за предпочитане Touring. Ето тази виси сигурно от над половин година и цената й е напълно приемлива, стига вече да се види какво й е имало. Тази е по от скоро и пак стои доста по-добре от червената от Щатите, която си дал.

 

Здравите в Канада на обява са по-скъпи от колкото тук. Просто не излиза сметката да се докара здрава, при все че по пътя често също ги трошат, макар да познавам двама човека, които са платили около 50х лв за Акорд 9.5, само и само да е бил "здрав".

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много, Honda_Z!
Тази https://m.mobile.bg/details/11670769287094284#&gid=1&pid=16 защо е с повече екстри (напр. големия дисплей) от червената, нали и двете са ниво Спорт? Или за САЩ и за Канада имат разлики даже и в едно и също (уж) ниво на изпълнение.
При Спорт климатроникът никога не е двузонов, така ли?
Има ли версии на двигателя 2.4 (за Америка), които да не са с директно впръскване, а с многоточково?
Или от Америка само 3.5 става за газ?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте бъдещи колеги. Във процес съм на смяна Пасат 5.5 дизел автомат. 

Сериозно съм решил да взема хонда на бензин с газ или да сложа аз газ. Четох доста тука за тях. Разбрах, че няма много главоболия. Преди с "диаманта" Галант 7-м ген не съм виждал никви главоболия ама с тоз пасат ми се е*а мамата. 

 

Искам да пусна един линк за една бяла красавица, ако може някой да изрази мнение, че много ми легна на сърце колцата

 

https://mobile.bg/11665948038498501

 

Тази седмица мисля да ида да я видя стига хората да са там, че в обявата пише, че от вчера до 21 автокъщата няма да работи.

 

Благодаря!!! 

 

Редактирано от KupoB

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акордът е възможно най-ниско ниво на оборудване и НЯМА автопилот (cruise control), както е написано с големи букви в обявата, че има. 

Неискреността на продавача за нещо толкова очевидно, винаги би следвало да е един голям червен флаг ...

Газта, ако не е сложена скоро винаги е по-добре ти да си я сложиш. 

Доста хора са подминали обявата, аз бих направил същото. 

image.png

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От далеч е красавица, особено с тези джанти.

Шофьорската врата ми се струва не в същия нюанс на бялото.

Под капака, алуминиевите детайли са с доста повърхностна корозия, така че, огледай и отдолу как е.

За круиза колегата над мен спомена.

За газта - зависи кога, но най-вече какво / как е монтирано и дали работи добре, което без тестер на място и гледане на данните е трудно да се определи по слух и в движение. Има, или няма документи за газовата, на бутилката и трябва да има щампа - кога е произведена. Да не се окаже че скоро трябва да я подменяш!

Разбира се, с всички тези неща "може да се живее" - виж я на място - покарай и решавай.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, ако съм аз, изобщо не бих гледал обяви от разни джамбази.

На колегата, ще му кажа, че има човек тук във форума, на който може да се довери изцяло за намиране на правилната кола.

Идва и моето време да сменям сивика и ще ангажирам (естествено, ако има желание) единствено "PEPUR", за да ми намери подходящият акорд.

Убеден съм, че колегите тук, ще потвърдят авторитета на "PEPUR".

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, KupoB написа:

Искам да пусна един линк за една бяла красавица, ако може някой да изрази мнение, че много ми легна на сърце колцата

 

https://mobile.bg/11665948038498501

 

 

 

Колега, не те ли дразни тая ръжда в коша. Щом се е качила до чистачките, прави сметка какво е отдолу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, KupoB написа:

От Словения ли е колата? Поискай вина и да е сниман от към предното стъкло.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях я ръждата и да не мисля, че продавача е искрен още повече след като му писах и ми отговаряше доста лошо. Отказах се от нея. Като цяло от плевенско бягам за коли. По скоро мисля да се насоча на към Пловдив. Видях няколко на пръв поглед добри коли. И съм чувал, че там се намират що годе добри коли. 

 

Колкото до колегата Пепур. Не знам нищо за него най-малко защото се регистрирах точно минута преди да Ви пиша. Ако може да ме свържите с него или той да ми пиши. Аз ще го потърся сега и да видим :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много Акорди се продават в Бургас бре! Жалко, че съм на 3 часа път!

Има ли някой инфо за > този Type S < Доста добра цена!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Може ли някой да сподели мнение за тази обява:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11668072472854992

Нормално ли е да стои от Април? Иначе се отвратих вече от автокъщите, но тази изглежда читава на пръв поглед...

С мъжа ми сме се насочили към Акорд 8 комби, автоматик и започвам да се чудя тази не е ли евтина като сравнявам други обяви...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизелите винаги са по-евтини.

Иначе, прилично изглежда по снимките, а предната броня (отдолу, в дясно) и забележките по интериора са поправими - срещу пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор!

Да, видях забележките (от толкова търсене вече направо "развих" набито око).

Просто се чудех, гледах също други дизели, макар и малко по-стара година 2хил.лв. разлика при същите километри, има и доста по-запазени...

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11685680673128454

И изчетох де що има информация по форума, трудно се задържат качествени автомобили по обяви за дълго време.

Но така или иначе ще отидем на място да погледнем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

АУТОХОФ предлага на своите клиенти автомобили върнати от финансов и оперативен лизинг от финансови институции, с доказан произход и гарантиран пробег. Автомобилът е в много добро техническо състояние.

Това е написал продавача но как ще обясни, че капачето за отключване на автомата го няма тоест се е налагало неговото махане за да се отключи кутията.

До сега не бях виждал толкова износен волан на акорд явно е паднало малтретиране при условие, че качеството от което е направен е топ, да не говорим, че и топката на лоста на автомата е в същото състояние при условие, че там ръка не стои явно е имало ръчкане и едва ли е ей така за спорта. Гледам, че и ръбът на предната седалка е доста протрит човек ще си помисли , че още малко и аха да се прокъса, явно и акумулатора е сменен с някакъв боклук или е махан за да се ремонтира нещо по колата и сега колата си иска кода но търговеца го няма и аудиото в момента е блокирало Модела е Елеганс тоест най ниското въможно, няма блутут връзка с телефона няма люк нито прем аудио което е странно за дизел при условие, че почти всички дизели са с фул екстри. Тази кола за мен е била служебна и карана от няколко водача и никой не е пазил което означава, че не е и била обгрижвана, за мен на този автомобил километрите са над 5/6 стотин хиляди. Аз бих пропуснал тази обява това е мое мнение и не държа никой да го споделя. Колега който се интересува от тази кола е най добре да вземе вина и да си плати в сайт за палната сервизна история.

Редактирано от Митко Йотов
  • Харесвам 1
  • Благодаря 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Много благодаря за включването! Мен също ме притесни това с волана, лоста и седалката. Също на радиото, но една от снимките после си пишеше радио Фреш...? Много износен ми се вижда като цяло, сравнено с други обяви.

Иначе им звъннах (близо са ми да ги видим така или иначе) и казаха, че колата била купувана от България и техен клиент (втори собственик) я продават защото си взели по-нова някаква...

 

Тази втората обява, която писах я видях от автокъща изглежда много по-запазена и точно пък, че има и повече екстри, гледах във фейсбук групата доста публикуват и ревютата им са много добри, пък да видим. Вече нямам много надежда за автокъщи. Каквото и да гледаме, ще мине първо през сервиз преди да решаваме окончателно.

Редактирано от Maria Boneva
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно, всичко е възможно на този свят и това което казват може и да е така.

А втората гледам, че е с регистрация и някой колега се е грижил за нея което за мен това е в плюс.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато волана е износен в ляво и отгоре вината на 100% е в слънцето не в ръцете на водача, същото важи и за скоростният лост .

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Maria Boneva здравейте. Не съм гледал обявите, които споменавате. Но мога да ви посъветвам ако не ви е спешно намирането и вземането на кола да се насочите към човек или автокъща, която се занимава точно с тази марка и модел автомобили. В Бургас има човек, който внася само акорди. В Пловдив има автокъща, която също се занимава с внос на Акорди. Има добри отзиви и за двете места. Сигурно има и други такива хора/автокъщи към които можете да се насочите и обърнете. Говорете с тях, да кажете какво точно търсите. И във времето все ще внесат нещо читаво. Обикновено колите, които внасят са в добро състояние. Някои от тях са и със сервизна история. Иначе рядко ще се случи автомобила да е читав от случаен търговец. Не е невъзможно де :) Както и варианта да се случи не добър автомобил от препоръчан търговец. Просто вероятността е по - малка :) Успех в търсенето и намирането на добър автомобил :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета! Да, конкретно и финално се спряхме на Акорда 8-ма генерация, понеже ни влиза в бюджета и има всичко, което търсим.

Знам, че е най-добре да се чака нещо добро да излезе, обаче от месеци сме вече без кола и с малко дете...с две думи - съвсем ни е спешно. Другият проблем е, че сме от София и ще е много трудно да търсим нещо по-далече (без кола и с малко дете, което няма кой друг да гледа...), иначе го разгледах този в Пловдив, но в момента май няма нещо подходящо за нас. Хвърлих око и на един, който предоставя услуга оглед и диагностика, ако много харесаме нещо по-далеч от София може би ще платим на някой такъв човек да отиде да провери.

Тези в Скарто гледам редовно внасят Хонди, даже сега имат 4 Акорда. Надявам се все нещо да излезе читаво. 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове



[ В Бургас има човек, който внася само акорди.




Здравейте, някакви негови контакти ?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По снимки - сравнително добре изглежда. На мен малко ми чернеят ауспусите. Което ме навежда на мисълта, че гори масло. Може и да не виждам добре на снимките. Но пък продавача поне не ги е измил и излъскал. Друго което ми прави впечатление - подлакътника на задната седалка - не знам дали трябва да е така виснал. Поне на седма седи хоризонтално. Затова трябва да каже някой с осмица. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимки повечето коли изглеждат прилично.

Оглед на място и тест драйв му е майката.

Всеки гледа да спести излишен разход на пари и време, но хората имат различни критерии за поносимост към забележките.

Правил съм огледи с цел "абе, да не бия път" и бидейки наясно кое е лесно отстранимо, на мераклията не му е харесвала колата, щото за него тя е "новата му".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, някой гледал ли е тази кола?    Имам и друг въпрос, ако има собственици на такива осмици. Как стоят нещата с частите на тия канадки и американки у нас? Имат ли взаимозаменяеми с европейките или си е мъка намирането им....?  Honda Accord K24/AUTO
15,700 лв.
2008, Бензин, 171000 км.
частно лице, Пловдив
https://www.cars.bg/offer/65a92cb855afc74cd404ad62

Редактирано от doi4 cb 1000

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...